Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  İki Renkli Fermuarlı Erkek Çocuk Hırka Modeli(Açıklamalı)

  Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  çocuk hırka modelleri fermuarlı hırka modelleri
  açıklamalı hırka modelleri

  Erkek çocukları için oldukça kullanışlı ve rengi ile tam erkek çocuklarına ideal fermuarlı iki renkli hırka modelini ve modelin açıklamalı yapılışını sizler için paylaşıyoruz. Tüm hamarat hanımlara kolaylıklar dileriz.

  < Konu Resmi..>


  Not : Ölçüler 7-8 yaş için uygundur.

  Malzemeler :

  Nako Marka Süper Saf Yün Örgü İpi

  Renk Numarası : 148 (4 Yumak), 999 (2 Yumak),

  4 numara örgü şişleri ve

  45 cm fermuar.

  Hırkanın Yapılışı :

  Renk sıralamasını 148 numaralı ip ile 2 sıra, 999 numaralı ip ile 2 cm olarak değiştirerek örüyoruz.

  Arka İçin : 999 numaralı ipimiz ile 74 ilmek atarak hırkamızı örmeye başlıyoruz. 6 cm 2+2 çift lastik ördükten sonra 148 numaralı ipimiz ile düz örgüye geçiyoruz. Beden boyu 30 cm olduğunda, her iki taraftan ilmekler 2 ilmek ters 2 ilmek düz, 1 ilmek ters ve ortada kalan 64 ilmek düz şeklinde örülür. Yine 30 cm’de kol evi için iki taraftan ve iki sıra arayla 11 defa 5 ilmek örüp, 3 ilmek birlikte alarak 2 ilmek kesinti yapıyoruz. Beden boyu 51 cm’de kalan 30 ilmeği tek seferde keserek parçamızı bitiriyoruz.

  Önler İçin : 36 ilmek ile önleri örmeye başlıyoruz. Aynen arka parça gibi örüyoruz. Beden boyu 30 cm olduğunda, tek taraftan kol evi için arka parçadaki kesintileri aynen uyguluyoruz. Beden boyu 49 cm’de yaka için ön ortasından iki defa 5+4 ilmek kesip, ön parçaları tamamlıyoruz.

  Kollar İçin : 999 renk numaralı ipimiz ile 46 ilmek atarak başlıyoruz. 6 cm 2+2 çift lastikten sonra düz örgüye geçiyoruz. Kolları renk değiştirmeden aynı renk ipimiz ile örüyoruz. Her iki taraftan 4 cm ara ile 4 defa 1′er ilmek artış yaparak 54 ilmeğe ulaşıyoruz. Kol boyu 27 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 6 defa bedende uyguladığımız kesintiyi uyguluyoruz. 51 cm’de de kalan ilmeklerimizi tek seferde keserek hırkamızın kollarını tamamlıyoruz.

  Hırkamıza kapüşon örmek için, 148 renk numaralı ipimiz ile yaka etrafından şişe 84 ilmek çıkararak ve renk sıralamasına dikkat ederek 20 cm düz örüp tamamlıyoruz.

  Yaka örmek için hırkamızın ön ortalarından ve kapüşon etrafından, 999 renk numaralı ipimizle 234 ilmek çıkarıp, 3 cm 2+2 çift lastik örüyoruz.

  Son olarak tüm parçaları birbirine ekleyerek ve fermuarını da dikerek hırkamızı tamamlıyoruz.


   
İki Renkli Fermuarlı Erkek Çocuk Hırka Modeli(Açıklamalı) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Fermuarlı hırka modeli yapılışıyla...

  Fermuarlı hırka modeli yapılışıyla...

  fermuarlı erkek hırkası fermuarlı bebek hırkası hırka modelleri erkek hırka yapılışı modelleri ve yapılışları yapılışı: 6 numaralı şişimizle 240 ilmek atarak 2/2 lastik başlayalım örgümüzü yaka kısmından eteğe doğru öreceğiz 28cm sonra örgümüzü 3 parçaya ayırırken aynı zamanda kol evimiz için 10 ilmek keselim 72 ilmek sağ ön +10ilmek kol evi +72 ilmek sol ön kol evi uzunluğumuz 16 cm olduğun...
 2. Açıklamalı çocuk hırka modeli

  Açıklamalı çocuk hırka modeli

  anlatımlı bebek hırka modelleri çocuk hırka modelleri açıklamalı bebek hırkası açıklamalı çocuk Çocuklar için gayet güzel hırka modelini ve açıklamalı anlatımlı tarifini sizler için veriyorum Yapılışı:ÖN-ARKA: 83 ilmek başlanacak İlmekler 1 ters 1 düz, 1 ters 6 düz, 1 ters 1 düz, 1 ters 6 düz, 1 ters 1 düz, 1 ters 10 düz, 1 ters 1 düz, 1 ters 6 düz şeklinde dizilerek diagramdaki şekilde...
 3. Erkek Çocuk Hırka Modeli

  Erkek Çocuk Hırka Modeli

  Merhaba kızlar Erkek Çocuk Hırka Modeli arıyorum güzel örnekler bekliyorum sizden
 4. Erkek Çocukları İçin Sarı Kazak Modeli(Açıklamalı)

  Erkek Çocukları İçin Sarı Kazak Modeli(Açıklamalı)

  erkek kazak modelleri erkek çocuk kazak modelleri açıklamalı kazak modelleri 10/12 yaş erkek çocukları için çok kullanışlı ve renk zevki tamamen size kalan kazak modeli ile birlikte şemalı şekilde açıklamalı yapılışını sizlerle paylaşıyoruz. Beden: 128 – 134 cm. boyundaki çocuklar için. Parantez içindeki rakamlar 134 cm. boy için verilmiştir. Malzemesi: 500 (600) gr. açık sarı yün.3,5...
 5. Erkek Çocuklar İçin Ponponlu Bere Modeli(Açıklamalı)

  Erkek Çocuklar İçin Ponponlu Bere Modeli(Açıklamalı)

  erkek bere modelleri, açıklamalı bere modelleri, açıklamalı erkek bere modelleri 6/7 Yaş erkek çocuklar için çok kullanışlı ve bir o kadar şirin olan kukuletalı ponponlu bere modelini ve ardından açıklamalı yapılışını sizler için paylaşıyoruz. Şapkamız 6 – 7 yaş erkek çocukları içindir.rengini değiştirip kız çocuklarımız içinde örebileceimiz kolay bir kukuleta olduğunu düşünüyorum…...

Sayfayı Paylaş