İlişkiden sonra gebelik testi yapılırmı?

  • Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Isimsizzz' Alıntı:
Meraba adetim gecen ay 20sinde idi simdi ayin 16si ama hala adet belirtilerim yok ara ara basim donuyo migdem bulaniyo gebelik soz konusu olabilirmi

Merhaba, her zaman septom hissedeceksiniz diye bir kural yok. + Belirtilere dayanarakta gebelik teşhisi yapılmaz. Henüz gecikmeniz söz konusu değil. Adetiniz de gecikme olursa test yaparsınız.
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ayla Uysal' Alıntı:
Merhaba, ilişkiden 1 ay sonra beta hcg testi doğru sonuç verir mi

Bu adet döngünüze bağlı.Adetiniz gerçekleştiyse gebe olmadığınızı söyleyebiliriz
 
B

bahar_21_33

Forum Okuru
erkek arkadaşımla ilk defa ilişkiye girdik ilişkiden 5 gün sonra midem bulandı karnım çok ağrıyor adetime 17 gün var ama ben test yaptım negatif çıktı sonuç kesinmidir
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Adete 17 gün kala gebelik belirtisi yaşamanız muhtemel değil. Durumunuz psikolojik + Gebelik testini adet gecikmesi olursa yapınız. Şu anki test sonucu nun kesinirliği yoktur..
 
Melis ank

Melis ank

Aktif Üye
Üye
khalse2' Alıntı:
merhaba ilişkiden 7 gün geçti test yapsam sonuç alırmıyım?

7 içinde gebelik oluşmaz . Ayrıca gebelik yumurtlama döneminde sperm ve yumurtanın bir araya gelmesiyle oluşur. Düzensiz yumurtlama dönemine sahip olanlar adete yakında gebe kalabilir. Bu nedenle uzmanlar gebelik testini adet gecikmesi olduğu zaman yapılmasını tavsiye eder. Son adet tarihiniz hakkında bilgi vermemişsiniz. Adetinizde gecikme yaşarsanız test yapabilirsiniz.
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
tlhanerm' Alıntı:
adetime 9 gün var korunmasız ilişkiye girdim şimdi test yapsam sonuç alırmıyım

Adete 9 gün kala gebe olup olmadığınızı öğrenemezsiniz . Adetiniz de gecikme olursa test yaparak durumunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 
Üst