İleriye adım atsan ölüm.Geriye adım atsan o ..

zuzu65

Yeni Üye
Üye
İleriye adım atsan ölüm.Geriye adım atsan o ..
.
2029.bmp

Yaşanmışlıklar arasından çıkarılan bi kaç özel şey sonucu bakarsın dünyaya . Hayallerin , düşüncelerin hatta gözünü kapaman bile anılardan ibarettir!

Zaten unutmayı zorlaştıran bu anılar değil mi ..?

Tesadüfen veya bilerek ikinizin geçtiği yollardan geçiyorsun .. ‘ ne güzel günlerdi .. ‘ diyerek iç geçiyorsun ..
Veya gittiğin bir kafe , sinema , park .. yaşadığınız o muhteşem dakikalar hatta saniyeler geliyor gözünün önüne . Özlüyorsun ..

Bir anda elin telefona gidiyor . Aslında arayamayacağını biliyorsun ama bir umut ona yakın olma hissi , bi umut sesini duyabilmek .. Ezberlediğin numarasını saniyede tuşluyorsun . Basıyorsun arama tuşuna peki ne oluyor ? Aramanla kapatman bir oluyor . Gururun öne geçiyor

Pişman oluyorsun sonra ‘ ondan bana ne ki ? ‘ diyorsun hiçte inanamadığın bir şekilde ..

Aslında hayatının odak noktası o .
Görmesende merak ediyorsun ,nerde .. ne yapıyor , kim var yanında ?
Bazende sevgilisinin olduğunu duyuyorsun ..

Ama hala geçmişten bir şeyler bekliyorsun sonuçta o kadar yıl çıktınız değil mi ? Seni bu kadar kolay aklından çıkarmasına inanmıyorsun veya inanmak istemiyorsun ..

En kötüsüde tam bunların yalan olduğuna kaptırmışken kendini ..

O çıkıyor karşına .

Kaç gün veya kaç ay sonra .

Şaşırıyorsun , sanki donmuşçasına kalıyorsun orda .. ne yapacağını bilmiyorsun . Beynin ordan hemen ayrılmayı emrediyor sana! Kalbinse uzun süre bakmak .. ama ayakların gitmiyor , ilerleyemiyorsun . Bir tutukluk var sende de onda da .. İşin kötü yanı yanında bir kız var .

O kız sen değilsin ..
Herkesin alıştığı sizin yerine ‘ onlar ‘ var artık .
O ve yanındaki kız .

Dahada yıkılıyorsun .. O sana anlamsız bir ifadeyle bakıyor ya da pişman bir şekilde .
Belkide üzgün bir ifade var suratında ..
Görmek istediğin gibi görüyorsun .

Selam bile veremiyorsun kaç yıldır sevgini paylaştığın insana!

Ezberlediğin ellerini bu sefer bi başkası tutuyor . Hiçte nazik olmayan bir şekilde!
Onu parçalamak istiyorsun , o kızdan kurtarmak istiyorsun ..
İçindeki ses çığlık atıyor ..! Bağırıyor sana ..!
Ama duruyorsun . Gözlerin dolmuş bir şekilde başını öne eğiyorsun ve ilerliyorsun ..

Koşmaya çalışıyorsun ..
Yapamıyorsun ..
O güçsüzlükle nasıl koşabilirsin ..
Üstünde onun yükü ..

Biraz ilerledikten sonra yere çöküyorsun , bırakıyorsun kendini adeta ..
Akmaya sabırsızlanan gözyaşların sicim sicim akıyor gözlerinden ..

Arkana dönüp bakamıyorsun bile ..

Bir umut gelir peşimden diye bekliyorsun ..

Ama gelmiyor .

‘ Eskiden olsa gelirdi , beni bırakmazdı yalnız başıma gecenin bu saatinde ‘ diyerek yine anıları hatırlıyorsun ..
Kalkmaya çalışıyorsun olduğun yerden . Gururlusun ya !

Geriye bakmadan ilerlemeye çalışıyorsun yeni bi hayata ..

Onu unutmak için bir sürü yol deniyorsun ..
Kaç can yakıyorsun , kaç kalp kırıyorsun ..
Ama kimse sana onun gibi davranmıyor , kimse sana onun gibi bakmıyor ..
En sonunda pes ediyorsun ..

Herşeyi bi kenara bırakıyorsun .

Hayatı köşeye atıyorsun . Uçsuz bucaksız bi daha asla bulunamayacak bi köşeye ..

Yapılması gereken oymuş gibi ölüme ilerliyorsun ..

O orda gönül eğlendirirken sen ölümle hayat arasındaki o ince çizgide gidip geliyorsun ..

Bazen çizginin ucundasın!

Geriye adım atsan o ..
Yani hayatın .

İleriye adım atsan ölüm .
Yani kurtuluşun …

alıntıdır

Geri