İlginç fal çeşitleri

AYTASI

AYTASI

Aktif Üye
Üye
İlginç fal çeşitleri
Fal bakmanın tarihine kısaca göz attığımız zaman fal bakan kişilerin yani falcıların ilk çağlardan beri her zaman toplum tarafından dışlanan fakat diğer taraftan da merak uyandırarak incelenen kişiler olduklarını görmekteyiz. Günümüzde de falcılar altıncı hisleri diğer insanlara göre fazla gelişmiş, diğer boyutlarda yaşayan canlılarla iletişim kurabilen ve konsantrasyon yetenekleri güçlü kişiler olarak tanımlanmaktalar ve insanoğlunun ilgisini ilk zamanlardaki kadar yoğun bir şekilde çekmekteler.Günümüzde onlarca fal çeşidi bulunmakta ve her ülkede ya da kültürde farklı türdeki fallar popüler olmuş durumda. Örnek verecek olursak Çin’de çay falı meşhurken Türk İslam devletlerinde kahve falı, Avrupa ülkelerinin büyük bir kısmında ise tarot falı insanlar arasında popüler olmuştur. Bu tarz farklılıklardan dolayı mesela kendi ülkesinde kahve falı bakılmayan birisinin bu isteğini yerine getirebilmek amacıyla fal bakma sektörü internet ortamına taşınmış ve tüm fal çeşitleri birkaç tıkla baktırılabilir hale gelmiştir. Bahsettiğimiz fal çeşitlerini ya da işleyen bu sistemi incelemek isterseniz kullandığınız arama motoruna ‘gerçek fal baktır’ yazmanızı tavsiye ederiz.İnternet üzerinden online olarak fal baktırabilmenin bir diğer avantajı da evinizden çıkmadan falcı ile birebir olarak görüşerek fal baktırabilme imkanınızın olması. Evet doğru okudunuz, internet üzerinden fal baktırma sektörü o kadar ilerledi ki artık canlı olarak fal baktırabiliyorsunuz. Bu hizmeti veren siteleri filtreleyebilmek için ‘fal baktır online’ kelimelerini aratmanız karşınıza en güvenilir sitelerin çıkması için yeterli olacaktır. Eğer diğer fal çeşitleri ilginizi çekmediyse ve kahve falı için buralara geldiyseniz sizin için daha detaylı arama yapabileceğiniz kelimelerimiz de mevcut. Hangi sitelerin kahve falı baktığını görmek için ‘fal baktır kahve’ , hangi sitelerin resim gönderme yoluyla kahve falınıza bakabildiğini öğrenmek içinse ‘fal baktır resimli’ yazmanız filtreleme yapmanıza yardımcı olacaktır.


İstediğiniz şekilde fal bakan birini bulmak için kapı kapı gezmekten bıkmadınız mı? Peki ya her gittiğiniz yerde beğenmediğiniz o fallar için boşuna para vermekten? Artık bunların hiçbiriyle uğraşmanıza gerek yok. Fal keyfini evinizden çıkmadan, sadece internetinizi kullanarak yaşayabilirsiniz. Üstelik araştırmanızı detaylı olarak yaparsanız falınızı ücretsiz bile baktırabilirsiniz.

Falcıya gitmek çoğu kişi için başlı başına bir külfettir. Fal baktırmak için randevu almak, randevunun saati için beklemek, sizden önceki randevuda bazen aksamalar olması ve daha çok beklemeniz gibi pek çok sorun sebebiyle sadece bir fal baktırmanız bile gününüzün yarısını yiyebilir. Üstelik falcıyı beğenmediğiniz andan itibaren boşa geçen o değerli zamanınız da cabası. Bunların hiçbiriyle uğraşmadan evinizin rahatlığında ayaklarınızı uzatırken, bir gün içerisinde onlarca fal baktırabilirsiniz.fal baktirmaİnternetten fal baktırmanın bir diğer iyi yönü de sadece tek bir fal çeşidine baktırmak zorunda olmayışınız. İstediğiniz falı istediğiniz falcıya defalarca baktırabilirsiniz. Günümüzde yok olmaya yüz tutmuş fal çeşitlerine bakan kişileri bile internette bulabilirsiniz. Örnek vermemiz gerekirse, yıldızname kökeni İslamiyet’e dayanan çok eski bir yorumlama türüdür fakat bu zamana gelene kadar fal halini almıştır ve günümüzde yıldıznameyi doğru bir şekilde yorumlayabilecek kişiyi kendi imkanlarınızla bulmanız neredeyse imkansızdır. Fakat interneti kullanarak kısa bir araştırmanın ardından kendinize bir yıldızname yorumcusunu kolaylıkla bulabilirsiniz.

İnternet üzerinden fal baktırma konusunda istediğiniz türde sonuçlarla karşılaşmak için kullandığınız arama motoruna doğru kelimeleri yazmanız gerekmektedir. Örneğin, hangi falları baktırabileceğinizi merak ediyorsanız ve amacınız genel olarak sektörü tanımaksa ‘fal baktır’ yazarak karşınıza çıkacak olan siteleri inceleyebilirsiniz. Eğer fal bakan sitelerin yeni hizmeti olan falcı ile yüz yüze görüşme imkanından yararlanmak isterseniz ‘fal baktır online’ ya da ‘fal baktır canlı’ anahtar kelimelerini aratabilirsiniz. Bir diğer önemli konu ise ücretli ve ücretsiz sitelerin ayrımı. Ücretsiz siteler genelde eğlenmek için ya da can sıkıntısı sebebiyle fal baktıran kişilere yöneliktir. Ücretli olanlar ise daha ciddi bir şekilde hizmet vermektedir. Siz de fal baktırarak sorunlarınızdan kurtulmayı amaçlıyor ve şu anki hayatınız ya da geleceğinizle ilgili doğru bilgiler elde etmek istiyorsanız ücretli siteleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu siteleri ücretsizlerden ayırmak için de arama motorunuza ‘fal baktır parayla’ kelimelerini yazmanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan siteler arasındaki ücret ve kalite farkını kendi tercihlerinize göre eleyebilirsiniz.Yüzük Falı

üzük falı, bir diğer adıyla sarkaç falı, canlı ve cansız varlıklardan yayılan enerjileri kullanarak yorumlanan bir fal türüdür. Eski zamanlarda asa falı olarak da bilinirdi. 5.000 yıl öncesinde, genellikle Doğu medeniyetleri tarafından sapan şeklinde tahta çubuklar kullanılarak yeraltı suyu aramak, maden ve kayıp eşyaları bulmak ya da gizli bilgileri ortaya çıkartmak için kullanılırdı fakat temel obje kullanılarak sarkaç kullanılması daha doğru sonuçlar vermektedir. Sarkaç falı Ortaçağ’dan 19. Yüzyıla kadar popülerliğini korumuş, daha sonrasında bir süre popülerliğini yitirse de insanlar tarafından tekrar ilgi görerek günümüze kadar gelmiştir.


yuzuk faliBu yöntem tarihin ilk zamanlarında da kullanıldığından, sarkaç çok kolay yapılabilen basit bir araçtır. İnce bir zincirin ya da ipin ucuna asılan küçük bir ağırlık veya belli bir ağırlığı olan zincirden oluşur. Sarkaç falı bakan kişi, varlıklardan yayılan enerjilerin yardımıyla sorularının cevaplarını bulmaya çalışır. Fal bakan her insan sarkacı farklı şekilde tutar ama falcılar genellikle sarkacı işaret ve orta parmaklarının arasında tutarlar.


Günümüzde fal bakılırken ince zincirli, ucunda objeler bulunan kolyeler, ucuna yüzük bağlanmış saç teli ya da ip kullanılır. Belli bir ağırlığı olduğu sürece demir para ya da anahtar bile kullanılabilir. Kullanılan ip, saç ya da zincirler 20-30 cm uzunluğunda olmalıdır. Satılan bazı sarkaçlarda içi boş oyuklar bulunur. Aramak istediğiniz şeye göre bu oyuklara aranan şeyden bir miktar koyularak sarkacın gücü arttırılabilir. Mesela su arıyorsanız bu oyuklara birkaç damla su koyabilirsiniz. Aynı sarkacı sürekli kullandığınızda aranızda bir bağ kurulabilir ve bu bağ sayesinde sarkacınızın gücü daha da artabilir. Sarkaçlara sorulması gereken sorular net olmalıdır. Karmaşık ya da ucu açık sorular sorulması sarkacın hareketsiz kalmasına ve cevap vermemesine sebep olur.

21. yüzyılda sarkaç falı nerdeyse tamamen yüzük falı olarak anılmaya başlanmış ve kadınlar arasında kaç yaşında evleneceklerini, doğum anını ya da çocuklarının cinsiyetlerini öğrenme konusunda talep görmektedir.


Yüz Falı

Yüz falı yorumlamak için ilk olarak yüzün genel şekli incelenir. Köşeli ya da kare bir surat tipine sahip insanlar girişimci ruhlu ve işkolik tiplerdir fakat kapalı alanlarda kalmayı sevmezler, açık alanda çalışmaktan hoşlanırlar. Üçgen yüzlü insanlar egosu yüksek ve gösteriş yapmayı seven tiplerdir. Dış görüşlerine fazlasıyla önem verirler. Yüzleri uzun ve ince yapılı olan kişiler seyahat etmeyi seven ve savurgan kimselerdir. Tutumlu davranamazlar fakat zengin olmak isterler çünkü uzun bir yüz yapısına sahip kişilerin büyük bir çoğunluğu kıyafetlerine fazlasıyla önem verir ve tüm mal varlıklarını şık görünmek için kullanabilirler. Yeni uğraşlar ve hobiler bulmak hayat felsefeleridir. Yuvarlak yüzlü kişiler sır saklama konusunda uzmandır fakat fırsat bulduklarında ya da fazla dolduklarında dedikodu yapmayı da severler. Fazla çalışkan ve becerikli oldukları gibi güleryüzlü ve canayakın kişilerdir. Çevrelerindeki kişilerden kendilerinden daha başarılı olanları kıskansalar da bunu çok abartmazlar. Hırslı kişilerdir. Ayrıca belirtmek gerekirse kısa boylu ve yuvarlak yüzlü kişilerin daha çok kıskanç olduğu da bir gerçektir.

yuz-faliGeniş bir alın sahibi kişiler çok zeki fakat tembellerdir. Fazlasıyla tembel olanlarıysa başladıkları çoğu işi bitiremedikleri için gelecekte büyük zorluklarla karşılaşabilirler. Tam tersine dar bir alın sahibi kişiler sessiz ve hırsları olmayan kimselerdir. Olur olmadık konuları kendilerine takıntı yapabilirler. Yüz falı yorumlamak için gereken bazı ufak tefek bilgileri de özet geçmek gerekirse; kısık gözlü insanlar içine kapanık, kinci fakat bir o kadar da dürüst ve arkadaş canlısı olarak tarif edilirler. Büyük gözlü insanlar gittikleri her ortamda popüler olma isteği içindedirler. Liderlik ruhları gelişmiştir ve bu sebeple başkalarından emir almayı sevmezler. Mavi gözlü insanlar da popüler ve arkadaş canlısıdır. Yeşil gözlüler dost canlısı ve sevecenken kahverengi gözlüler dürüstlükleriyle bilinmektedir. Mavi ve yeşilin karışımı olan çakır gözlü insanlar fazla hırslı ve kıskanç olurlar. Nazar değdirmeleriyle bilinen ve kem göz denilen gözler de çakır gözlülerindir.


Aşk Falı

Günümüzde hem eğlence hem de fal bakma amacıyla kullanılan standart bir iskambil destesinin tarihi tarot kartlarına kadar gitmektedir. Tarih içerisinde zamanla birbirinden ayrılan bu iki destenin ikisi de fal bakma amacıyla kullanılabilmektedir. Farklı sayılardaki destelerle bakılan onlarca iskambil falı vardır fakat bu yazımızda kendi kendinize de kolaylıkla bakabileceğiniz ve bayanlar arasında en çok rağbet edilen yöntemden, aşk falından bahsedeceğiz.

ask faliAşk falı, 52 adet karttan oluşan standart bir iskambil destesi ile bakılır. Öncelikle destenin içinden aşkı ya da aşık bir çifti temsil eden sinek kızını ve kupa papazını çıkartmalısınız. Daha sonra, kalan 50 adet kartı rastgele 3 parçaya bölüp her parçadan bir adet kart seçin. Seçtiğiniz bu 3 kartın anlamlarını ayrı ayrı yorumlayarak boş bir kağıda yazın. Böldüğünüz destenin parçalarını sol taraftan başlayıp üst üste koyarak birleştirin ama sakın desteyi karıştırmayın. Falın başında desteden çıkarttığınız kupa papazını alın ve birleştirerek oluşturduğunuz bu desteyi herhangi bir yerinden bölün. Papazın böldüğü yerin üstünde olan 3 kartı ve altında kalan tek kartı yorumlayarak yine kağıda yazın. Daha sonra desteyi iyice karıştırarak bu sefer bölme işlemini sinek kızı ile tekrarlayın. Bu işlemden de çıkan 4 kartı yorumlayarak kağıda yazdıktan sonra son kısım için desteyi tekrar karıştırın.

Sevgilinizin ya da ilginizi çeken kişinin adındaki harf sayısı kadar kart seçip masaya ya da yere dizin, ardından kendi adınızdaki harf sayısı kadar kart seçip dizdiğiniz kartların alt kısmına yerleştirin. Harf sayısına göre seçtiğiniz bu kartların anlamlarını tek tek kendiniz ve seçtiğiniz kişinin özelliklerini de göz önünde bulundurarak yorumladıktan sonra kağıda yazın ve falın başından beri kağıda yazmış olduğunuz yorumlara göre genel bir bakış açışı ya da fal yorumunuzu oluşturarak falı sonlandırın.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
E

elanur35

Üye
Üye
çok enteresan geldi bana da.emeğine sağlık
 
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
saçma

böyle şeylerede inanıyor sanız hayret
saçma sapan şeylerre koymuşlar inandır maya çalışıyorlar milleti ya arkadaslar inanmayın böyle şeyler ya
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Fal çeşitleri hakkında ki konu incelediniz. İslamın fal baktırmaya bakış açısı nedir, fal baktırmak harammıdır ? Tüm ayrıntıları aşağıda ki linkte bulabilirsiniz..

Fal baktırmak günahtır!
 
Üst