İkiz Bebek Emzirme Pozisyonları İkiz Bebekler Nasıl Emzirilir?

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
İkiz Bebek Emzirme Pozisyonları İkiz Bebekler Nasıl Emzirilir?
İkiz Bebek Emzirme Pozisyonları- İkiz bebek her haliyle hem güzel ama güzel olduğu kadar da zor bir süreç en azından ilk zamanlar zor geçebiliyor. İşte ne kadar olsa da annelik kadına bahşedilmiş bir içgüdü ve bunu ister istemez içinizden gelerek yapıyorsunuz. Ne kadar da annelik yapmak bana göre zor diyen kadınlar olsa da emin olun bebeğinizi kucağınıza aldığınızda anlayacaksınız o duyguyu ve annelik görevinizi layığı ile yapacağınıza eminim ben. İkiz bebek sahibi olan anneler de bu fedakarlığı eminim ki yapacaklardır. Ben de bir ikiz annesi olarak gerçek anlamda biraz yıpransanız dahi tabii eğer kendiniz bakıyorsanız bebeklere yorucu geçecektir ama onlar büyüdükçe daha da keyfine varacaksınız.

ikizz bebek emzirme.jpg

İkiz bebek büyütmek evet hem maddi anlamda hem manevi anlamda yorucu olabiliyor. Eğer benim eşim gibi yardımsever babalık duygusunu çok iyi işleyen bir insanla evli iseniz işiniz biraz daha kolay olabilir. İkiz annelerin en merak ettikleri bir konu emzirme konusu. İkiz bebek emzirmek de tabii çoğu sıkıntısı gibi bu işlemde de sıkıntı yaşayabilirsiniz ilk zamanlar ama bir emzirme yastığı ve ilgili pozisyonları öğrenerek bu işi kolaylaştırabilirsiniz. İkiz gebelikte erken doğum riski söz konusu olabiliyor hanımlar özellikle 38 haftayı bulmadan erken gelen ikizler olabiliyor. Benim de 35+6 da sezaryen ile dünyaya gelen kızlarım çok şükür küveze girmediler ama yoğun bakım ünitesine giren daha küçük prematüre bebekler olabiliyor. Tabii anneler için zorlu bir süreç bu. Hem sezaryen olmuşsunuz hem bebeğinizden ayrı kalmak büyük üzüntü olabilir. Sezaryen ile doğum sonrası da hemen sütünüz gelmeyebilir doğum yaptığınız hastanede hemşireler bu konuda size yardımcı olacaklardır ama sütünüzün gelmesi için birkaç gün bekleyebilirsiniz.

Ben hastanede bulunan sağma makinesi ile göğüslerimi sağdığımda o ilk sarı sütü kızlarıma biberon ile verebilmiştim. Mutlaka sağım yaparak vermelisiniz bebeklerinize ilk sütü emziremiyorsanız tabii. Size aşağıda göstereceğim pozisyonlar çok işinize yarayacak. Emin olun bebeklerinizle birlikte eve gelip evin rahatlığını hiç bir yer vermiyor kesinlikle. Evde kendinize uygun emzirme yastıklarından alabilirsiniz ya da herhangi bir iki yastıkla da emzirebilirsiniz. Emzirirken tek tek emzirmek bence dezavantaj çünkü bir bebekle rahat temas kurup rahat beslemek isterken diğeri acıkmış olacak ve huzursuz olacaktır. Bence en doğrusu ikisini aynı anda beslemek sizin için de zamandan tasarruf sağlayacaktır ve ayrıca bebekler aynı anda beslenmiş olacaklardır. İşte hemen aşağıda gördüğünüz ikiz bebek emzirme pozisyonları.

ikiz bebek emzirme pozisyonlari.jpg

Benim emzirdiğim dönemlerde ikizlerimi başları avucumun içinde ve göğsüme doğru vücutları ise koltuk altımdan geriye doğru uzandıkları pozisyondu ama yukarıdaki görsel de size uygun pozisyon hangisi ve hangi pozisyonda rahat edecekseniz bence onu tercih etmek en doğrusu olacaktır. Sonuçta sizin rahat edeceğiniz pozisyon ya da başkasının ki farklı olacaktır tabii.

ay allah yardım etsin vlala biz tek bebek emzirirken bile ne problemler yaşıyoruz ikiz bebek anneleri ne yapsın ha bide ikizden başka üçüz dördüz hatta dha fazlasını bile doğuranları düşünecek olursam ki düşünemiyorum bile hahaha acaba ikiz bebek emzirirken süt yeterli oluyormu tek bebekte bazen doymuyor ek gıda mama falan veriyoruz

tabii vücut ona göre iki bebeğe göre süt üretimi yapıyor aslında doğru emzirme yapıldığı sürece sütün yetmeme imkanı yok.

benim bir arkadaşımın ikiz bebekleri vardı ne yaparsa yapsın sütü ne yazıkki yetmemişti 5.ci ayda gram sütü kalmadı bu konuda çok uğraştı süt arttırıcı yiyecek ve içecekleri araştırarak tüketti ama ikiz bebek olduğu için bide uyku problemi oluyor dinlenemiyordu sütüde toparlanmıyordu ek gıdaya o yüzden çok erken geçmişti

evet bende aynı şekilde erken ek gıdaya geçtim ama ne kadar mücadele edilirse o kadar faydalı olacak bebeklerin gelişimi için özellikle ikiz bebekli annelere yardımcı mutlaka olmalı ki anne de rahatca dinlenebilme fırsatını bulması lazım.

Geri