İlgililerin dikkatine 2012 estetik trendleri belli oldu

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
İlgililerin dikkatine 2012 estetik trendleri belli oldu
2012 estetik trendleri 2012 estetik modası neler buyrun bu yazımızda öğrenelim arkadaşlar. Günümüzde oldukça sık tercih edilen estetik operasyonlarda, önümüzde ki sezonun trendleri yani 2012 estetik trendleri belli oldu Melek'lerim. Estetik operasyonlar arasında en çok burun estetiği ameliyatı yaygın olsada, göğüs küçültme ve göğüsle ilgili bir diğer operasyon olan göğüs kaldırma ameliyatı gibi operasyonlar başı çekmektedir. Günümüzde artık kadınlar fazla kilolardan kurtulmak için estetik operasyonları tercih ediyor, sarkık göğüsler için etkili ve kolay çözüm olarak göğüs dikleştirme ameliyatı olup, istediği hayalindeki görüntüye sahip oluyor. Şimdi gelin hepbirlikte bakalım bir 2012 estetik modası ne olacakmış:)

84d68ca6414ca2.jpg


Hep moda trendleri değişecek değil ya artık estetiğin de trendleri değişiyor. Eskiden beğendiğiniz burunları artık güzel bulmayacak belki de küçük göğüsler artık ilginizi bile çekmeyecek. Çünkü güzellik dünyasında da büyük değişimler oluyor. Özel Avşar Polikliniği’nden Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yakup Avşar, yıllardır elde ettiği tecrübelerden de yararlanarak 2012 yılında moda olacak estetik girişimleri belirledi.

Güzelleşmek artık sandığınız kadar da zor değil. Küçük bir estetik müdahaleyle sadece yarım saatte istediğiniz buruna kavuşabilir, mankenleri kıskandıracak bir vücuda sahip olabilirsiniz. Fakat bu değişimi yaparken estetik trendlere de uymanız ve estetik modasının gerisinde kalmamanız gerekiyor. Özel Avşar Polikliniği’nden Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yakup Avşar, bu yıl güzellik adına birçok değişikliğin yaşanacağını belirtiyor. Çünkü artık teknoloji sadece iş dünyasını değil tıp dünyasını da değiştiriyor. İşte uzmanından değişen trenler hakkında bilgiler:

Burunlar değişiyor
Op. Dr. Yakup Avşar, burun estetiğinde en çok dikkat çeken özelliğin karakteristik olması olduğunu söylüyor. Op. Dr. Yakup Avşar, “Artık burun estetiği ameliyatı yapılmadan önce estetik tasarım yapılması gerekiyor. Kişinin burun yapısının da değişime izin vermesi lazım. Değişim hastanın burun yapısına göre sağlanıyor. Herkesin istediği burun şekli farklı olsa da genelde günümüzün trendi karakteristik, hoş görünen burunlar. Kimse burun deliklerinin çok belirgin olmasını istemiyor. 80’lerde çok fazla yapılan oldukça kalkık burunlar artık istenmiyor. Kimse uzun burun istemiyor. Son günlerde burunda minimal bir kavis isteniyor. Çok düz burunlar ise tercih edilmiyor. Belirli bir kavis olacak ve hafif bir diklik olacak. Burun ucu, altı çok bombeli olmamalı, delikler görünmemeli” diyor.

Göğüs boyutları normalleşiyor
Op. Dr. Yakup Avşar göğüs estetiğinde artık normal boyutlar göğüslerin istendiğini belirtiyor. Kadınların yüzde 15’i genelde çok büyük göğüsler istiyor. Yüzde 15’i ise çok küçük istiyor. Yüzde 70 ise standart yani 80 B istiyor. Genelde trend dekoltenin iyi görünmesi, göğüslerin ağır olmaması.

Fazlalıklar için
Fazlalık bölgelerinden alınan yağların ihtiyaç duyulan diğer bölgelerde kullanıldığı yöntemler günümüzde çok sık kullanılıyor. Op. Dr. Yakup Avşar, “Vaser sistemi denilen yöntemle yapılan operasyonların oldukça etkili olduğunu belirtiyor. Bu yöntemde fazlalık olan bölgeye ultrason veriliyor ve o bölgedeki yağ eritiliyor. Eskiden görülen çökmeler bu yöntemle oluşmuyor. Kalça kaldırma, bel oyma, karın şekillendirme, bazen göğüste de kullanıyor. Vaser cildi içeriden bir miktar toparlıyor. Alınan yağ ise gerekli görülen bölgede değerlendirilebiliyor. Örneğin kalça şekillendirmede alınan yağ bacaklar zayıfsa bacaklara enjeksiyon yapılabiliyor” diyor.
 

Benzer İçerikler

Üst