1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  İkizler burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  Konu, 'İkizler Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Aşk ve İlişkiler Sevgili İkizler, Mart ayının sizlere huzur, mutluluk ve başarı getirmesi dileklerimle aylık yorumunuza başlıyorum. Şimdi beraberce ay içersinde olabilecek gelişmeleri önem ve tarih sırasına göre birlikte gözden geçirelim. Her zaman olduğu gibi ele alacağımız ilk konu, aşk hayatınız ve ilişkileriniz. Bu konuda en etkili seyir Venüs gezegenin Koç burcundaki geri hareketidir.
  6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında geri hareket yapacak olan aşk evinizin yöneticisi Venüs gezegeni sizler açısından son derece önemli. Venüs gezegeninin geri hareketinin astrolojik olarak anlamı, aşk hayatınızla alakalı konularda kendinize yönelik düşünme ve kendi isteklerinizin yerine getirilmesi konusunda ısrarlı olmak demektir. Genelde geri hareket dönemlerinde kişi belli bir miktar sessizlik içinde olmayı arzulayabilir. Kafanızın içinde bazı durumları yerli yerine oturtmaya çalışmanız için, ilişkiniz olsun veya olmasın nasıl bir psikolojik ruh hali içindesiniz bunları daha yakından gözlemlemeniz için bana göre geri hareket dönemleri aslında çok faydalıdır.
  Venüs gezegeni bu tarihler arasında Koç burcunda geri harekette olacağı için doğal olarak ilişkilerde tutku ön plana çıkabilir. Yaşam temponuzdan bir parça bir süreliğine uzaklaşarak ilişkinizi, partnerinize olan ilginizi, yaşadığınız beraberliğin sizler açısından anlamını, aksayan durumları bu süre içinde yerli yerine oturtmanız kolaylaşır. Aslında zaman durmuş gibi gelebilir. Yani ilişkinizde ilerleme veya olayların çözüme kavuşması gibi durumlar pek oluşmayabilir. Fakat bu dönemi olumlu anlamda geçirmek için dikkat edilecek en önemli konu denge, uyum ve uzlaşmadan yana hareket etmek, içsel yönden kendinizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek ve dürüst davranmaktır. Sizler bu süreçte bir beraberlikte gerçekten ne istemektesiniz, neler sizi mutlu ediyor veya beraberliğinizin sizin dünyanızdaki yeri nedir bunlar üzerinde düşünüp karar vermelisiniz. Kaldı ki geri hareket dönemleri bu açıdan oldukça yararlıdır. Yeter ki buna gönüllü olalım.
  Diyelim ki, herşeyin üstünü sıvazladınız ve size göre ilişkinizde hiçbir problem yok. İşte geri hareket döneminde bütün sorunlar ortaya gelerek çözmeniz adına size baskıda bulunabilir. Venüs bu süreçte Koç burcunda geri gideceği için olabilecek durumlar şöyle sıralanabilir. En başta dürtüsel tavırlar içinde olabilirsiniz. Yani düşünmeden hemen aklınıza geldiği gibi hareket etmek, ilişkiye girmek veya ilişkinizde kendi bireyliğinizi mutlaka ön planda tutmak. Tabi ki bu durum beraberliğiniz açısından zorlayıcı olabilir. İlişkisi olmayanlar için bunun anlamı, kolayca bir beraberliği başlatmak ve çabucak sıkılmak. Uzlaşmaya karşı direnç anlamı taşır. Yani karşınızdaki ağzıyla kuş tutsa size yaranamaz. Bu ise ortak bir noktada buluşmanın önüne geçer. Öfke patlamaları yaşanabilir.
  Yani sosyal ilişkilerinizde arkadaşlarınızla olan beraberliğinizde veya partnerinizle en ufak bir konuda çatışmaya girmeniz anlamına gelebilir. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğünü umursamamanıza yol açabilir. Başkalarının sizin gibi düşünmesini, hareket etmelerini beklemenize yol açabilir. Bencillik yapabilir. Karşınızdaki kişinin ihtiyaçları veya toplumsal hayatınızda diğer insanların sizden beklentilerini yerine getirmemeniz anlamına gelebilir. Sosyal yönden geri planda kalmaya çalışmanız bu etki altında mümkündür. Pek kimseyle sıkı fıkı olmaktan hoşlanmayabilirisiniz. Normalde meraklı, etrafıyla yakından ilgilenen bir kişi olmanıza rağmen bu süreçte bağlantı kurmak istemeyebilirsiniz. Aktif ve girişimci bir şekilde ileriye yönelik olarak düşünmek yerine, çabucak biten ve anlam ifade etmeyen ilişkiler yaşamanıza neden olabilir. Bir diğer husus ise, geri hareketin, eski bir ilişkinin tekrar gündeme gelmesi anlamı taşıyabilir. Bu kişiyle aranızda hesaplaşmalar oluşabilir. Garip bir tutkudur. Yani kurtulmak istediğiniz halde bir türlü başarılı olamadığınız fakat bir arada olmanızın mümkün olmadığı bu ilişki Haziran ayına kadar sizi düşündüreceğe benziyor. Bu tarihler arasında başlayacak yeni bir ilişki için sizlere tavsiyem ne olursa olsun ani kararlar almamanız, öncelikle karşınızdaki kişiyi tanımanızdır. Bu beraberliği 17 Nisan tarihine kadar arkadaşça sürdürmek ve gözlemde bulunmak gayet yararlıdır.
  İş ve Kariyer
  18 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında mesleki yaşam evinizde ilerleyecek Güneş gezegeninin Balık burcu seyri, sizin gibi aktif, girişimci kişiler için zorlayıcı olabilir. Şimdi olabilecek etkileri ve bu dönemde yapılması gerekenleri birlikte inceleyelim. Öncelikle mesleği sanatla alakalı olanlar için bu dönem gayet başarılı geçebilir. Çünkü hayal gücü ön plandadır. Yaratıcılık arttığı için kişi bunu mesleki alanda farklı şekillerde ifadelendirebilir. Bu enerji altında, projeleri uygulamakta, hangi yönde ilerlemek gerektiği hususunda karar vermekte zorlanmalar yaşanabilir. Ayrıca hırs ve başarı tutkusu biraz daha geride kalmış gibidir. Aslında değişime açık bir haliniz vardır. Yani yenilenmek şöyle bir kendinizi toparlamak, hızlı bir şekilde çalışmak arzunuz yoğundur. Fakat kafanızın içindekileri planlama konusunda pek istekli değilsinizdir. Otorite konumunda bulunan kişilerle veya işiniz gereği muhatap olduğunuz diğer insanlarla aranızdaki yaklaşımlarınızda duyarlılık ön plandadır. Elinizden geldiğince çevrenize yardımcı olmaya çalışabilirsiniz. Uyum sağlamanız kolay olduğu halde kararsızlık ve garip bir durgunluk sizi içten içe rahatsız etmektedir. Belli bir konuda veya belli bir girişimde görüş açınız bulanık olduğu için, tam olarak önünüzü görmekte zorlanabilirsiniz. Bu enerji altında sınırlamalardan kurtulmak ve kendinizi aşmak arzunuz yükselebilir. Yani hayatın maddi yönünden ziyade manevi değerleri daha fazla ağırlık taşır. Kimi zaman niye bu kadar uğraşıyorum ki hayat dediğin nedir ki veya neden herşey ters gidiyor ve hep tuhaflıklar beni buluyor tarzı cümleler kurabilirsiniz. Aktif olamayacağınızı hissettiğiniz zamanlarda da, önünüze gelen işleri sessiz bir şekilde yerine getirir, evden işe, işten eve tarzı bir süreci kabullenebilirsiniz. Bu enerjinin olumsuz yansımalarını güce dönüştürmek veya bu zaman dilimini daha verimli geçirebilmek için yapılması gereken ne kendinizi ne de çevrenizdekileri veya hayatı yargılayıcı şekilde ele almamak, endişeli olmak yerine pozitif düşünmeye çalışmak, kendi kendinize telkinde bulunmak, sizi harekete geçirebilecek aktivitelerde bulunmak, olumsuz düşünceler hissettiğinizde bunları bir şekilde kendinizden uzaklaştırmak, doğanın kendi içindeki adil sistemine inanmaktır. Yani bu tarihler arasında ne olursa olsun inancınızı kaybetmemeniz son derece önemlidir.
  8 Mart – 25 Mart tarihleri arasında mesleki konularda etkili olacak bir başka enerji iletişim ve haberleşme gezegeni Merkürün Balık burcu seyridir. Bu enerji altında ise daha fazla dikkatli olmak gerekir. Çünkü hayaller güçlüdür fakat gerçekleştirmek için kolay etki altında kalmamak ve gerçekçi düşünmek lazımdır. Yani bu tarihlerde hedeflediğiniz konularda öncelikle zihninizi toparlamanız, dağılmamanız önemlidir. İşinizde sezgileriniz size rehber olabilir, fakat şairane bir havanız olduğu için, söyledikleriniz veya ifade etmeye çalıştıklarınız, mesleğinizin niteliğine göre hoş bulunur veya tuhaf karşılanabilir. Siz bir sanatçı iseniz, fikirlerinizi bu şekilde açıklamanız tabi ki beğeniyle karşılanır fakat bir iş adamıysanız ve önemli bir projeniz varsa, insanlara otoriter bir şekilde bunu anlatmanız ve inandırmanız gerekiyorsa böyle bir şairane anlatım tarzı komik olarak değerlendirebilir. Yani mesleki faaliyet alanınıza göre hareket etmek lazımdır. Örneğin bilimsel ve teknik alanda çalışanlar için gerçekler son derece önemlidir. Bunu hayali bir şekilde anlatmanız sakil durabilir. Ne yapmak gerekiyor. Tabi ki insanları yanıltıcı tarzda değil, inandırıcı tarzda konuşmaya çalışmalısınız. Ayrıca gerçekçi ve dürüst bir şekilde ifadelendirmelisiniz. Bunlar çok önemli.
  15 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında aktivite gezegeni Mars Balık burcunda seyrine başladığında ise, yukarıdaki tarihlerde ele aldığımız durumlar ve yapılması gerekenler bu enerji altında da hemen hemen aynı anlamı içerebilir. Bu sefer dayanıklılık gücü azalmaya başlar. Yani kendisine güvenen ve girişimci olan İkizler, bu enerji altında motivasyon sıkıntısı çekebilirler. Duygusal kontrol zayıfladığı için kendini ortaya koymakta zorlanmaya başlayabilirsiniz. Burada dikkat edilecek husus, kendinizi sessiz bir şekilde gözden geçirerek, hedeflerinizi elde etme konusunda engellere rağmen ifade etmeye çalışmaktır. Yani içinde bulunduğunuz sürecin farkında olmak fakat yılmadan bu sürece göre esneyerek yolunuzda devam etmek. Dışarıdan hiç kimsenin moralinizi bozmasına izin vermemek, yavaşlayan aktif gücünüzü zorlamadan görevlerinizi de aksatmadan yolunuzda devam etmek. Hani bazen köprüyü geçene kadar deriz ya. Aynen öyle. Azminizi kaybetmeyecek , enerjinizi boşa tüketmeyecek, çaresizliğinizden kimsenin yararlanmasına izin vermeyecek ne olursa olsun güçlü durarak ilerleyeceksiniz. Gördüğünüz gibi bu üç enerji de sizler için yavaşlatıcı etki yaratmakta. Madem durum böyle, yapmanız gerekenleri de az çok biliyorsunuz. Bunlara göre kendinizi ayarlamanız yerinde olur.
  20 Mart – 20 Nisan dönemi ise, yukarıdaki etkilerin yavaş yavaş azalmaya başladığı ve sizler açısından gayet olumlu bir sürecin ilk işaretidir. Güneş gezegeninin Koç burcunda ilerlemeye başlamasıyla, baharın çiçeklerini taze taze açışı gibi, sizler de kendinize gelmeye başlayarak, hedeflerinizin peşinden gidebilecek gücü kendinizde bulabilirsiniz. Koç burcu zamanları tabiatın uyanışı ve hayatın canlanması demektir. Bu enerji altında İkizler aktivite gücünü açığa çıkararak mücadeleci kimliğini ön plana alarak hırsla başarıya odaklanabilir. Böylece Mart ayının sonlarına doğru toparlanmak adına güç elde eder ve ilk üç tarih aralığındaki ağırlığın yarattığı sıkıntılardan kendini kurtarabilir. Bu enerji altında projelerinizi peşinde aktif bir şekilde koşmanız mümkündür. enerjiniz öylesine yükselir ki, amaçlarınız için insanlarla bağlantı kurmanız, liderlik gücünüzü ve iletişim becerinizi ortaya koymanız artık daha kolaydır. Sabırsızlık görülebilir. Bunun farkında olursanız ona göre kendinizi ayarlayabilirsiniz. Direkt ve kendinizden emin davranışlarınızla bu enerjiden yararlanarak, geleceğe yönelik hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal gruplarla temas edebilir, dostluk ilişkilerinizi güçlendirebilir, girişimlerde bulunabilir ve sizinle ortak amaçlarda olan kişilerle bir araya gelebilirsiniz. ben bu sürecin sizin için bir uyanış olacağını düşünüyor ve Mart ayının ilk üç haftasındaki enerjilerin sizi yavaşlatmaması için gerekenleri yapmanızı öneriyorum.
  Para Konuları
  Finansal gelişmeleri Mart ayının tümünde etkili olabilecek enerjiler doğrultusunda incelemek gerekiyor. Öncelikle Satürn gezegeninin yuva evinizdeki devam eden geri hareketi son iki aydır eşiniz, aileniz veya başka etkenler nedeniyle destek bulmakta zorlandığınızın göstergesi olarak etkisini sürdürmekte. Bu geri hareket gösteriyor ki, maddi anlamda ev içinde özellikle bir düzenleme ve belli bir sistem içinde hareket etmek mutlaka lazım. Kimileriniz için bu durum, eşinizin gelir durumunun yetersizliği veya çalışmıyor oluşu nedeniyle bütün yükü sırtlanmak zorunda olmanız anlamına gelebilir veya evin masrafları ancak her ikinizin kazancıyla mümkün olduğu için doğal olarak dikkatli olmak gerekliliği vardır. Yine bu etkinin bir başka yansıması Mart ayı boyunca finansal konularda gelir-gider dengesini çok iyi tanzim etmek ve elden geldiğince kredi kartına yüklenmemek lazım. Alternatif çözüm yollarından biri, eşinizin de bütçenize iştirak etmesi olabilir, ailenizden yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz veya tek başınıza bir şeyler halletmek durumunda kalabilirsiniz. Para evinizin yöneticisi Ay gezegeni 5-6 Mart tarihlerinde etkili gibi gözükse de, bu kısa bir seyir olduğu için mucize yaratmasını bekleyemeyiz.
  Olumlu açıdan duruma bakarsak 24 Şubat tarihinde yöneticiniz Merkür ile Jüpiterin kavuşum enerjisi durumun biraz düzelmesi anlamına geliyordu. Tabi haritalarınızdaki enerjiler nispetinde bir çok İkizler bundan yararlanmış olmalı. Finansal konularda zor durumda bulunan İkizler burcu mensuplarının Mart ayı boyunca bütçeniz konusunda ne durumda olursanız olun gerçekçi düşünmeyi ve hareket etmeyi kesinlikle bırakmamanız lazım. Yani hayali hareket etmek, olmayan işlerin peşinde koşmak ve birilerinin sözüne güvenerek yola çıkmak rahatsızlık verebilir .Elinizdekini idareli bir şekilde kullanmalı, gereksiz masraflarınızı kısmalısınız.
  8 Mart – 25 Mart tarihleri arasında yöneticiniz Merkür gezegeninin mesleki kariyer evinizde oluşu, sanatsal konularda faydalı ve aktif olacağından bu kişilerin iş bağlantıları kurmaları ve paralarını hemen veya daha sonra alacak şekilde anlaşmaları nedeniyle onlar açısından biraz daha ferahlık anlamı taşısa da, 20 Mart tarihinde girişim evinizde ilerlemeye başlayacak Güneş bir parça aktivite getirebilir. Fakat Venüs gezegenin geri hareketi beklenmedik harcamalar konusunda yine dikkatli olmayı sürdürmeniz gerektiğini gösteriyor. Gördüğünüz gibi Mart ayı maddi konularda yine bulanık ve belirsiz durumların göstergesi gibi. İnancımızı güçlü tutmak ve elimizden geldiğince aktif olmaya çalışmamız gerekecek. Tabi ki bu etkiler burcunuzun genel yansımaları olup doğum haritanızdaki enerjiler nispetinde kimileriniz için Mart ayının daha rahat geçmesini sağlayabilir.
  Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-11-12-13-21-22-23-26-27-30-31
  Zayıf Enerjili Günler : 9-10-16-17-24-25
  Aşkta En Şanslı Günler :11-12-13
  Yeniay :3-4-30-31
  (Ay gezegeninin İkizler burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
  Dolunay :16-17
  (Ay gezegeninin Yay burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
  Mutlu ve başarılı bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle,
  iremSU
  Mynet Astroloji Danışmanı

   
İkizler burcu 2009 Mart ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İkizler Burcu 2009 Temmuz Ayı Yorumu

  İkizler Burcu 2009 Temmuz Ayı Yorumu

  temmuz ayının burcu nedir İkizler burçları evet bir aydır beklediğiniz aylık yorumunuz burda :) Aşk ve İlişkiler Temmuz ayı aşk hayatınız ve ilişkiler açısından güvence olgusunun ön planda olacağı bir dönem olarak gözüküyor. Bu sadece sizin burcunuzla ilgili bir durum değil. Hemen hemen her burç mensubu için aile güvenlik geçmiş değerler aşina ortamlar gelecek kaygısı önem taşıyıcı....
 2. İkizler Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  İkizler Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  Aşk ve İlişkiler Sevgili İkizler yazın bu en sıcak günlerinde yine kıpır kıpır enerjik, etrafınızla iletişim halinde bir yaz geçirdiğinizi düşünerek Ağustos yorumunuza başlıyorum. Ağustos oldukça yüklü enerjilerle dolu. Her burçta olduğu gibi yoruma 1 Ağustos tarihinde Aslan burcunda oluşacak Güneş Tutulmasıyla başlıyorum. 2008 yılının daha önceki tutulması yorumlarda da sözünü etmiştim...
 3. İkizler Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu

  İkizler Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu

  ikizler kasım ayı yorumu ikizler kasım ayı 2009 Sevgili ikizler burcu melekleri 2009 kasım ayı burç yorumu sizin için :tik: Aşk ve İlişkiler Sevgili İkizler, Kasım ayına girdiğimiz şu günlerde, aşk hayatınız ve ilişkilerle alakalı konularda etkili olacak Venüs gezegeninin 18 Ekimde-12 Kasım tarihleri arasında devam edecek Yay burcu seyri hakkında sizleri günlük yorumlarda...
 4. İkizler burcu 2011 Mart ayı yorumu

  İkizler burcu 2011 Mart ayı yorumu

  ikizler burcu ikizler burcu 2011 mart ayı yorumu 2011 mart ayı Sevgili İkizler Burcu melekleri bakalım Mart ayında sizi bekleyen gelişmeler neler :orkide: 6 Mart -17 Nisan 2011 tarihleri arasında geri hareket yapacak olan aşk evinizin yöneticisi Venüs gezegeni sizler açısından son derece önemli. Venüs gezegeninin geri hareketinin astrolojik olarak anlamı, aşk hayatınızla alakalı konularda...
 5. 2014 Yılı Mart Ayı İkizler Burcu Yorumu

  2014 Yılı Mart Ayı İkizler Burcu Yorumu

  2014 mart ikizler burcu, ikizler burcu mart ayı yorumu, 2014 yılı ikizler burcu İkizler burcu meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Astrolog Nuray Sayarı'dan 2014 mart ayı ikizler burcu yorumunu sizlerle paylaşıyoruz... 2014 Mart İkizler Burcu Aşk ve İlişkiler 1-2 Mart arası: Mars geri hareketine başlıyor. Bu durum aşk hayatınız, çocuklar, zevkleriniz, hayatın güzelliklerini...

Sayfayı Paylaş