İlişki sonrası kanama neden olur ?

2 haftadır eşimle ilişkiye girince lekelenme oluyor pas renginde ria kullanıyorum acaba bunun endnei nedir

Bu sorunun yanıtı biraz detaylı verilmeli. Adet dışı kanamalar kist, miyom, rahimde yara , hormonal problemler den , kullanılan ilaçlardan vs kaynaklanabilir. Ayrıca Rianız kaymışsa buda lekelenmeye neden olabilir. Rianın kayması gebe kalmanıza sebep olabilir, buda lekelenme ile sonuçlanabilir. Bu durumda yapmanız gereken bir kadın doğum uzmanına görünmek.

Merhaba ben 4 aylik evliyim ve eşimle 4 aydir korunmasiz ilişki yaşiyoruz eşimle ilişkiye girince organizmasinda hafif pembemsi kan fark etti sonra peçeteyle silerken peçetede hafif kan vardi hemen geçti bide çok kötü koku yapti sizce nedeni nedir

Ara lekelenmelerin bir kaç nedeni vardır . Hormon tetkitleri ve muayene yapılmadan nedeni anlaşılmaz. Yalnız verdiğiniz bilgilere göre kanlı akıntı enfeksiyon bulgusu taşıyor .Mutlaka en kısa zamanda bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var.

Merhabalar benim 6 aydır düzensiz kanamalarım var ve ilişki sonrasında da kanamalarım oluyor en son bir hafta önce ilişkiye girdim bir hafta kanamam oldu adetimde yeni bitmişti doktora gittim üçüncü gittiğim doktor antibiyotik adet düzenleyici ilaç verdi bu ilacı önceki gittiğim doktorum da vermişti kanamayı hemen durdurdu ama daha sonra aynı kanamalarım başladı yine ilacı içince kanamam durdu ama faydası olacağını düşünmüyorum doktor smear testi yaptı on gün sonra çıkacak sonuç geçmezse biyopsi yapacam dedi smear testinde rahim kanseri belli olurmu onun dışında her türlü muayeneyi tahlili yaptı bir şey çıkmadı geriye rahim kanseri kaldı bu testle belli olurmu biyopsiye gerek varmı

Smear test testi rahim ağzı kanserini teşhis etmek için kullanılan bir testtir. Dolaysıyla böyle bir durum söz konusu olduğunda, test sonucunda çıkacaktır. Biyopsiye gerek olup olmadığı da test sonucuna bağlı olacaktır.

Birde gittiğim doktorlar bana pelvik ağrısı için ağrı kesici verdiler ben böyle bir ağrı şikayetinde bulunmadım muayene esnasında bunu kendilerimi görüyor normalde her giden kadına veriliyormu

Ağrı kesicilerde kanamayı durdurmak için diğer ilaçlarla birlikte reçete edilebilir. İlacı reçete eden hekim tereddüt etmeden kullanabilirsiniz..

48 yaşındayım ilk defa ilşkiden sonra kanamam oldu önce leke geldi sonra kanamaya döndü 2 gün sürdü kesildi sonra adet günüm gelince yine kanamam oldu doktora gitmelimiyim

48 yaşındayım ilk defa ilşkiden sonra kanamam oldu önce leke geldi sonra kanamaya döndü 2 gün sürdü kesildi sonra adet günüm gelince yine kanamam oldu doktora gitmelimiyim

İlişkiden sona kanamanın bir çok olası nedeni var.. Bu nedenleri makalemizde belirttik , bilgilenmeniz açısından lütfen ilk sayfayı inceleyin. İlişki sonrası kanamalar dikkate alınmalı , evet bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda vardır..

Geri