İkizlere hamileyim diğer çocuğumu kreşe versemmi?

:) :) Benimkiler evet bu ay 24 ay oluyorlar. Benimkiler 36. haftada doğdular ama sezaryen ile. Bekleyemedik daha fazla gelişimleri durmuştu ve bende yüksek tansiyon idrarda protein çıktı ayrıca değerlerim tavan yapmaya başlamıştı yani şükür sağlıklı doğdular. İsimleri Sara ve Hira seninkilerin cinsiyeti ne isim konusunda geç kalmışsın biz cinsiyeti öğrenir öğrenmez isim aramaya başladık ve doğumdan çok önce koymuştuk yine de sen geç kalma hastane çantan hazır olsun bir kenarda. Ben aslında rutin kontrole gitmiştim sezaryene girdim yani belli olmuyor ikizler erken gelebiliyor anneye sürpriz yani :) Bu arada doğumda kayınvalidem geldi sadece 20 gün kalabildi yanımda sonrasında hep kendim bakımını üstlendim tabii zorlandığım zamanlar oldu özellikle ilk 5 ay ama gittikçe kolaylaştı işim şimdi de yine çok hareketliler ama eskiye nazaran en azından daha rahatız en azından istediklerini tek kelime de olsa izah etmeleri çok kolay oluyor.
aynen oyle ıkızler erken gelıyor ne guzel ınsallah bızde 36.haftaya kadar dayanırız
ısım konusunda ılk oglumda da taa 39.haftada karar verebılmıstık RUZGAR ısmı sanırım bız ısım konusunda hep gec kalıyoruz :D
ıkızlerım cıft yumurta ıkızı ıkısıde erkek 16.hafataya kadar kız demıslerdı ılk duydugumda cok sevınmıstım cunku hep bır kız evlat hayalım vardı ama 20.haftada ayrıntılı ultrasona gırdım ıkısıde erkek dedıler halada oyle devam :D ve ısımlerının ne olacagı hakkında bır fıkrım yok sanırım ben hep kendımı kıza alıstırmısım :D
evet canım bende tek bakıcam dogumdan sonra ablam bıraz kalıp gıdecek zorlu bır donem benı beklıyor üç erkekle:ebebek:bebisim:grouphug:

kalabalık ne demek bu mekan herkese açık rahatca yazabilirsin.. ;) bak buradan erkek bebek isimlerine bakabilirsin alfabetik dizildiği için belki uyum yakaladığın çıkar aradan yardımcı olabilir belki. Ege Efe olabilir ya da Ediz Deniz ya da Ömer Faruk gibi gbi aklıma bunlar geldi. Evladın hayırlısı makbuldur kız erkek hiç farketmez aslında hayırlı sağlıklı doğsun önemli olan odur. Yardımcı olursa daha kolay atlatırsın zor günleri illaki o tempoya da ayak uyduruyorsun alışıyorsun yani şuan için bence sen doğuma odaklan çok yormamaya bak kendini sıkıntılı zor dönemler çünkü..

kalabalık ne demek bu mekan herkese açık rahatca yazabilirsin.. ;) bak buradan erkek bebek isimlerine bakabilirsin alfabetik dizildiği için belki uyum yakaladığın çıkar aradan yardımcı olabilir belki. Ege Efe olabilir ya da Ediz Deniz ya da Ömer Faruk gibi gbi aklıma bunlar geldi. Evladın hayırlısı makbuldur kız erkek hiç farketmez aslında hayırlı sağlıklı doğsun önemli olan odur. Yardımcı olursa daha kolay atlatırsın zor günleri illaki o tempoya da ayak uyduruyorsun alışıyorsun yani şuan için bence sen doğuma odaklan çok yormamaya bak kendini sıkıntılı zor dönemler çünkü..

öyle tabiiki canım sağlıkla gelsinlerde bir şey istemem. oğlundan vakit buldukça dinlenmeye çalışıyorum işte ...canım ya eskiye göre daha az hareket ediyorlar sence
normal mi.doktora gideyim mi

Özellikle ikiz gebeliklerde sizi korkutmak gibi olmasın ama, kesinlikle doktor muayenesini asla ama asla aksatmayın. Özellikle bebeklerinizin ikisinin de gelişimlerinin ne derecede olduğunu kesinlikle kontrol altına alın. Bir tanesi daha az gelişir ise mutlaka daha büyük bir uzmana gidin. Mavi adminim size başından geçen bir olayı anlatacaktır.

Mümkün mertebe bebeklerinizin gelişimini kontrol altında tutun. Rabbim kısa sürede ikisinide sağlıklı olarak kucağınıza almayı nasip etsin.

Özellikle ikiz gebeliklerde sizi korkutmak gibi olmasın ama, kesinlikle doktor muayenesini asla ama asla aksatmayın. Özellikle bebeklerinizin ikisinin de gelişimlerinin ne derecede olduğunu kesinlikle kontrol altına alın. Bir tanesi daha az gelişir ise mutlaka daha büyük bir uzmana gidin. Mavi adminim size başından geçen bir olayı anlatacaktır.

Mümkün mertebe bebeklerinizin gelişimini kontrol altında tutun. Rabbim kısa sürede ikisinide sağlıklı olarak kucağınıza almayı nasip etsin.
yok canım asla aksatmıyorum hatta doktorumun cagırdı gun gelmedı daha ama kasılmalarım var yarın gıdıyorum hemen doktora...ınsallah canım ya saglıkla gelırler ınsallah

İsimleri geçmişken birer adet resimlerinide atmak güzel olur diye düşünüyorum. İşte elifim ömerim bu yaramazlar 6 yaşındalar. İşiniz vallahi zor Allah kolaylık versin şimdiden :D:D

elif_omer.jpg

Son düzenleme:
Geri