1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Ilgın kaplıcaları

  Konu, 'Kaplıcalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  ılgın kaplıcaları Ilgın kaplıcaları ve kaplıca özelliklerini sizler için paylaşıyorum
  Bulunduğu yer : konya
  Su sıcaklığı :42°C
  Ilgın ilçesine 2 km. uzaklıktadır. Konya-Akşehir yolu üzerindedir. Ilgın kaplıcalarının tarihi çok eski yıllara uzanır. Romalılar döneminde işletilen kaplıcalar, Bizanslılar döneminde de varlığını sürdürmüş, Selçuklular döneminde başkent Konya’nın değerli bir su merkezi olmuştur.
  < Konu Resmi..>

  Suyu boldur. Kadınlar hamamına 14, erkekler hamamına ise dakikada 35-40 litre su verir. Halka açık 6 mermer su havuzu, özel yıkanma kabinleri, çeşitli adlarla anılan çok sayıda otelleri ve çam ormanları ile kaplı dağ yamacında yeralan kaplıca, bakımlı bahçesiyle de, aynı zamanda bir dinlenme yeridir.

  Ilgın Kaplıcaları, çeşitli hastalıkları tedavi edici bir güce sahiptir. Romatizmal hastalıklar başta olmak üzere, felç, göz ağrıları, kadın hastalıkları, sinir, yorgunluk, içme kürleriyle de böbrek taşlarının düşürülmesinde üstün şifa nitelikleri ile bilinen bir kaplıcadır.

  Denizden yüksekliği 1027 metre olan bu şifa merkezine, tren ve karayolu ile ulaşabilme kolaylığı vardır. Yıl boyunca açıktır.


   
Ilgın kaplıcaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ılgın

  ılgın

  Ilgın ağacı yağmura, güçlü ama ince yaratılışlı, duygulu insana delalet eder
 2. Ilgın Kaplıcaları ve Termal Tesisleri

  Ilgın Kaplıcaları ve Termal Tesisleri

  ılgın kaplıca otelleri ılgın kaplıcaları termal otel termal otelleri kaplıca fiyatları Akciger iltihaplanmaları, Böbrek hastalıklarına iyi gelir. ILGIN BELEDİYESİ VE TERMAL TESİSLERİ . - ANASAYFA
 3. ılgı alanlarınız neler

  ılgı alanlarınız neler

  Benımkıler: oglum seyahat moda yemek kozmetık kıtap okumak muzık dans psıkolojı dergıler ınternet ([ı]sızınkıler neler)[/ı]
 4. Ilgın Ütin Kimdir, Hayatı

  Ilgın Ütin Kimdir, Hayatı

  Ilgın Ütin Kimdir, Hayatı biyografisi var mı? Selam kızlar bana Ilgın Ütin Kimdir, Hayatı hakkında bilgiler lazım cevap yazın lütfen.
 5. Ilgın Ütin biyografisi

  Ilgın Ütin biyografisi

  Ilgın Ütin Hayatı Ilgın Ütin biyografisi Ekranların yeni gençlik dizisi olan Muck dizisinde Badegül karakterini canlandıran Ilgın Ütin hakkında ve hayatı hakkında kısa bilgiler paylaşıyoruz bu yazımızda Melek'ler. Ilgın Utin,1991 doğumlu Oyuncu.. Çankaya Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinden mezun olmuştur. Eğitimine Yeditepe Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü’nde devam etmektedir. Muck...

Sayfayı Paylaş