İlgİnÇ GİrİŞİm: Emİn ÇÖlaŞan HÜrrİyet'e Gerİ Mİ DÖnÜyor?

fuşya

Yeni Üye
Üye
İlgİnÇ GİrİŞİm: Emİn ÇÖlaŞan HÜrrİyet'e Gerİ Mİ DÖnÜyor?
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Hürriyet'te Çölaşan sürprizi[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Gazeteci yazar Emin Çölaşan'ın yeniden Hürriyet'e dönmesi gündemde. Çölaşan’ın yeniden işine dönmesi için Aydın Doğan’a yakın bazı isimler devreye girdi. Doğan Hızlan temasta…[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Yaklaşık 15 gün önce Hürriyet'teki işine son verilen gazeteci yazar Emin Çölaşan’ın yeniden işine dönmesi için Aydın Doğan’a yakın bazı isimlerin devreye girdiği ve Çölaşan’ın tekrar gazeteye dönmesini sağlamak için çaba gösterdikleri öğrenildi. Bu isimlerin başında da hem Aydın Doğan’ın hem de Ertuğrul Özkök’ün çok değer verdiği bir isim olan yazar Doğan Hızlan geliyor.[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Hızlan’ın gazete patronajı ile yöneticiler ve Çölaşan arasında bir köprü oluşturduğu ve "Çölaşan’ın bu gazeteden ayrılması kayıptır. Nasıl olur ne yapılır bilmem ama bu kadar ayrılık yeter" görüşünü aktardığı öğrenildi.[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]KARAR SİZİN [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Hızlan, gazete yönetimine fikirlerini aktarıp "Karar sizin" dediği ve şunları söylediği öğrenildi:[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]"Ben Çölaşan’ı yıllardır tanırım ve severek okurum. Çölaşan bu gazete için önemlidir. Ama onu taşımak da kolay değildir. Onu sadece çok güçlü bir gazete taşıyabilir. O da sadece Hürriyet’tir. Zamanında kimler gazetelerinden ayrıldı sonra geri döndü. Hasan Pulur’u hatırlayın. Ben 50 yıldır buralardayım. Çok ayrılık çok dönüş yaşadım. Aydın Bey'i de yakından tanıdım. Birçok dönemde siyasetten ve askeri kanattan gelen isteklere direndi. (Benim yazarım özgürdür) dedi. Aydın Bey siyasi baskı ile karar vermez.’’[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]TEBLİGAT YAPILMADI [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Öte yandan aradan 15 gün geçmesine rağmen Çölaşan’a işten çıkarıldığına ilişkin henüz yazılı bir tebligat da yapılmadı. 212 sayılı yasaya göre Çölaşan’ın iş aktinin feshine ilişkin yazılı bir belge gönderilmesi ve yasal haklarıyla ilgili hesaplamalar yapılması gerekiyor.[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Çölaşan tekrar gazeteye dönmesi konusunda bazı temasların yapılmasıyla ilgili gelişmeler konusunda ‘’Benim bilgim yok. Odamı topluyorum. Şu anda bir şey de düşünmüyorum, ilerde ne olur ne biter bilemem’’ dedi. - GAZETEPORT[/FONT]

Ce: İlgİnÇ GİrİŞİm: Emİn ÇÖlaŞan HÜrrİyet'e Gerİ Mİ DÖnÜyor?

Umarım Emin Çölaşan tekrar geri dönmez,böyle satılık bir medya kuruluşunda boşyere kendisini yormasın,cumhuriyet daha iyi yakışır kendisine.

aynı fikirdeyim evet..kesiinlikle dönmesin çölaşan hürriyete..ama burda atlanmaması gereken bir nokta var ki; biliyorsunuz bekir coşkun olayında başbakan hürriyeti kastederek; "bekir coşkun u hedef gösteren ben değil , bizzat kendi gazetesidir" demişti..doğan grubu sanki bu lafın üzerine çölaşan ın üzerine düşmüş gibi geliyor bana..sanki o lafa karşılık çölaşanın gazeteye dönmesi gündeme geliyor..gelmeyiniz bu oyunlara çölaşan..dönmeyin satılık bir gazeteye..

Hürriyet gazetesinin satış tirajında bildiğim kadarıyla Emin Çölaşandan sonra büyük bir kayıp yaşandı....
Bende artık bu adı geçen gazeteyi almıyorum ve çevremdeki birçok kişide...
Emin Beyin iktidar şakşakcısı bir gazetede işi yok kendisi oraya yakışmıyordu zaten,umarım dönmez...

Sn Çölaşan'ın döneceğini zannetmiyorum, dönmez.

Dönmesin zaten. Ben Bekir Coşkun ve Emin Çölaşan'ı okumak için alıyordum o gazeteyi, iptal ettirdim artık gelmiyor. Çölaşan kendine yakışanı yapacaktır, inanıyorum.

Aklı varsa dönmez bu kadar laftan sonra,
Bi gazeteci belli başları hakları almış bi insan, bazı konularda yorum yapamıyor ve devletin yetkilerini eline almış bi insan yaşadıgı ülkesindeki gazeteciye bu tarz bi konuşma yapıyorsa dönmesin.....

Geri