İki Dogum Arası Ne Kadar Olmalı !

kar_tanesi

Yeni Üye
Üye
İki Dogum Arası Ne Kadar Olmalı !
iki doğum arası ne kadar olmalı iki sezeryan arası kaç yıl olmalı 2 sezeryan
Genellikle ülkemizde en çok rastladıgımız şey ailede bir çocuk büyümeden yeni bebege annenin gebe kalması sizce bu dogru mu iki dogum arası ne kadar olmalı bakın

Amerikan Tıp Birliği’nin yayın organında yayımlanan makalede, iki doğum arasındaki en uygun sürenin 2 ila 5 yıl olduğu belirtildi.

Annelerin yaşı ve sosyo ekonomik geçmişlerinin de göz önünde tutulduğu araştırmaya göre, iki doğum arasındaki sürenin kısa olması erken doğum riskini yüzde 40, düşük kiloda doğum riskini yüzde 61 oranlarında artırıyor. Sürenin uzun olması halinde bu risk oranları sırasıyla yüzde 20 ve yüzde 43 olarak belirlendi.

Araştırma ekibinin başkanı Dr. Agustin Conde-Agudelo, iki doğum aralığının kısa olmasında riski artıran faktörün, ilk doğumun ardından annenin fizyolojik olarak tam iyileşememesi, sürenin uzun olmasında ise kadının vücudunun ikinci hamileliği kaldırma kapasitesinde düşüş olmasından kaynaklanabileceğini belirtti.

Bununla birlikte, iki doğum aralığına bakılmaksızın hamile kadınların iyi bir doktor kontrolü altında sorunları aşabileceği de kaydedildi.
 
Üst