Ilgaz Kayak Merkezi - Kastamonu

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Ilgaz Kayak Merkezi - Kastamonu
ılgaz askeri kayak tesisleri ılgaz askeri kayak merkezi tesisleri ankara kaç km tesis
Ilgaz Kayak Merkezi Hakkında
Ilgaz kayak merkezi , Kastamonu ve Çankırı illeri sınırında zirvesi 2850 m. olan Ilgaz Sıradağları üzerinde, Ilgaz Milli Parkı içinde yer almaktadır. Ilgaz kayak merkezi kış turizminin yanı sıra sahip olduğu doğal güzellikleri ile dört mevsim turizme elverişlidir.

Ilgaz Kayak Merkezi Konaklama
Ilgaz kayak merkezinde kayak mevsimi aralık ayında başlayıp nisan ayına kadar sürmektedir. Ilgaz kayak merkezinde 3 adet tesis bulunmaktadır. Ilgaz kayak merkezi ve Ilgaz oteller bölgesi köknar ve sarıçam ormanları ile kaplıdır.

Ilgaz Kayak Merkezi Pistler
Ilgaz kayak merkezinde 2 adet pist bulunmaktadır. Ilgaz kayak merkezinde 1 nolu piste hizmet veren chair lift otelin hemen önündedir. Kayak merkezinde 1400 m lik 2. pistte tele ski bulunur ve tüm pistlerde toz karda kayak yapılabilir. 2. pistin zirvesi olan 2010 m de zirve kafe bulunmaktadır. Ilgaz kayak merkezinde 1. pistte gece kayağı yapma imkanı da vardır. Ayrıca Ilgaz kayak merkezinde 350 mt. Lik bir baby lift de bulunmaktadır.

Ilgaz Kayak Merkezi Ulaşım
Ilgaz kayak merkezi Ankara'ya 210, İstanbul'a 460, Kastamonu'ya 40 km uzaklıktadır.

Ilgaz kayak merkezine ulaşmak içinİstanbul' dan gelişte Ankara otobanı ile Gerede çıkışına geldikten sonra , Karabük yoluna girilir, 30 km sonra Samsun - Çankırı yönüne sapılır. Yaklaşık 130 km sonra Ilgaz-Ankara-Samsun-Kastamonu sapağına ulaşılır.
Ankara yönünden gelenler ise, Çankırı, Ilgaz yolu ile aynı sapağa ulaşabilirler. Sapaktan Kastamonu yönüne döndükten 25 km sonra, Karayolları Ilgaz Bakımevi'nin bulunduğu zirveye ulaşılır. Buradan itibaren Kastamonu yönüne doğru 2 km' lik inişten sonra Ilgaz Dağı Milli Parkı yol ayrımına gelinir. Buradan Ilgaz kayak merkezi sadece 1.5 km.

Ilgaz kayak merkezine ulaşmak için diğer bir altenatif ise Kastamonu'ya otobüs ile ulaşmak. Kastamonu'dan Ankara otobüsüne binerek 40. km'deki Karayolları Ilgaz Bakımevi'nde inerek Ilgaz kayak merkezindeki otellerin servisi ile Dağbası' na ulaşabilirler.Ankara yönünden gelenler Karayolları Ilgaz Bakımevi önünde inerek Ilgaz kayak merkezine ulaşabilirler.
 
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Cevap: Ilgaz Kayak Merkezi - Kastamonu

paylaşımın için teşekkürler emeğine sağlık canım
 

Benzer İçerikler

*MeleK*
Cevaplar
2
Görüntüleme
6K
gözde bilge
G
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
*MeleK*
*MeleK*
*MeleK*
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
*MeleK*
*MeleK*
*MeleK*
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
*MeleK*
*MeleK*
Üst