İlişki sırasında vajinada yanma

İlişki sırasında vajinada yanma
İlişki sırasında vajinada yanma yaşayanlar vajinal yanmanın nedenleri çözümleri

Merhaba

3,5 yıllık evliyim şimdiye kadar ilişki de hiçbir şekilde yanma acıma olmadı ama son 10 gündür ilişki sırasında vajinamda yanma ağrı oluyor . Hatta bu yanma hissi bazen o kadar çok oluyor ki ilişkiyi yarıda bırakabiliyorum . Yanma hissi İlişkiden sonra da yaklaşık 9-10 saat sürüyor sonra kendiliğinden geçiyor. Ne yapabilirim neden bu yanma hissi oluyor Daha önce hiç böyle şeyi yaşamamıştım ne önerirsiniz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba

İlişki sırasında vajinada yanma fizyolojik de olabilir psikolojik de olabilir fakat üç buçuk yıllık evliyim diyorsun üç buçuk yıllık evlilik süresi boyunca öyle bir yanma oluşmadıysa muhtemelen psikolojik değildir fizyolojik bir rahatsızlık vardır.

Ilişki sırasında vajinada yanma birçok sebepten olabilir. Çokça görülen vajinada yanma hissine sebep olan enfeksiyondur. Ancak bu enfeksiyonun sebebide araştırılmalıdır. bu konuda hijyene çok dikkat etmek gerekir. özellikle adet dönemlerinde kadınlar enfeksiyona açık olurlar normal zamanlardan daha hassastırlar.

vajinada yanma nın diğer sebepleri de vajina başlangıcında ortasında ve derinin değer bir yanma ağır söz konusu ise bunun bir Jinekolog tarafından tespit edilmesi gerekir. rahimde kistler yanmaya sebep olabilir ama buradan ezbere şunun ya da bunun sebep olduğunu söylemek çok da doğru değil.

Ama kısaca şunu söyleyebilirim vajinada yanma sıkça enfeksiyondan kaynaklanan bir rahatsızlıktır Bir jinekoloğa görünmen de fayda var.


Ayrıca aşağıdaki linki de inceleyebilirsin

 
Üst