Etiketler:
 1. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0

  İki renkli örgü hırka yapımı

  Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

  iki renkli örgü modelleri iki renkli örgü desenleri bebek örgüleri örgüler [​IMG]
  her renk ile 2 sıra örerek deseni oluşturacağız.
  1. (kahve) : * 2 düz,1 ilmek örmeden al*dan tekrar,2düz
  2.(kahve):ters ilmekler ters , önceki sırada örmeden alınan ilmekleri düz olarak (şişe geldiği gibi ) örelim.
  3.( krem):sol şişimizdeki ilmeklerden ters olan ilmekten bir önceki ilmeği örmeden alarak sırayı birinci sıra gibi tamamlayalım.
  4.(krem):2.sıra gibi kahve ilmekleri düz örelim.

  SAĞ ÖN : 2 parça ( sağ - sol ) 9 nolu şiş ve kahve ile 28 ilmek atalım.ve deseni 1.sıradan itibaren uygulayarak 33 cm örelim.kol kesimini yapalım. sol taraftan ( sağ parça için ) sırasıyla her sırada 3-1-1 olmak üzere toplam 5 ilmek keserek devam edelim.
  örgümüz 43 cm olduğunda yaka kesimi için sağ taraftan sırasıyla her sırada 7-2-1-0-1 olmak üzere 11 ilmek keselim.örgümüz 50 cm olduğunda ise kalan 12 omuz ilmeğimizi bir defada keserek bitirelim.

  SOL ÖN :sağ önün aynısı gibi örünüz.

  ARKA: 9 nolu şiş ve kahve ile 47 ilmek başlayalım ve deseni 1.sıradan itibaren uygulayarak 33 cm ördükten sonra kol evleri kesimini uygulayalım.her sırada sırasıyla 2-1-1 olmak üzere her iki yandan toplam 8 ilmek keselim.toplam örgü 48 cm olduğunda arka yaka oyuğu için ortadaki 11 ilmeği keselim.örgümüzü ikiye ayırarak kesme işlemine devam edelim.boyunun iç yanlarından her iki taraftan da 1-1 olmak üzere toplam 2 şer ilmek keselim.omuzlarda kalan 12 şer ilmeği bir defada keserek bitirelim.
  KOL:9 nolu şiş ve kahve ile 25 ilmek başlayalım.ve deseni birinci sıradan itibaren uygulayarak 7 cm ördükten sonra arttırmalara başlayalım.7 cm de bir her iki yandan 6 defa 1 er ilmek arttıralım.toplam kol boyu 48 cm olduğunda eksiltmelere başlayalım.her iki yandan önce ikişer sonra 9 defa olmak üzere her tersde birer ilmek toplam 22 ilmek keselim.kalan 15 ilmeği bir defada keserek bitirelim.
  DİKİŞ:yanları ve omuzları diktikten sonra kolları kapatarak bedene birleştirelim.7nolu şişle ve kahve ile yaklaşık 235 cm biye örelim.bu biyeyi yan dikişten başlayarak yaka,ön ve etek çevresine dikelim.kollar için de aynı şekilde 24 cm biyeyi kol ağızlarına dikerek ceketi tamamlayalım.
  BİYE: 7 nolu şişe 4 ilmek atalım ve gereken boyda ilk ilmekleri de örerek devam edelim.
   
İki renkli örgü hırka yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Üç Renkli Hırka Modeli

  Üç Renkli Hırka Modeli

  renkli hırka modelleri iki renkli kazak modelleri iki hırkalar hırka Üç Renkli Hırka Modeli Malzemeler: 150 gr. mor ip 75 gr. pembe ip 75 gr. beyaz ip Tığ: 1 numara Beden 38 Hırkamıza ilk olarak beden genişliğinde bir zincir yaparak başlıyoruz. Her renkten 16 cm olacak şekilde tığ ile bir dolu bir boş dolgu yapacağız. Koltuk yerine geldiğimizde ise koltuk kesimi yapmadan sadece...
 2. İki renkli revani tarifi

  İki renkli revani tarifi

  Bu konu; iki renkli revani ile ilgili bilgi vermektedir. Geçen gün misafirliğe gittiğim bir evde ebruli kek görünce bunun revanide denemiş hali ne güzel olurdu diye düşündüm. Sizlere sunacağım bu tarifi dilerseniz ebruli keke gibi de yapabilirsiniz ama iki renkli revani her haliyle beğeni toplamayı başaran güzel bir tariftir. Ayrıca güzel bir akşam yemeğinin ardından beğenilerek yenilebilecek...
 3. İki Renkli Fermuarlı Erkek Çocuk Hırka Modeli(Açıklamalı)

  İki Renkli Fermuarlı Erkek Çocuk Hırka Modeli(Açıklamalı)

  çocuk hırka modelleri fermuarlı hırka modelleri açıklamalı hırka modelleri Erkek çocukları için oldukça kullanışlı ve rengi ile tam erkek çocuklarına ideal fermuarlı iki renkli hırka modelini ve modelin açıklamalı yapılışını sizler için paylaşıyoruz. Tüm hamarat hanımlara kolaylıklar dileriz. Not : Ölçüler 7-8 yaş için uygundur. Malzemeler : Nako Marka Süper Saf Yün Örgü İpi Renk...
 4. Tülin İriş Yelek Hırka Örgü Yapımı (videolu)

  Tülin İriş Yelek Hırka Örgü Yapımı (videolu)

  [MEDIA] Biz bayanların zamanı kıymetlidir. Yapılacak onca işimiz arasında bir de örgüye çok fazla vakit ayıramıyoruz. bunun için Tülin İriş anlatacağı teknikle imdadımıza yetişiyor.
 5. İki Renkli Örgü Bebek Hırkaları

  İki Renkli Örgü Bebek Hırkaları

  İki Renk ile uygulanan örgü bebek hırkaları kız ve erkek bebekler için değişik renk ve tasarımlardan oluşuyor. Farklı renkleri kombine ederek uygulanan en yeni örgü iki renkli bebek hırka modelleri sizlerle;

Sayfayı Paylaş