1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  İlişkiden sonra ağrım oluyor nedeni nedir?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  ilişkide ağrı olması,ilişki sonrası ağrı nedenleri,ilişki sonrası ağrı neden olur,ilişki sonrası ağrının tedavisi,ilişki sonrası ağrı hakkında bilgiler
  Eğer ilişkiden sonra ağrılarınız varsa bu agrılar hafife alınmamalı ve bir uzman doktordan yardım istenmelidir aslında her ilişkiden sonra genelde erkekleri suçlar ama bu agrılar kendi kendine bazen ilişkiden sonra kasıklarda ağrı Kadınlar genellikle iç hastalıklar ve kadınsal rahatsızlıklardan dolay ilişkiden sonra kasık ağrısı oluşabilmesi çok normal. Eğer fazla akıntınız varsa ya da kaşıntılarınız varsa bu ağrıyı tetikler. Yine bunların yanı sıra kadınlarda oluşan fazla kuruluk, kadını rahatsız eder ve tahriş olmasına neden olur. Bu sebeple kayganlaştırıcı gibi cinsel içerikli ürünlerde doktor tarafından hastaya verilebilir.

  < Konu Resmi..>


  ilişkiden sonra ağrı ne kadar sürer aslında her kadın bazen agrı hissedebilir bu sorunu bazı kadınlar hafife alırlar ama aslında hafife alınacak bir durum degildir uzman doktorlar kadın hastalıklarında yaptıkları çeşitli araştırmalar bir kadının agrı hissetmesi halinde uzman doktorlardan yardım alınmadır. Kadın hastalıkları hassas bir hastalık çeşitinden biridir sizde ilişkiden sonra ağrı neden olur sorusuna bir uzman doktordan yardım isteyerek bu sorununuza son verebilirsiniz.

  Kasık ağrısı kadın hastalıklarında en sık rastlanan şikayetler arasında yer almaktadır. Kadınların bir kısmı normal zamanda kasık ağrısı hissetmekle birlikte aynı zamanda cinsel ilişki sonrasında da bu ağrıyı hissedebilmektedirler. Kadınlarda meydana gelen kasık ağrılarının farklı sebepleri olabilmektedir. Kasıklar, sadece üreme organları ile ilgili durumları yansıtmadığı için vücudun başka noktalarında meydana gelen rahatsızlıklar sebebiyle de kasıkta ağrı hissedilebilmektedir. Gebelik döneminde de kasık ağrısı en sık görülen şikayetler arasında yer almaktadır. Kasık ağrıları ani ve şiddetli olabildiği gibi düzenli ve sürekli bir şekilde de hissedilebilmektedir.

  Cinsel ilişki sonrasında kasıktaki ağrı neden olur diye soran okuyucularımıza verebileceğimiz tek ve kesin bir cevap ne yazık ki yoktur. Kadınlarda en sık görülen kasık ağrısı sebepleri arasında mantar enfeksiyonları ve vajinal iltihaplanma gösterilebilmektedir. Eğer vajinal akıntınızın rengi, kokusu ve kıvamında bir değişiklik varsa kasık ağrılarınız sürekli olarak devam ediyorsa mutlaka hekiminize başvurmalısınız. Hekiminiz şikayetlerinizi dinledikten sonra vajinal muayene yapacak ve gerekirse tetkikler yaparak kasık ağrınızın sebebinin ne olduğunu tespit edecektir. Sizin için uygun bir tedavi planı oluşturacaktır. Burada önemli olan detay cinsel ilişki sonrasında kasıktaki ağrı neden olur diye düşünüyorsanız, kendi kendinizi tedavi etmeye çalışmadan en kısa zamanda hekiminize muayene olmalı ve ağrınızın tam sebebini tespit etmesini sağlamalısınız.

  İlişkiden Sonraki Kasık AğrısıEğer mantar ya da enfeksiyon gibi bir durum söz konusu ise antibiyotik, krem ve fitil kullanımı kısa süre içerisinde şikayetlerinizden kurtulacaksınız. Kasık ağrıları kimi zaman yumurtalık kistleri sebebiyle de olabilmektedir. Eğer ağrınız çok şiddetlenirse bu kistinizin patladığını gösterebilmektedir ve bu nedenle de kasık ağrısı yaşıyor olabilirsiniz. Ağrınızın çok şiddetlendiğini hissediyorsanız mutlaka bir sağlık kuruluşuna müdahale edebilir ya da hekiminizle iletişim kurarak onu konu hakkında bilgilendirebilirsiniz. Cinsel ilişki sonrasında kasıktaki ağrı neden olur yazımıza devam edecek olursak kadınların yumurtlama dönemlerinde de her zaman olmasa da zaman zaman kasık ağrıları yaşama durumları söz konusu olabilmektedir. Eğer yaşadığınız ağrı yumurtlama döneminize denk geliyorsa birkaç gün daha beklemeli ve yumurtlama sebebiyle bu ağrıyı yaşamadığınız dan emin olabilirsiniz.

  Kadın hastalıkları ve üreme organları dışında kadınlarda kasık ağrısı apandisit, bağırsak problemleri, fıtık, kas ve iskelet sistemine bağlı hastalıklar, uzun süren kabızlık, bel fıtığı, psikolojik rahatsızlıklar da sebep olabilmektedir. Bu nedenle cinsel ilişki sonrası kasık ağrısı şikayetiniz için mutlaka hekiminize başvurmalısınız.
   
İlişkiden sonra ağrım oluyor nedeni nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 33 haftalık hamileyim çok ağrım oluyor neden?

  33 haftalık hamileyim çok ağrım oluyor neden?

  33 haftama qirdim inanilmaz sirt bel aqrilarim var doqum yaklastiqi icinmi, bu haftadan sora doqum olma olasiliqi nekadardır yapanlar warmi?
 2. Pembe akıntım ve kasık ağrım var nedeni nedir?

  Pembe akıntım ve kasık ağrım var nedeni nedir?

  pembe akıntı hamilelik belirtisimi,pembe akıntı gebelik belirtisimi,kasık ağrısı hamilelik belirtisimi,kasıklarda batma ve lekelenme hamilelikmi,lekelenme sorunları hakkında bilgiler Adetimden 2 gün geçti pembe lekelenmem ve kasıklarımda ağrılar batmalar oluyor sizce bu gebelik belirtisimi hamile olabilirmiyim?Bazı bayanlar bunun üstüne görme olduğunu söylüyor pembe lekelenme üstüne...
 3. ilişkiye girerken canım yanıyor nedeni nedir?

  ilişkiye girerken canım yanıyor nedeni nedir?

  ağrılı ilişki nedir,ağrılı ilişki nedenleri,ağrılı ilişki sebepleri,birliktelikte ağrı olmasının sebepleri,birliktelikte ağrı neden olur,ağrılı ilişki hakkında bilgiler Birçok kadın ve hatta erkek cinsel ilişki sırasında acı çekiyor olabilir. Cinsel ilişki sırasında acı duyulmasına Disparoni adı verilmektedir. Cinsel ilişki sırasında duyulan ağrının nedeni fizyolojik bir hastalığın...
 4. İlişki sonrası lekelenmem oluyor nedeni nedir?

  İlişki sonrası lekelenmem oluyor nedeni nedir?

  Cinsel ilişki sırasında veya ilişkinin ertesi gününe kadar ortaya çıkan vajinal kanamalar,önemli hastalıkların habercisi olabilir,bu tarz bir vajinal kanama yaşadıysanız mutlaka jinekolojik muayenenizi ertelemeden yaptırın. En olası neden,klamidya adını verdiğimiz mikroorganizmanın rahim ağzını enfekte etmesiyle olur,klamidya rahim ağzı enfeksiyonu olan servisit durumuna yol açar,rahim ağzı...

Sayfayı Paylaş