İkili tarama testi sonucumu değerlendirir misiniz

Ilkkgozagrimm

Yeni Üye
Üye
İkili tarama testi sonucumu değerlendirir misiniz
Kizlar lutfen yardim edin...
11 haftalik gebeyim.ikili tarama testi yaptim ama henuz doktoruma gostermedim.bu sonuclardan anlayan varsa yardimci olabilir misiniz??
Ikili tarama papp-a: 1669
Serbest beta hcg: 48,39
Sonuclarim bu sekilde yardimci olursaniz cok sevinirim

Merhaba, Yaşınız, son adet tarihiniz crl, ( İkili test yapılırken gebelik haftası ultrasonda ölçülen crl değerine göre hesaplanır. Crl son adet tarihine göre daha iyi bir göstergedir) Bir tahlille durumunuz değerlendirilemez. Sonucu hekiminizin yorumlaması tıbbi etik açısından en doğru yaklaşımdır

Merhaba, Yaşınız, son adet tarihiniz crl, ( İkili test yapılırken gebelik haftası ultrasonda ölçülen crl değerine göre hesaplanır. Crl son adet tarihine göre daha iyi bir göstergedir) Bir tahlille durumunuz değerlendirilemez. Sonucu hekiminizin yorumlaması tıbbi etik açısından en doğru yaklaşımdır

Interneten sadece bu iki sonuc gorunuyor doktr kontrolume 2 hafta var .. dusunceniz ne lutfen yardimci olur musunuz?

Bu şekilde ikili testlerin internet ortamın da değerlendirilmesini doğru bulmadığım gibi prensip olarak yapmıyorum . ( Verdiğiniz değerlere göre hesaplanan risk oranları da yer almamaktadır. )Ayrıca demin belirttiğim gibi İkili test tek başına bebekte anomali olduğu gösteren bir septom değildir. Hekiminiz muayene bulgularınız, yaşınız ve tetkit sonucuna göre şüpheli bir durum görürse sizi bilgilendirecek ve gerek görürse ek tetkitler yapacaktır. İnternetten okuduklarınızla kafanızı da karıştırmayın, sabırla kontrol gününüzü bekleyin. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

Geri