İlişki sonrası neden kanama olur gebelik belirtisi olabilir mi?

P

Pirlantayuzuk

Forum Okuru
İlişki sonrası neden kanama olur gebelik belirtisi olabilir mi?

İlişki sonrası kanama hamilelik belirtisi mi melek kadınlar kulübü hamilelik belirtisi ilişki sonrası kanama forumda.​

Kızlar 3 yıllık evliyim bir kızım var 1 yaşında. Yeniden bebek sahibi olmak istiyoruz erken diyebilirsiniz ama ben 32 yaşındayım yani yaş ilerlemeden bir tane daha bebeğimiz olsun dedik. Bu son ilişkide ilişki sonrası kanama oldu bu gebelik belirtisi olabilir mi? Neden kanama olmuş olabilir mi? İlişki sonrası kanama hamilelik belirtisi olabilir mi? Tecrübeli olanlar yardım.

Merhabalar
İlişki sonrası kanamanın olması gebelik belirtisi olabileceği gibi başka sebeplerden de kaynaklanabilir. İlişkiden sonra kanama olması bazı enfeksiyonal durumlara rahimde alakalı ya da eğer vajinal kuruluk çok fazla ise bu rahimde kanamaya sebep olabilir. Hafif bir kanama oysa sorun olacağını düşünmüyorum bu kanamanın pembemsi ve az miktarda olması ve yumurtlamadan daha sonra gerçekleşmesi yerleşme kanaması olabileceğini de gösterir. Yerleşme kanaması gebeliğin oluşumunda başlarında olan bir kanamadir herkeste olacak diye bir kural yoktur. Yumurtlama sonrasında girilen ilişkide eğer sperm hücresi yumurtayı dönerse hamilelik oluşmaya başlar burada oluşan hücre rahme doğru yola çıktığında hafif bir kanamaya sebep olabilir bu implantasyon yani yerleşme kanamasıdır siz bu sırada hamile olduğunuzu bilmediğiniz için ilişki yaşadınız ve bu tür ufak bir kanama gördüyseniz buna sebep olabilir doktorunuza göründüğünüz de daha net bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu arada yerleşme kanaması ile ilgili aşağıdaki linki bırakıyorum daha net bilgiye ulaşmanız için "gebelikte yerleşme kanaması nasıl olur?"

Geri