1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.303
    Ödül Puanları:
    113

İkİncİ MeŞrutİyet

Konu, 'Osmanlı Tarihi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Dönemin en güçlü devleti İngiltere< Konu Resmi..>
    Osmanlı Devleti'nin parçalanmasını onaylıyordu. Alman gizli servisleri bu haberi genç subaylara ulaştırdılar.
    II. Abdulhamid'in siyasetini yersiz bulan ve ancak yeniden anayasalı bir monarşiye dönülmekle yurdun kurtarılacağına inanan İttihat ve Terakki Cemiyeti'nin asker üyeleri< Konu Resmi..>
    < Konu Resmi..>
    II. Abdülhamid kapalı bulunan parlamentoyu yeniden toplama kararı aldı. Mebus seçimlerinin yeniden yapılması kararlaştırıldı. Seçimler yapıldı ve Parlamento 17 Aralık 1908'de açıldı. 31 Mart Olayı üzerine II.Abdülhamit tahttan indirildi. Anayasada önemli değişiklikler yapılarak parlamenter sisteme yönelindi. Hükümet meclise karşı sorumlu kılındı.
    1908 yılının Temmuz ayı içinde saraya başkaldırdılar. Padişahın bu hareketi bastırma girişimleri işe yaramadı. Sonunda

İkİncİ MeŞrutİyet konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İkinci Meşrutiyet

İkinci Meşrutiyet

İkinci Meşrutiyet (Osmanlıca ايکنجى مشروطيت دورى İkinci Meşrûtiyyet Devri) Osmanlı Devleti'nin ikinci kez anayasal yönetime geçmesine denir. II. Meşrutiyet biçiminde de yazılır. Meşrutiyetin İkinci Kez İlanı II. Abdülhamid'in baskıcı yönetimine karşı meşrutiyet yönetiminin yeniden kurulmasını isteyen gizli muhalefet hareketi ortaya çıktı. Jön Türkler adı verilen aydınlar II. Abdülhamid'e...
  2. İkinci iddianamede kim kimdir?

İkinci iddianamede kim kimdir?

Ergenekon davasının ikinci iddianamesinde gazeteciler Balbay ve Özkan ile emekli tuğgeneral Ersöz öne çıkıyor. İstanbul 13. Ağır Ceza mahkemesi, Ergenon soruşturması kapsamında 19'u tutuklu, 37'si tutuksuz 56 sanık hakkında hazırlanan ikinci iddianameyi kabul etti. Ek iddianamede yer alan bazı isimler şunlar: "Şener Eruygur, Hurşit Tolon, Adil Serdar Saçan, Gürbüz Saçan, Ferda Paksüt,...
  3. Sevdiğim ikinci kadınsın sen

Sevdiğim ikinci kadınsın sen

Sevdiğim ikinci kadınsın sen İlkini sevmeye mecburdum Çok iyiliği oldu bana Ve hayatımda hiçbir mecburiyeti onun kadar sevmedim Sevdiğim ikinci kadınsın sen İlkinin yerini alman mümkün değil O öğretti bana sevmeyi O öğretmese sevemezdim seni bile İnan o tuttuğu için ellerimden Yürümeyi öğrendim, koşabildim sana Onun gözlerine benzediği için gözlerin Alamadım gözlerimi senden Sana aşığım, seni...
  4. sitede ikinci bi narçiçeğim

sitede ikinci bi narçiçeğim

Kızlar siteye Narçiçeğim ismiyle başka biri üye olmuş beni onunla aldatırsanız oyarım hepinizi hahaha

Sayfayı Paylaş