İkiz Gebelik Olması İçin Bir Yöntem Var mı?

  • Konbuyu başlatan LaViNYaM
  • Başlangıç tarihi
LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
İkiz Gebelik Olması İçin Bir Yöntem Var mı?
İkiz Gebelik Olması İçin neler yapılır? İkiz bebeklerim olsun istiyorum neler denemeliyim? İkiz bebeklerim olması için neler yenmeli? gibi sorular çok sık duyduğumuz sorulardan birkaçı. Evet ikiz gebelik güzel ama tabii zor tarafları da yok değil. İkiz gebelik yaşamış ve şuan 19 aylık ikizlerimin olması çok çok güzel bir duygu ama dediğim gibi zor tarafları da oldukça çoktu. Aslında uzaktan davulun sesi hoş gelirmiş ya hani. Sanırım dışarı çıktığımda da hoş bir görünüm sağlıyoruz etrafa. Her gören aaa ne güzel ikiz bebeğiniz var ne kadar şanslısınız derler. Evet şanslıyım bir yerde çok şükür sağlıklı bir şekilde kavuştum onlara ama inanın zor günler de yaşadık.

ikiz bebekler.jpg


İkiz bebek sahibi olmak isteyenler hep acaba ne yenir ne yapmalı özel bir yöntem var mı diye merak ederler. Aslında özel bir yöntem yok. Aileden gelen genetik yatkınlık sayesinde ikizleriniz olma ihtimalini artırır. Özellikle bir şey yiyip içmekle ikiz bebek sahibi olunmuyor. Ama folik asit ağırlıklı beslenmek ikiz olma ihtimalini artırıyor diye duymuştum ama tabii bu da ikiz olma durumunu kesinleştirmez. Son zamanlarda ikiz çoğul gebelik oranlarında oldukça artış gözlemlenmiştir ama bunların çok azı doğal yoldan olanıdır. Daha çok kısırlık için tedavi gören çiftlerin ya aşılama ya tüp bebek tedavisi sonucu ikiz bebek ya da çoğul bebek sahibi olma ihtimalini artırmaktadır. Tüp bebek ya da aşılama yönteminde birden fazla yumurta oluşabileceğinden dolayı ikiz çoğul bebek oluşma ihtimali de artmış olur. Özellikle ikiz bebek dünyaya getiren Nijerya dünya devletlerinde başı çekiyor. Japonya ise sonlarda yer alıyor. Bu çoğul gebelik durumu ırklara göre de değişkenlik göstermektedir. Özellikle tatlı patatesin çok tüketildiği Afrika kabilelerinde ikiz gebeliklerin çok sık görüldüğü doğrulanmış.

Genetik faktörler önemli demiştim ikiz gebeliklerde. Anne ya da babanın ailesinde yakın akrabalarda ikiz olması bu şansı 4 e katlıyor. Özellikle annenizin ikizlere sahip olması teyzenizin ya da annenizin yakın akrabalarında ikiz gebelik görülmesi bu şansı daha da artırıyor. Eğer bir ikiz kardeşiniz varsa sizin de ikiz doğurma oranınız oldukça yüksektir. Yine bir önemli durum da ikiz gebeliğin ileri ki yaşlarda hamile kalmış olan anne adaylarında sıkça görülmesidir. Çünkü ileri ki yaşlarda hamile kalmak güçtür hamile kalındığı zaman da bunun ikiz olma ihtimali gençlere göre artmaktadır. İkiz gebe kalmak için herhangi bir şey yemeniz ya da içmeniz bunu gerçekleştirmeyecektir. Eğer genetik faktörleri sağlamıyorsanız tabii bunun olmayacağı anlamına da gelmez. Allahın sayesinde olur her şey. Olmaz diye bir şey yok hayatta. Hayatta birçok şeye sahip olmak bazen sadece dua ile olabiliyor. Eğer çok isterseniz Rabbim büyük gerçekleşmeyecek diye bir kural yok.

ikiz gebelik icin ne gerekli.jpg


Tüp bebek yaptırırsam ikizlerim olur mu gibi bir soruya şöyle cevap vermek isterim. Sırf ikiz bebek sahibi olacaksınız diye bunu yaptırmak saçma olur. Çünkü zaten tüp bebek kısırlık tedavisi için uygulanan bir yöntemdir. Hiç bir doktor da bunu kabul etmeyecektir. Bu yardımcı üreme teknikleri sadece doğal yoldan bebek sahibi olamayanlar için geçerli yöntemlerdir.
 
LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
İnanın herkese davulun sesi uzaktan hoş gelebilir ama çoğul gebelik hem hamilelik hem sonrası için oldukça zor bir kez daha düşünün ☺️☺️ ama rabbim verdi dünyanın en güzel seyleri. Tabi yazıda da belirttiğim gibi bu sizin belirleyeceğiniz bir durum değil doğal yoldan hamile kalamiyorsaniz yaşınız biraz ileri ise doktorunuz belki burada fazla embriyo transferini önerebilir size.
 
Üst