İlişkiden Kaç Gün Sonra Gebelik Testi Yapılmalı Kafamda Bi Deli Sorular

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
İlişkiden Kaç Gün Sonra Gebelik Testi Yapılmalı Kafamda Bi Deli Sorular
İlişkiden Kaç Gün Sonra Gebelik Testi Yapılmalı- Yazımızda başlığından da anlaşıldığı üzere hanımların çok merak ettikleri bir konu üzerine değinmek istiyorum sevgili meleklerim. Haberleşme araçları eskisi gibi değil artık şimdi internet sayesinde her bir şeyi öğrenebiliyoruz. Yani faydalı kullanabildiğimiz sürece internet yararımıza olduğunu düşünüyorum. Evet arkadaşlarım evliliğin temek kanunudur bir aile olmak. Aile olmanın temeli de bir evlada sahip olmaktan geçiyor. Yani aslında illa da çocuk olacak diye bir kural yok ama bir bebek ile birlikte ailenin bağlarının daha kuvvetlendiğini söylemek isterim.

iliskiden kac gun sonra gebelik testi yapilir.pngBir bebeğin leylekler tarafından gelmediğini artık küçücük çocuklar bile biliyor. Kadın ve erkek cinsel birleşimi sonucunda tabii ki hemen bebek meydana gelmiyor. Bazı kurallar bazı döngüler yer almakta. Örneğin yumurtası bulunan kadının ayda bir kez regl (adet, mens, aybaşı) olmaktadır. Yani rakamlara dökmek gerekirse 30 günde bir adet olan kadın ortalama olarak 14-15-16. günlerde yumurtlaması gerçekleşir. Peki yumurtlama nedir ve nasıl gerçekleşir? Gebelikle ilgisi nedir. Yumurtlama yani ovulasyon kadınlarda olabilen bir durumdur. Yumurta olgunlaşır ve bir anda çatlar. Çatlamaya yakın olarak yumurtlamaya dair belirtiler yaşanabilir. Ama yine çoğu kadın yumurtlama ve hamileliği birbirine karıştırabilmektedirler. Yumurta olgunlaşır 30 günde adet olan bir kadında 14-15-16. günlerde çatlar. Bu günler hamilelik olasılığı en fazla olduğu günlerdendir bir kadının. Tabii bu günlerin bir gün öncesi ve bir gün sonrası da önemli günlerdendir. Yumurta çatlar fakat uzun süre bu vaziyette kalamaz. Sadece 24 saat kadar canlı kalabilmektedir. Kadın yumurtladığı anda eşinizle birleşme yaşadıysanız erkeğin sperm hücrelerinin 72 saat yani 3 gün kadar canlı kalabildiğini de size belirtmek isterim. İşte bu canlı kaldığı günlerde kadının yumurtası erkeğin spermi ile birleşiminin gerçekleşebileceği vakitlerdir. İlişki sonrası 3 gün içinde döllenme oluşabilir. Döllenmeyi ancak güçlü ve hızlı sperm hücresi yumurtayı döllemek için tüplerden geçecektir. Eğer yumurta döllendiyse artık bu küçük embriyo yavaş yavaş rahime doğru yola çıkacaktır. Eğer ki artık bebek düşünmeye başladıysanız bence bu yumurtlama (ovulasyon) günlerini önemle dikkate almanız gerekiyor. Yukarıda linkini verdiğimiz yazımızı tıklayarak ovulasyon öncesi ve sonrası belirtileri inceleyebilirsiniz.

hamile miyim.png


Evet ovulasyon gerçekleşti ve siz belirtileri yaşadınız o günlerde korunmasız ilişkiye girdiniz çünkü artık bebek istiyorsunuz. Yumurtlama günleri ilişki gerçekleşmiş olsa dahi bu kesin hamileliğin olduğu anlamına gelmez. Onun için eğer ki hamile kalmak istiyorsanız kendinize dikkat edecek, üşütmeyecek özellikle ayaklarınızı çok sıcak tutmanız gerekecektir. Hamile kalma olasılığını düşünerek aşırı yorucu işlerden kaçınmalısınız. Ve tabii en önemlisi hamileliğin anlaşılması için öncelik adet zamanının geçmiş olmasıdır ki bu hamileliğin en önemli belirtilerindendir. Peki şimdi önemli soruya gelecek olursak. İlişki yaşandı ve benim gibi sabırsız olanlarınız varsa daha önceden gebeliğin varlığı hakkında haberdar olmak isteyeceksiniz ki bu da en doğal hakkınız. İlişkiden 7 gün sonrasında yani bu aşamada çoktan sperm yumurtayı dölleyecek ve kadının kanındaki beta-hcg hormonu yükselmeye başlayacaktır. Yani aslında ortalama 1 haftada kanda büyük ihtimalle hamile olup olmadığınızı beta-hcg hormonunun değerleri gösterecektir. İdrar testleri için aynı şey söz konusu değil tabii ki. Çünkü bu hormon değeri ilk ve hızlı olarak kanda yükselmeye başlayan bir değer.
 
Son düzenleme:
Üst