1. gulden81

  gulden81 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2011
  Mesajlar:
  7
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  İlginç Doğum Anıları

  Konu, 'Gebelik' kısmında gulden81 tarafından paylaşıldı.

  ilginç dogumlar doğum anıları ilginç doğumlar "TEKRAR HAMİLE KALABİLİRİM !"
  4.kez sezaryen olacağı için pekçok kişinin:" çok risklidir, üniversite hastanesine git !" demesine rağmen güvendiği bir doktorla hastanemizi tercih etmişti. Gerek çok sıkıntılı geçen hamileliği, gerekse anlatılan riskler ve kilosu (115 kg) sebebiyle çok heyecanlıydı ve bir daha hamile kalmamak için tüplerini bağlatmak istiyordu.Hastamıza spinal uyguladım. Ameliyat başladı. 4-5 dakika sona bebek çıktı. 10 dakika sonra bebeğini kucağına aldı. Herşey çok güzeldi, çok mutluydu veee "çok kolaymış tüplerimi bağlatmaktan vazgeçtim,tekrar doğurmak istiyorum !!" dedi. 5. sezaryenin risklerini anlatıp zor razı ettik.

  İNANMIYORUM !!!

  İkinci doğumunu bekleyen bir bacımıza epidural uygulamıştık. Annesi de yanında biraz endişe, biraz korku ile bekliyordu.Kadın doğumcu arkadaş; doğum kanalı açıklığını ölçmek için zaman zaman hastayı doğumhaneye alıp bakıyor sonra odasına gönderiyordu. Yine bir doğumhaneye alışta kanal açıklığı yeterli olmuş ki doğum gerçekleşti. Tekerlekli sandalye ile odasına gönderdiler. Annesi de doğumhanenin kapısında sabırsızlıkla beklerken kızının gülerek geldiğini görünce (Üstü örtülü olduğundan) "daha doğmadı mı? Ne zaman doğacak bu ?" diye sızlandı. Doğurdu dedik, inanamadı "Benimle dalga mi geçiyorsunuz ?!" dedi. Kızının üstündeki örtüyü alıp karnının ufaldığını gösterince gözlerine inanmadı. "Yahu bu kızda hiç doğum yapmış hali yok, gülüp duruyor, bir önceki doğumunda; doğum sonrası perişan haldeydi. Bitkinlikten parmağını oynatamıyordu. Bu ne biçim doğum böyle!!?"


  BİR DAHA Mİ, ASLA !

  İlk doğum: Anne adayı sancı çekiyor, açılma biraz uzamış, doğum gecikmiş, Genç annemiz bir taraftan sancı çekiyor bir taraftan söyleniyor: "nerden hamile kaldım, kalmaz olaydım, Ah Kaya, Ah ben sana bunun hesabını sormaz mıyım? Beni böyle hamile bıraktın ne sıkıntılar çekiyorum. Bir daha hamile kalmak mı asla, asla Allah göstermesin!.. "Derken nihayet doğum yolu açıklığı 4 cm oldu ve biz epiduralı yaptık. Sonra biraz bu yöntemin yardımı biraz da şansı yaver gitti, çabuk ilerledi ve kısa sürede doğum gerçekleşti. Bebeğini kucağına verince ilk söylediği "Kolaymış yaa, ben bir daha doğururum."Not: Bir Çin Atasözü der ki: "Unutmak olmasaydı; ne denizciler bir daha sefere çıkar, ne de anneler bir daha doğururdu !!"


  "YA SİZ NE KULLANIYORSUNUZ ?!!"

  2000 yılı nisan ayında Antalya'da Yale Üniversitesinin İstanbul üniversite ile birlikte Antalya düzenledikleri; Mezuniyet Sonrası Eğitim Kongresi'ne katıldık. Kongre sonrası Yale'den gelen misafir hocaları İstanbul'a Hastanemize davet ettik. Yemek esnasında beraber oturduğumuz Yale Universitesi Kadın Doğum Anestezisi direktörü Ferne Sevarino ve Akut Ağrı seksiyonu direktörü Raymond Sinatra'ya; normal doğumlardaki epidural oranlarını sordum. "Kontraendike olmayan bütün hastalara uyguluyoruz" dediler. Sonra bize sordu. "Siz de ?. "Biz de çok nadir uygulanıyor !dedim. "Peki siz ne yapıyorsunuz, doğum sancısı için ?" diye sordu . "Bazen kalçadan 50 mg Dolantin" dedim. "Başka?" dedi. "Başka yok !" dedim. Adam önce inanmadı. Yani doğum ağrısını çekiyorlar öyle mi? Dedi. "Evet" dedim. Adam biraz şaşkın, daha çok da acıyarak baktı yüzüme ! O yüz ifadesini hiç unutamıyorum.


  Hamile Store Blog || İlginç Doğum Anıları

   
İlginç Doğum Anıları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ilginç doğa resimleri

  ilginç doğa resimleri

  ilginç doğa resimleri gerçek doğa resimleri gerçek manzaraları ilginç doga görüntüleri Doğa da bulunan o kadar çok güzellik var ki... Bunların bazıları şu ana kadar keşfedilse de bazı yerler eminim ki henüz insan ayağının bile basmadığı yerlerdir. Birazdan sizler ile paylaşacağım ilginç doğa resimleri karşısın da eminim ki birçoğunuz çok şaşıracaktır. Öyle doğa manzaraları var ki o an orada...
 2. Doğum gününüze ait çok ilginç veriler

  Doğum gününüze ait çok ilginç veriler

  bugün hangi parti hayvansınız oyunu hangi parti hayvansınız oyunu gelecekte partiye göre Evet doğum günü hesaplayıcı bakın neler göreceksiniz.... Doğum Günü Hesaplama, Doğum Günü Hediyeleri, Mesajlar, Makaleler.
 3. Doğum gününüze ait çok ilginç veriler...

  Doğum gününüze ait çok ilginç veriler...

  Meleklerim vermis oldugum linkte Dogum gününüzle ilgili herseyi bulabilirsiniz :) Ama Gercekten HERSEYI :) Doğum Günü Hediye Denizi
 4. ilginç doğum günü pastaları

  ilginç doğum günü pastaları

  ilginç doğum günü pastaları komik doğum günü pasta yazıları pastaları pasta yazıları ilginç pastası siz hangisini isterdiniz meleklerim
 5. Hamilik ve doğum anılarımızı paylaşalım

  Hamilik ve doğum anılarımızı paylaşalım

  KIZLAR CİCİ ANNELER ANNE ADAYLARI YADA ADAY ADAYLARI HADİ NASIL HAMİLE KALDIK ENTERSAN ZOR BAZEN KOMİK HÜZÜNLÜ HEYCANLI HİKAYELERİMİZİ PAYLAŞLIM. DOĞUM ANILARIMIZ YAZALIM. BEN PZARTESİ AŞILAM YAPTIRYOM İNŞ 2 HAFTA SONRA GÜZEL HABERLE GELİP HİKAYAMEME BAŞALRIM:ohoh:
Etiketler:

Sayfayı Paylaş