1. AYTASI

  AYTASI Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2008
  Mesajlar:
  532
  Beğenilen Mesajlar:
  31
  Ödül Puanları:
  28

  İlginç fal çeşitleri

  Konu, 'Fal Çeşitleri Yıldızname ve Diğerleri' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

  Fal bakmanın tarihine kısaca göz attığımız zaman fal bakan kişilerin yani falcıların ilk çağlardan beri her zaman toplum tarafından dışlanan fakat diğer taraftan da merak uyandırarak incelenen kişiler olduklarını görmekteyiz. Günümüzde de falcılar altıncı hisleri diğer insanlara göre fazla gelişmiş, diğer boyutlarda yaşayan canlılarla iletişim kurabilen ve konsantrasyon yetenekleri güçlü kişiler olarak tanımlanmaktalar ve insanoğlunun ilgisini ilk zamanlardaki kadar yoğun bir şekilde çekmekteler.


  Günümüzde onlarca fal çeşidi bulunmakta ve her ülkede ya da kültürde farklı türdeki fallar popüler olmuş durumda. Örnek verecek olursak Çin’de çay falı meşhurken Türk İslam devletlerinde kahve falı, Avrupa ülkelerinin büyük bir kısmında ise tarot falı insanlar arasında popüler olmuştur. Bu tarz farklılıklardan dolayı mesela kendi ülkesinde kahve falı bakılmayan birisinin bu isteğini yerine getirebilmek amacıyla fal bakma sektörü internet ortamına taşınmış ve tüm fal çeşitleri birkaç tıkla baktırılabilir hale gelmiştir. Bahsettiğimiz fal çeşitlerini ya da işleyen bu sistemi incelemek isterseniz kullandığınız arama motoruna ‘gerçek fal baktır’ yazmanızı tavsiye ederiz.  İnternet üzerinden online olarak fal baktırabilmenin bir diğer avantajı da evinizden çıkmadan falcı ile birebir olarak görüşerek fal baktırabilme imkanınızın olması. Evet doğru okudunuz, internet üzerinden fal baktırma sektörü o kadar ilerledi ki artık canlı olarak fal baktırabiliyorsunuz. Bu hizmeti veren siteleri filtreleyebilmek için ‘fal baktır online’ kelimelerini aratmanız karşınıza en güvenilir sitelerin çıkması için yeterli olacaktır. Eğer diğer fal çeşitleri ilginizi çekmediyse ve kahve falı için buralara geldiyseniz sizin için daha detaylı arama yapabileceğiniz kelimelerimiz de mevcut. Hangi sitelerin kahve falı baktığını görmek için ‘fal baktır kahve’ , hangi sitelerin resim gönderme yoluyla kahve falınıza bakabildiğini öğrenmek içinse ‘fal baktır resimli’ yazmanız filtreleme yapmanıza yardımcı olacaktır.


  İstediğiniz şekilde fal bakan birini bulmak için kapı kapı gezmekten bıkmadınız mı? Peki ya her gittiğiniz yerde beğenmediğiniz o fallar için boşuna para vermekten? Artık bunların hiçbiriyle uğraşmanıza gerek yok. Fal keyfini evinizden çıkmadan, sadece internetinizi kullanarak yaşayabilirsiniz. Üstelik araştırmanızı detaylı olarak yaparsanız falınızı ücretsiz bile baktırabilirsiniz.

  Falcıya gitmek çoğu kişi için başlı başına bir külfettir. Fal baktırmak için randevu almak, randevunun saati için beklemek, sizden önceki randevuda bazen aksamalar olması ve daha çok beklemeniz gibi pek çok sorun sebebiyle sadece bir fal baktırmanız bile gününüzün yarısını yiyebilir. Üstelik falcıyı beğenmediğiniz andan itibaren boşa geçen o değerli zamanınız da cabası. Bunların hiçbiriyle uğraşmadan evinizin rahatlığında ayaklarınızı uzatırken, bir gün içerisinde onlarca fal baktırabilirsiniz.  fal baktirmaİnternetten fal baktırmanın bir diğer iyi yönü de sadece tek bir fal çeşidine baktırmak zorunda olmayışınız. İstediğiniz falı istediğiniz falcıya defalarca baktırabilirsiniz. Günümüzde yok olmaya yüz tutmuş fal çeşitlerine bakan kişileri bile internette bulabilirsiniz. Örnek vermemiz gerekirse, yıldızname kökeni İslamiyet’e dayanan çok eski bir yorumlama türüdür fakat bu zamana gelene kadar fal halini almıştır ve günümüzde yıldıznameyi doğru bir şekilde yorumlayabilecek kişiyi kendi imkanlarınızla bulmanız neredeyse imkansızdır. Fakat interneti kullanarak kısa bir araştırmanın ardından kendinize bir yıldızname yorumcusunu kolaylıkla bulabilirsiniz.

  İnternet üzerinden fal baktırma konusunda istediğiniz türde sonuçlarla karşılaşmak için kullandığınız arama motoruna doğru kelimeleri yazmanız gerekmektedir. Örneğin, hangi falları baktırabileceğinizi merak ediyorsanız ve amacınız genel olarak sektörü tanımaksa ‘fal baktır’ yazarak karşınıza çıkacak olan siteleri inceleyebilirsiniz. Eğer fal bakan sitelerin yeni hizmeti olan falcı ile yüz yüze görüşme imkanından yararlanmak isterseniz ‘fal baktır online’ ya da ‘fal baktır canlı’ anahtar kelimelerini aratabilirsiniz. Bir diğer önemli konu ise ücretli ve ücretsiz sitelerin ayrımı. Ücretsiz siteler genelde eğlenmek için ya da can sıkıntısı sebebiyle fal baktıran kişilere yöneliktir. Ücretli olanlar ise daha ciddi bir şekilde hizmet vermektedir. Siz de fal baktırarak sorunlarınızdan kurtulmayı amaçlıyor ve şu anki hayatınız ya da geleceğinizle ilgili doğru bilgiler elde etmek istiyorsanız ücretli siteleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu siteleri ücretsizlerden ayırmak için de arama motorunuza ‘fal baktır parayla’ kelimelerini yazmanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan siteler arasındaki ücret ve kalite farkını kendi tercihlerinize göre eleyebilirsiniz.  Yüzük Falı

  üzük falı, bir diğer adıyla sarkaç falı, canlı ve cansız varlıklardan yayılan enerjileri kullanarak yorumlanan bir fal türüdür. Eski zamanlarda asa falı olarak da bilinirdi. 5.000 yıl öncesinde, genellikle Doğu medeniyetleri tarafından sapan şeklinde tahta çubuklar kullanılarak yeraltı suyu aramak, maden ve kayıp eşyaları bulmak ya da gizli bilgileri ortaya çıkartmak için kullanılırdı fakat temel obje kullanılarak sarkaç kullanılması daha doğru sonuçlar vermektedir. Sarkaç falı Ortaçağ’dan 19. Yüzyıla kadar popülerliğini korumuş, daha sonrasında bir süre popülerliğini yitirse de insanlar tarafından tekrar ilgi görerek günümüze kadar gelmiştir.


  yuzuk faliBu yöntem tarihin ilk zamanlarında da kullanıldığından, sarkaç çok kolay yapılabilen basit bir araçtır. İnce bir zincirin ya da ipin ucuna asılan küçük bir ağırlık veya belli bir ağırlığı olan zincirden oluşur. Sarkaç falı bakan kişi, varlıklardan yayılan enerjilerin yardımıyla sorularının cevaplarını bulmaya çalışır. Fal bakan her insan sarkacı farklı şekilde tutar ama falcılar genellikle sarkacı işaret ve orta parmaklarının arasında tutarlar.


  Günümüzde fal bakılırken ince zincirli, ucunda objeler bulunan kolyeler, ucuna yüzük bağlanmış saç teli ya da ip kullanılır. Belli bir ağırlığı olduğu sürece demir para ya da anahtar bile kullanılabilir. Kullanılan ip, saç ya da zincirler 20-30 cm uzunluğunda olmalıdır. Satılan bazı sarkaçlarda içi boş oyuklar bulunur. Aramak istediğiniz şeye göre bu oyuklara aranan şeyden bir miktar koyularak sarkacın gücü arttırılabilir. Mesela su arıyorsanız bu oyuklara birkaç damla su koyabilirsiniz. Aynı sarkacı sürekli kullandığınızda aranızda bir bağ kurulabilir ve bu bağ sayesinde sarkacınızın gücü daha da artabilir. Sarkaçlara sorulması gereken sorular net olmalıdır. Karmaşık ya da ucu açık sorular sorulması sarkacın hareketsiz kalmasına ve cevap vermemesine sebep olur.

  21. yüzyılda sarkaç falı nerdeyse tamamen yüzük falı olarak anılmaya başlanmış ve kadınlar arasında kaç yaşında evleneceklerini, doğum anını ya da çocuklarının cinsiyetlerini öğrenme konusunda talep görmektedir.


  Yüz Falı

  Yüz falı yorumlamak için ilk olarak yüzün genel şekli incelenir. Köşeli ya da kare bir surat tipine sahip insanlar girişimci ruhlu ve işkolik tiplerdir fakat kapalı alanlarda kalmayı sevmezler, açık alanda çalışmaktan hoşlanırlar. Üçgen yüzlü insanlar egosu yüksek ve gösteriş yapmayı seven tiplerdir. Dış görüşlerine fazlasıyla önem verirler. Yüzleri uzun ve ince yapılı olan kişiler seyahat etmeyi seven ve savurgan kimselerdir. Tutumlu davranamazlar fakat zengin olmak isterler çünkü uzun bir yüz yapısına sahip kişilerin büyük bir çoğunluğu kıyafetlerine fazlasıyla önem verir ve tüm mal varlıklarını şık görünmek için kullanabilirler. Yeni uğraşlar ve hobiler bulmak hayat felsefeleridir. Yuvarlak yüzlü kişiler sır saklama konusunda uzmandır fakat fırsat bulduklarında ya da fazla dolduklarında dedikodu yapmayı da severler. Fazla çalışkan ve becerikli oldukları gibi güleryüzlü ve canayakın kişilerdir. Çevrelerindeki kişilerden kendilerinden daha başarılı olanları kıskansalar da bunu çok abartmazlar. Hırslı kişilerdir. Ayrıca belirtmek gerekirse kısa boylu ve yuvarlak yüzlü kişilerin daha çok kıskanç olduğu da bir gerçektir.

  yuz-faliGeniş bir alın sahibi kişiler çok zeki fakat tembellerdir. Fazlasıyla tembel olanlarıysa başladıkları çoğu işi bitiremedikleri için gelecekte büyük zorluklarla karşılaşabilirler. Tam tersine dar bir alın sahibi kişiler sessiz ve hırsları olmayan kimselerdir. Olur olmadık konuları kendilerine takıntı yapabilirler. Yüz falı yorumlamak için gereken bazı ufak tefek bilgileri de özet geçmek gerekirse; kısık gözlü insanlar içine kapanık, kinci fakat bir o kadar da dürüst ve arkadaş canlısı olarak tarif edilirler. Büyük gözlü insanlar gittikleri her ortamda popüler olma isteği içindedirler. Liderlik ruhları gelişmiştir ve bu sebeple başkalarından emir almayı sevmezler. Mavi gözlü insanlar da popüler ve arkadaş canlısıdır. Yeşil gözlüler dost canlısı ve sevecenken kahverengi gözlüler dürüstlükleriyle bilinmektedir. Mavi ve yeşilin karışımı olan çakır gözlü insanlar fazla hırslı ve kıskanç olurlar. Nazar değdirmeleriyle bilinen ve kem göz denilen gözler de çakır gözlülerindir.


  Aşk Falı

  Günümüzde hem eğlence hem de fal bakma amacıyla kullanılan standart bir iskambil destesinin tarihi tarot kartlarına kadar gitmektedir. Tarih içerisinde zamanla birbirinden ayrılan bu iki destenin ikisi de fal bakma amacıyla kullanılabilmektedir. Farklı sayılardaki destelerle bakılan onlarca iskambil falı vardır fakat bu yazımızda kendi kendinize de kolaylıkla bakabileceğiniz ve bayanlar arasında en çok rağbet edilen yöntemden, aşk falından bahsedeceğiz.

  ask faliAşk falı, 52 adet karttan oluşan standart bir iskambil destesi ile bakılır. Öncelikle destenin içinden aşkı ya da aşık bir çifti temsil eden sinek kızını ve kupa papazını çıkartmalısınız. Daha sonra, kalan 50 adet kartı rastgele 3 parçaya bölüp her parçadan bir adet kart seçin. Seçtiğiniz bu 3 kartın anlamlarını ayrı ayrı yorumlayarak boş bir kağıda yazın. Böldüğünüz destenin parçalarını sol taraftan başlayıp üst üste koyarak birleştirin ama sakın desteyi karıştırmayın. Falın başında desteden çıkarttığınız kupa papazını alın ve birleştirerek oluşturduğunuz bu desteyi herhangi bir yerinden bölün. Papazın böldüğü yerin üstünde olan 3 kartı ve altında kalan tek kartı yorumlayarak yine kağıda yazın. Daha sonra desteyi iyice karıştırarak bu sefer bölme işlemini sinek kızı ile tekrarlayın. Bu işlemden de çıkan 4 kartı yorumlayarak kağıda yazdıktan sonra son kısım için desteyi tekrar karıştırın.

  Sevgilinizin ya da ilginizi çeken kişinin adındaki harf sayısı kadar kart seçip masaya ya da yere dizin, ardından kendi adınızdaki harf sayısı kadar kart seçip dizdiğiniz kartların alt kısmına yerleştirin. Harf sayısına göre seçtiğiniz bu kartların anlamlarını tek tek kendiniz ve seçtiğiniz kişinin özelliklerini de göz önünde bulundurarak yorumladıktan sonra kağıda yazın ve falın başından beri kağıda yazmış olduğunuz yorumlara göre genel bir bakış açışı ya da fal yorumunuzu oluşturarak falı sonlandırın.


   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Ekim 2016
 2. perize

  perize Üye Üye

  Kayıt:
  9 Nisan 2009
  Mesajlar:
  379
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  18
  gerçekten ilginç fallar.özellikle bağırsak falı
   
 3. elanur35

  elanur35 Üye Üye

  Kayıt:
  9 Ocak 2010
  Mesajlar:
  70
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  çok enteresan geldi bana da.emeğine sağlık
   
 4. terrarossa

  terrarossa Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  2 Eylül 2009
  Mesajlar:
  31
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  çoğunu ilk kez duydum
   
 5. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  saçma
  böyle şeylerede inanıyor sanız hayret
  saçma sapan şeylerre koymuşlar inandır maya çalışıyorlar milleti ya arkadaslar inanmayın böyle şeyler ya
   
 6. SaBıR MeLeĞi

  SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2008
  Mesajlar:
  892
  Beğenilen Mesajlar:
  48
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  KÜTAHYA
  yok artık daha neler bukadarıda saçmalık bence :S
   
 7. cnshu

  cnshu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  103
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  alanya
 8. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113
  Fal çeşitleri hakkında ki konu incelediniz. İslamın fal baktırmaya bakış açısı nedir, fal baktırmak harammıdır ? Tüm ayrıntıları aşağıda ki linkte bulabilirsiniz..

  Fal baktırmak günahtır!
   
İlginç fal çeşitleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İlginç ...

  İlginç ...

  Enteresan bilgiler 1. Suudi Arabistan'da bir kadın kocasına kahve yapmazsa bu boşanma nedenidir. 2. Bir köpekbalığı 100 milyon damla deniz suyu içindeki bir damla kanı hissedebilir. 3. Bır fare bir deveye oranla daha uzun süre susuzluğa dayanabilir. 4. insan midesi 2 haftada bir iç zarını yenilemek zorundadır aksi halde kendi kendini sindirir. 5. i harfinin üzerindeki noktaya ingilizler...
 2. İlginç çiçek çeşitleri ve anlamları

  İlginç çiçek çeşitleri ve anlamları

  latince çiçek isimleri çiçek çeşitleri ve isimleri çeşitleri ve anlamları ilginç görüntüleri İlginç çiçek çeşitleri ve anlamları nelerdir? Bu çiçeklerin tarihçesi nedir? İlginç çiçekler hakkında ilginç bilgiler... ASLANAĞZI Bu modası geçmiş ve tuhaf isimli eskilerin favori çiçeği, Akdeniz'e has bir çiçektir. Latince ismi "Antirrhinum"dur ve anlamı hayvan burnudur. Bu çiçek...
 3. ilginç ......

  ilginç ......

  İlginç ... insan 10 dk zikir edecek olsa bu zamanı çok bulur ama bir film veya maç olsa bir buçuk saatlik zaman onun için hemen geçiverir... ... İlginç ... bir futbol maçının uzaması insanın hoşuna gider ama Cuma namazında hutbenin birkaç dk uzaması hiç de hoşuna gitmez... İlginç insan duyduğu dedikoduya hemen inanır ve kabullenir ama kesin doğru olduğunu bildiği birşeyi inat ederek hemen...
 4. İlginç aksesuar çeşitleri

  İlginç aksesuar çeşitleri

  Hayır,hayır resimlerdeki ayakkabı modellerine bakmıyoruz,dikkat etmeniz gerekenler aksesuarları..Çok şık buldum ben ..
 5. fal

  fal

  ben sevgilmile ayrıldım barıscakmızıyız yada bana dönmesi için ne yapabilirim hala seviyorum tskkür ederim

Sayfayı Paylaş