İkizler Burcu 2009 Yılı Astro Analizi

PaSikA

Yeni Üye
Üye
İkizler Burcu 2009 Yılı Astro Analizi
ikizler burcunun aşk hayatı satürn terazide ikizler burcu aşk hayatı burcu 2009 29 ekim satürn
İkizler Burcu 2009 Yılı Yorumu

Jüpiter Genel Etkileri:

5 Ocak 2009-18 Ocak 2010 tarihleri arasında, şans, genişleme, büyüme imkanının astrolojik temsilcisi Jüpiterin Kova burcuna girişiyle siz İkizler için özellikle yüksek eğitim hayatınız açısından gayet verimli bir yıl olacağını düşünmekteyim. Bu yıl özellikle sınavlara girecek olanların, ilerideki mesleklerini belirleyecek seçimlerde bulunmalarını öneriyorum. Bu seçimlerin teknoloji, turizm, eğitim, hukuk, bilgi işlem, halkla ilişkiler, bilimsel araştırmalar, reklamcılık üzerinde yoğunlaşması mümkündür. Yine bu dönemde Jüpiter gezegeni, özellikle özgürlük duygunuzun yükselmesini sağlayacağından, part-time işlerde çalışmak veya dini, siyasi alanda kendinizi ifade edebilmek mümkündür. Eski sistemler içinde yer almak veya eski düzeninizi sürdürmek yerine, yenileşmekten yana hareket edeceğiniz bu dönemde, görüş yapınızı da bu yönde geliştirmeniz mümkündür. İkizler mensupları genel anlamda bağımsızlıklarına düşkün oldukları için, 2009 yılında kendilerini daha özgür ifade edebilecekleri seçimlerde bulunabilirler. İş hayatı içinde yer alan İkizlerin, Jüpiter gezegeninin Kova burcu sürecinde, dış dünyaya açılmaları mümkündür. Çünkü çağı yakalamak için, gelişmek ve büyümek gerektiğini anlayabilirler. Kimileriniz bu dönemde yurtdışına giderek, çeşitli gruplarla temas edebilir, kendinizi geliştirebilir, aynı amacı paylaştığınız diğer insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Bazı İkizlerin özellikle bu dönemde yabancılarla ortak işler yapması, işini büyütmek için, yabancı ülkelerdeki gelişmeleri takip etmesi, fuar, organizasyon gibi çalışmalarda boy göstermeleri mümkündür. Özgürlük, eşitlik ve kardeşlik duygusu içinde hareket etmekten yana olacağınız bu süreçte, kendi hayatınızla ilgili çarpıcı gelişmeler yaşamanız ve çok daha sıradışı kararlar almanız da mümkündür. İnsanlığın yararına olacak ve bilginizi, tecrübenizi gösterebileceğiniz alanlarda gelişmek yine bu dönemin etkili yansımaları arasında yer alabilir. Yaratıcılık ve özgür hareket etme olanağı sağlayan her türlü iş, çalışma hayatı bu süreçte ön planda olabilir. Çoğu İkizler Jüpiterin desteği sayesinde kendi gelişimleri açısından çok daha kararlı davranacaklarını söyleyebiliriz. Artık dışa açılma zamanı diyebiliriz. 15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 tarihleri arasında geri harekette olacak Jüpiter gezegeni, yukarıda yazılanların tekrar gözden geçirilmesi ve içsel manada kendinizi yeniden ele alarak düzenlemenin işareti olarak önemlidir.

Satürn Genel Etkileri:
Satürn Eylül 2007 yılından bu yana aile hayatınız, yuvanız, güvence duygunuz, duygusal yaşamınız kısaca yarınlarınız adına olan her konuda sizi baskı altına alarak disiplin etmeye çalışmaktadır. Bu etki altında bir çok İkizler mensubu yuvasıyla alakalı değişimler yaşadı veya yaşamaya devam ediyor. Kimileriniz evlenerek yeni bir düzen kurmak için çabalarken, bazılarınız yuvasında yaşadığı problemler nedeniyle sıkıntılı süreçlerden geçtiniz veya hala geçmektesiniz. Kimileriniz ise, hiç hesapta yokken ailevi problemlerle karşılaştınız. Satürn bir yaşam alanında ilerlerken size, ummadığınız dersler yaşatabilir. Dışarıdan veya kendi içinizde bir takım baskılar, engeller ve zorluklar yaşatarak, size içinde yer aldığınız sistem içinde ne kadar mutlu veya problemli olduğunuzu algılamanız adına uyarılarda bulunur. Özellikle siz İkizler için ailevi açıdan veya duygusal konularda 2008 yılında yaşanan zorlukların temelinde, kendi istekleriniz ile başkalarının sizden beklentileri veya artan sorumluluklarınızın, hedeflerinize varmanızda oluşturduğu engeller baş sırayı almış olabilir.

31 Aralık 2008 günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Bu süreçte acil kararlar almak yerine, beklemede kalarak herşeyi yeniden ele almak en faydalı yoldur. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.

Sizler için bu disiplin altına alıcı durumlar 29 Ekim 2009 tarihine kadar devam edecek ve bu tarihten sonra Satürn gezegeninin Terazi burcuna girişiyle ailevi yaşamınız üzerindeki baskı ve engeller yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlayacaktır. Bu tarihe kadar yapmanız gereken, seçmek istediğiniz yol ve kararın sizin açınızdan olabilecek artı ve eksilerini iyi hesap ederek kendinizi düzenlemenizdir. Bu süreç oldukça önemli. Yani 29 Ekim 2009 tarihine kadar yaşadığınız sorunların temelinde yatan nedenleri iyice tespit ederek, bunları değiştirmeye çalışmalı, kendinizi yeniden ele alarak, eksiklerinizi ve yanlışlarınızı düzenlemeli ve kendi gerçeğinizi yaratmaya çalışmalısınız. Seçimlerimiz kaderimiz gibidir. Doğru seçimlerde bulunmak için önce kendinizi tanımanız ve ne yapmak istediğinizi kararlılıkla oluşturmanız gerekiyor. Eğer bunu doğru manada yaparsanız Satürn Terazi burcuna girdiğinde bütün bu seçimlerin sonuçlarını olumlu bir şekilde alabilirsiniz. Satürn gezegeni her ne kadar Ekim sonu Terazi burcuna girerek duygusal güvencenizle alakalı sorunları azaltsa da, gerçek manada kendinize bir temel ve yön belirmek için Temmuz 2010 yılına kadar vaktiniz var. Ben Satürn sürecinin yarattığı sıkıntıların, insanın kendi gerçeğini saptamasında ve doğru seçimlerde bulunmasında son derece faydalı olarak görmekteyim.

Uranüs Genel Etkileri:
2003 yılından bu yana meslek yaşamınızla alakalı konularda etkili olan Uranüs gezegeni, alışkanlıklarınız ile değişim arzunuz arasında kalmanıza neden oluyor. Bu yüzden de, özellikle aile hayatınız ve kariyer alanınızda beklenmedik durumlar yaşanması mümkün. Bu transit 2011 yılına kadar devam edeceği ve burcunuzla zorlu bir görünüm oluşturacağı için, zorlanmalar yine görülebilir. Burada yapılması gereken, farklılıklarınızın ve kimlik duygunuzun farkında olarak gerekli ayarlamalarda bulunmaktır. Bu süreçte bazılarınız bir birey olarak kendi kimlik duygunuza sahip çıkarak yaşamınızı yönlendirebilecek kararlar alabilirsiniz bazılarınız ayrı bir iş kurarak veya iş konusunu değiştirerek dışarıdaki dünyada kendisini ifade etmeye çalışabilir. Ailenin baskısı veya otorite konumunda bulunan kişilerin engelleri söz konusu olabilir. Fakat sizin gibi özgürlüğüne son derece düşkün bir kişinin bu baskılar karşısında gerginleşerek olur olmaz kararlar alması mümkündür. Yapılması gereken, öncelikle kendi kimliğinize sahip çıkarak diğer insanlarla olan paylaşımınızı da göz önüne alarak gerekli dengeyi sağlamaktır. Bu arada bazı sıkıntılı dönemlerin yaşanması mümkündür. Fakat bunların hepsi büyümeniz adına gerekli olan derslerdir.
Neptün Genel Etkileri:
1998 yılından beri, ideallerinizi hayata geçirmeniz ve kendinize düzgün bir yapı kurabilmeniz yolunda daha fazla düşünmeniz gerektiğini hatırlatan Neptün gezegeni, kimi zaman yanılgılar yaşamanıza kimi zamansa hayallerinizin peşinden koşarak kendi gerçeğinize sahip çıkmanıza neden olabilir. Neptün yanılsama gezegenidir. O, dünyaya farklı bir pencereden bakmanızı ister. Bu enerji altında özellikle dini inancınız, yaşama bakış açınız, hayatı algılayış biçiminiz ve seçimleriniz konusunda yanılmamak ve hayal kırıklığı yaşamamak için gerçekçi düşünmeli, ütopik fikirler ve kararlardan uzak durulmalıdır. Özellikle yolculuklar, yabancı ülkelerle olan ilişkiler, başka bir şehre yerleşme, yüksek eğitim, mesleki ihtisas, dini duygularınız gibi konularda dikkatli olmalısınız. Bu sene Jüpiter gezegeninin Neptünle olan komşuluğu nedeniyle abartılı kararlar vermeniz daha kolaydır. Yapmanız gereken ne olursa olsun, benliğinizden özveride bulunmadan deneyimlere açık olmanız fakat hayatın gerçeklerinden uzaklaşmadan kararlar alabilmenizdir. Yani seçimlerinizi yaparken gerçekçi hareket etmeye çalışınız. 2012 yılına kadar devam edecek bu enerji altında özellikle 11 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında yapacağınız seyahatleriniz konusunda dikkatli olmanızı öneriyorum. Ani kararlar almamalı, düşüncelerinizi ifade ederken dikkatli olunmaya çalışmalıdır.
Pluto Genel Etkileri:
Sevgili İkizler, iş hayatınızla alakalı yaşam evinizin yöneticisi olan Pluto gezegeninin Oğlak burcu seyriyle alakalı geniş bir bilgiyi hatırlarsanız köşemizde sizlere sunmuştuk. Son derece önemli olan bu enerji, kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünüz üzerinde gayet önemli bir tesiri vardır. Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Bu güçlü dönüşüm enerjisi altında siz İkizler, başkalarıyla ortak olarak paylaşımda bulunduğunuz maddi ve manevi tüm değerleriniz yoluyla dönüşümde bulunmanızı sağlayacak son derece önemli bir güç olarak yaşamınızın içinde yer alacaktır. Pluto astrolojik yapısı gereği gayet yavaş ilerleyen ve etkisini uzun yıllara yayarak kişinin yaşamında önemli hale gelen bir kuvvettir. Bu enerji dikkatli kullanılmadığı takdirde oldukça zorlu, tam tersi durumda ise olumlu gelişmelere sebep olabilecek kadar etkili olabilen bir astrolojik fenomendir. Siz İkizler kimi aylar ve yıllarda çevrenizdeki insanlara çeşitli baskılar uygulayarak kendi doğrularınızı kabul ettirmeye çalışarak maddi ve manevi anlamda güçlenmeye çalışabilirsiniz.
Pluto cinsellik ve istek gücü, hırs, aktivite ve irade gücü anlamında en önemli kuvvet olduğundan kendinizi bu olgularla bezenmiş ve bu güçle donatılmış hissederek insanları kontrolünüz altına almaya çalışarak eylemlerde bulunmanızı sağlayabilir. Fakat dikkat ederseniz sert bir güç olduğundan, eğer doğru bir şekilde kullanılmazsa olumlu sonuçlar yaşamanız imkansızdır. Bu dönemde mistik konularla yakından ilgilenmek, hayatın gizemleri üzerine düşünmek, maddi dünyada ayakta kalmaya çalışmak için para ve güç sahibi olmak, ortak işler veya eş kanalıyla toplum içinde bir yer edinmek, cinsel açıdan yüksek dürtülerinizi doyurma taraflısı olmak gibi etkiler de sunabilir. Pluto bu yaşam alanında gayet etkili olduğundan eğer kafanızın içindeki hedefleri doğru yönlendirebilir, ideallerinizi gerçekleştirmek adına sorumlu bir şekilde davranabilir, sabırlı olursanız yavaş ve emin adımlarla hayatınızı son derece olumlu bir şekilde yönlendirebilir, yüksek kazançları hem de hiç yorulmadan elde edebilir, kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz.
İş yaşamınızla alakalı bu uzun seyirli gezegen hareketinin ardından bir başka önemli seyir olan Satürn gezegeninin geri hareketinden söz edeceğiz. Gerek Pluto gerekse Satürn gezegenlerinin seyirleri uzun süreli ve ağır etkili oldukları için, gayet önemli enerjilerdir. Bu enerjileri hatırlarsanız bir çok kereler, etkili oldukları aylar içinde sizlere aylık veya günlük yorumlarınızda hatırlatmaktayım. Bu enerjiler tam olarak hazmedilmeden, ilerlemeniz ve kendinizi ayarlamanız kesinlikle mümkün değil. Özellikle bazı aylarda öylesine baskın enerjileriyle karşılaşıyoruz ki, buna neyin sebebi olduğunu sorduklarında, bu enerjilerin içten içe devam eden etkilerini belirtmeye çalışıyorum. İşte yılın bitmesine az günler kala, Aralık ayı içinde yine bizlere kendilerini hissettiriyorlar.

2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz

3 Şubat-6 Mart : Yeni karşılaşmalar ve özellikle sosyal hayatın canlanması. Ele geçirme arzunuzun yüksekliği, tutkulu davranışlar.
24 Nisan-5 Haziran : Aşk konusunda isteklilik, sosyal hayatın renklenmesi ve tutkulu davranışlar. Aşk konusunda aktif bir dönem.
6 Haziran-4 Temmuz : En olumlu devre. Aşk hayatınız açısından yılın en şanslı devresi.
5 Temmuz-31 Temmuz : Aşk hayatınızla ilgili gayet olumlu bir devre. Şanslı bir dönem.
27 Ağustos-20 Eylül : Kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeniz sonucu yazışma veya farklı yollarla yeni tanışmalar. Süre gelen ilişkinizde iletişimsel açıdan güçlü bir dönem.
15 Ekim-7 Kasım : Aşk hayatınızla alakalı son derece önemli ve şanslı dönem. Yeni bir ilişki veya sürmekte olan ilişkinizde güçlü paylaşımlar. Yalnız 29 Ekim 2009 tarihinde Satürn Terazi burcunda ilerlemeye başladığında ciddiyet ve sorumluluklar yavaş yavaş kendini hissettirebilir. Aşk konusunda daha dikkatli seçimlerde bulunmaya başlayabilirsiniz. Bu açıdan bu tarihler arasını olgunlaşma olarak da düşünebiliriz.
2 Aralık-25 Aralık : Yabancılarla temas, aşkta özgürlük ve deneyimsellik zamanı.
2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
1 Ocak-11 Ocak : Yolculuklar açısından olumlu bir devre.
11 Ocak-1 Şubat : iletişim konusunda yavaşlama, gecikme, terslikler. Bu tarihlerde rutin seyahatlerinizde sorun çıkmaz fakat ani yolculuklar konusunda son derece dikkatli olmak gerekebilir.
14 Şubat-7 Mart : sosyal hayatın canlanması, uzak ülkelerle bağlantılar, iletişimde özgürlük ve sıradışı düşüncelerinizi ifade etme arzunuzun yoğunlaşması.
26 Mart-8 Nisan : aktif iletişim ve hızlı bağlantı kurabilmek açısından olumlu devre.
6 Mayıs-30 Mayıs : iletişimde durgunluk ve gecikmeler. Her bilginizi kayıt altına alın ve ani kararlardan, yolculuklardan uzak durun.
14 Haziran-2 Temmuz : iletişimsel olarak hızlı ve aktif bir dönem. Gayet olumlu. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.
18 Temmuz-2 Ağustos : yakın çevrenizle olan iletişiminizde güçlü bir ifade. Olumlu bir dönem.
6 Eylül-29 Eylül : iletişimde durgunluk, gecikme, terslikler. Ani kararlardan uzak durunuz.
16 Kasım-5 Aralık : İletişim, haberleşme konularında aktif ve hızlı bir dönem. Fakat ben bu devrede abartılı düşüncelerden ve kararlardan uzak durmanızı öneriyorum.
2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
3 Ocak-2 Şubat : Rehavet hissi içinde hareket etmek yerine, iş ilişkilerinize önem vererek, hedeflerinizi gerçekleştirmeye çalışmanız gerekiyor.
4 Şubat-14 Mart : Düşünceleriniz doğrultusunda hareket ederek, isteklerinizi ele geçirmenizi sağlayan güçlü bir zaman dilimi.
25 Mart-9 Nisan: Projelerinizi hayata geçirmenizi veya sunumunu yapmanızı sağlayan aktif zaman dilimi.
22 Nisan-30 Mayıs : Hedefleriniz açısından gayet aktif, hırslı ve başarıya dönük girişimler zamanı.
12 Temmuz-24 Ağustos : girişimcilik gücü ve mücadele hırsı. İsteklerinize ulaşmanızı sağlayan aktiviteler ve girişim zamanı.
23 Ekim-21 Kasım : iş hayatınızın gündelik temposunda saplantılı düşünceler içinde kararlar almaktan uzak durmalı. Çevrenizle olan ilişkilerinizi güçlü tutmaya çalışmalısınız.
20 Aralık 2009 sonrası : Kararlarınızı tekrar gözden geçirmeli ve ani kararlardan uzak durmaya çalışmalısınız.
2009 Yılı Finansal Takviminiz
22 Aralık 2008-19 Ocak 2009 : Maddi konularda özellikle iş hayatınızla alakalı görüşmeler. Otorite konumunda bulunan kişilerden beklentileriniz. Sakin olmak, karamsar düşünmemek gerekiyor.
21 Haziran-22 Temmuz: maddi konularda elinizdekine sahip çıkma, güvenliğinize önem verme zamanı.Özellikle 21 Temmuz günü meydana gelen Güneş tutulması finansal konularda fırsatlar getirici olabilir. Fakat karşınıza çıkabilecek her türlü teklifte geleceğinizi düşünerek iki kat daha dikkat sarfetmeniz yerinde olur.
26 Ağustos-15 Ekim : Parasal konularda sahiplenme gücünüzün yükselmesi. Aktif davranmaya ve girişimde bulunmaya çalışmanız faydalıdır.
2009 Yılı Sağlık Takviminiz

31 Mayıs-11 Temmuz: Sağlığınıza dikkat. Güvencenizle alakalı konular nedeniyle kaygılı hareket etmeniz mümkündür. İçsel öfke veya bazı durumlar nedeniyle kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Daha rahat ve esnek düşünmeye çalışınız.
23 Ekim-21 Kasım : iş hayatındaki yoğunluk. Gerilimli tavırlardan uzak durmak. Takıntılı düşünmemek gerekiyor. İş stresi yoğun olabilir.
8 Kasım-1 Aralık: İş çevrenizde bulunan kişilerle olan ilişkinizde sorunlar. Ilımlı düşünmek gerekiyor.

2009 yılının siz İkizler burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun.
 
Üst