1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  İki Bilgisayar Birbirine Nasıl Bağlanır ?

  Konu, 'Teknik Destek' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu konu; iki bilgisayarı birbirine bağlama yolları hakkında bilgiler vermektedir.

  Sevgili meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz bu sayfamızda sizlere iki bilgisayarın hangi yollarla birbirine bağlanacağı konusunda ayrıntılı bilgiler vermek istiyoruz sizlere...
  < Konu Resmi..>
  Ethernet Kartıyla; Günümüzde Ethernet kartı olmayan bilgisayar yok denecek kadar azdır. Zaten olmasa bile fiyatları oldukça düşüktür eğer bilgisayarınızda yoksa hemen bir tane edinmenizi öneririz çünkü iki bilgisayarı birbirine bağlamanın en kolay yolu budur.

  Diğer gerekli olan malzeme ise CROSSOVER ( çapraz bağlantı) kablosudur. Bundan sonraki işimiz bilgisayarın yazılım yönündedir. Yani artık fiziki olarak yapacak bir işimiz kalmadı sadece ortak bir ağ adı ile her bilgisayara ayrı bir ad vermek kalıyor. Unutmadan birde ağ özelliklerinden NETBEUI protokolunu de yüklemeyi unutmayın. Eğer internet paylaşımı olacaksa da Windows XP’lerdeki internet paylaşım özelliklerini kullanabilirsiniz.

  Laplink Kablosuyla; Ethernet kartınız olmasa da yinede bilgisayarları birbirine bağlayabilirsiniz. Bunun için önce bir laplink kablosuna sahip olmanız gerekmektedir daha sonra bu kabloyu birbirine bağlamak istediğiniz iki bilgisayarın yazıcı girişine takın.

  Ardından program ekle-kaldır da Windows kurdan DOĞRUDAN KABLO BAĞLANTISI’nı (Direct Cable Connection) yükleyin. Yükleme sırasında size bilgisayarın sever mı yoksa client olarak mı ayarlanacağını soracaktır sizde birini sever diğerini de client olarak ayarlayın.

  Ağ yani network ayarlarından da “Dosya ve Yazıcı Paylaşımı’nı etkinleştirin ve tekrar aynı ayarlardan network id (ağ kimliği) bölümünden bilgisayar adına bir ad verin ve alttaki Çalışma grubuna da ortak bir isim verin. Artık iki bilgisayarı birbirine bağlamış oldunuz ancak dosya paylaşımı için ufak bir işlem daha yapmanız gerek. Windows Gezginin de C: sürücüsüne sağ tıklayıp paylaşım sözcüğüne tıklayıp paylaşımı işaretleyin.


   
İki Bilgisayar Birbirine Nasıl Bağlanır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Eşarp nasıl bağlanır?

  Eşarp nasıl bağlanır?

  Eşarp nasıl bağlanır? Kaç çeşit eşarp bağlama vardır? Hangi yüze nasıl eşarp bağlanır? Hangi eşarp modeli nasıl takılır? Çok mu soru sorduk? O zaman sorduklarımızın hepsine cevap verelim Eşarp Bağlama Teknikleri Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde iki kez katlanır. Sonra tam ortadan enine katlanır. Boyna yerleştirilir. Açık uçlar boynun arkasından dolanarak katlı...
 2. fular nasıl bağlanır

  fular nasıl bağlanır

  Fular nasıl bağlanıyor kızlar birde bağlama şekillerini bana resimli olarak verebilir misiniz ?
 3. Kablosuz Ağ Nasıl Bağlanır

  Kablosuz Ağ Nasıl Bağlanır

  Kablosuz Ağ Nasıl Bağlanır ? Arkadaşlar hepinize selam bu konuda bilgili kişilere soruyorum Kablosuz Ağ Nasıl Bağlanır ?
 4. tek modem iki bilgisayarla nasıl oyun kurulur

  tek modem iki bilgisayarla nasıl oyun kurulur

  Slm.İki bilgisayarda ağ bağlantılı oyun oynamak istiyoruz iki kişi ne yapmamız gerekiyor, yardım edin..
 5. Türban Kolayca Nasıl Bağlanır?

  Türban Kolayca Nasıl Bağlanır?

  türban bağlaması, türban bağlama modelleri, türban nasıl bağlanır Sevgili melekler, testtürlü hanımların çeşit çeşit türban bağlama metodları vardır. Şallarla, küçük ya da büyük eşarplarla yapılan bu modellerden en kullanışlı ve pratik olanı sizlere bu konumuzdan anlatmaya çalışacağız.. Başörtümüzü bağlamaya başlamadan önce saçımızı topuz halinda sıkıca bağlıyoruz.Topuzu yaptıktan sonra...

Sayfayı Paylaş