İlişkilerde Yaş Farkı

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
İlişkilerde Yaş Farkı
ilişkilerde yaş farki ilişkilerde yaş farkı farkı olan ilişkiler kadın erkekten büyükse ilişkide
Birbirine aşık bir kadınla bir erkek ve evlilikle gelen mutlu son... Peki ya aradaki büyük yaş farkı? İlişkinin geleceği için belirgin bir tehdit mi, yoksa avantaj mı?
Bir kadın yaşça kendisinden çok büyük ya da çok küçük bir erkekle ilişki kurarsa mutlu olabilir mi? Böyle bir ilişkinin çok zayıf bir ihtimal olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.


Pek çok kadın bu tarz bir ilişkiyi aklına bile getirmezken kendini 15 yaş büyük ya da 10 yaş küçük bir erkekle birlikte buluveriyor. Yaşanmayı bekleyen güzellikler de, sorunlar da ondan sonra başlıyor.

YAŞLI ERKEKLE AŞK
YAŞLI derken, tabii 25 yaşında, genç bir kadının 80'lik bir dedeyle değil, kendisinden 20 yaş büyük, 45 yaşında bir erkekle olmasını kastediyoruz.
Avantajları: Orta yaşlı erkekler genç kadınların kendilerini iyi hissetmelerini ve mutlu olmalarını nasıl sağlayacaklarını çok iyi bilirler.
Genellikle başlarından genç yaşta bir evlilik geçmiş olduğundan bu kurumu da gayet iyi tanırlar. Onların istediği şey, kaybetmeye başladıkları gençliklerini kendilerinden küçük bir kadınla yeniden kazanmak, yani ikinci bahar yaşamaktır. Karşılarındaki kadını memnun etmek için ellerinden geleni yaparlar. Bu tip erkekler yaşına göre çabuk olgunlaşmış ve bu yüzden kendi yaş grubuyla pek iletişim kuramayan kadınlar için idealdirler.

Dezavantajları: Yaşı ilerledikçe erkek ister istemez kadından çok önce yıllara yenik düşüyor. Sosyal ve fiziksel aktivitelerden uzaklaşıyor, gece hayatından elini eteğini çekiyor ve kadın henüz hayatın ortasındayken yapayalnız kalıyor. Bu da arada anlaşmazlıklar çıkmasına, tarafların mutsuz olmasına neden olabiliyor.

GENÇ ERKEKLE AŞK
TÜRKİYE' de çok nadir karşılaşılan bir durum olmakla birlikte orta yaşlı bir kadın, kendisinden yaşça epey küçük bir erkekle ilişki kurabiliyor. Bu tarz bir ilişkiye giren kadın kendisinden küçük erkekle genellikle kendi çevresinde değil bambaşka bir çevrede tanışıyor.
Avantajları: Orta yaşlı kadın kendi yaş grubundan erkeklerle kurduğu aşk ilişkilerinde aradığını bulamamış ve hayal kırıklığına uğramıştır. Bu yüzden de genç, yakışıklı ve en önemlisi hayat dolu bir erkekle yepyeni bir enerji kazanmak, taze ve dinamik bir aşk yaşamak ister, erkekse genç kadınlarla yaşadığı olgunlaşmamış, acemilik kokan tecrübelerden sıkılarak ne istediğini bilen bir kadınla daha seviyeli bir ilişki beklentisindedir.

Dezavantajları: Kadının erkekten daha erken çökecek ve yorulacak olması bir yana bu ilişkinin en zor tarafı, çevreye karşı verilen mücadelenin birliktelikte ortaya çıkardığı sıkıntılar ve yıpranmalardır. Eğer içinde bulundukları çevre ilişkilerini kaldırabilecek kadar modernse, o zaman sorun ancak ileri yaşlarda yaşama aynı oranda ayak uyduramama olabiliyor. Bu da kadınla erkeği zaman içinde birbirinden uzaklaştırabiliyor.
 
Cevap: İlişkilerde Yaş Farkı

En fazla yaş aralığı 7 olmalı bence. diğeri kuşak farkına yol açıyor. çevremdeki hiçbikimseden duymadım bölesine yaş farkı olupta ileride mutlu olan.. Anlık zevkler için hayatımızı karartmayalım bence...
 
Cevap: İlişkilerde Yaş Farkı

bizim aramızda 3 yaş fark var..:) süper..:)
teşekkürler konu için..:)
 
Cevap: İlişkilerde Yaş Farkı

eşimle aramzıda 9 yaş fark var ama aşk bu farkı farkettirmiyorr:):)emeğinize sağlık adminimmm.
 
Cevap: İlişkilerde Yaş Farkı

Bizimde aramızda 9 yaş fark var ama çok uyumluyuz eşimi çok seviyorum:)kocişime:kiss:
 
benımde bu konuyla ılgılı söyleyeceklerım var,şu an 44 yaşındayım ılk evlılığım 10 sene sürdü o zamankı eşım ıle aramda 11 yaş vardı başlarda bı sorun yaşamadım ama ılerleyen zaman ıçınde eşım artık tam bır yaşlı dede gıbı ev ış arası yaşantı sürmeye başladı yanı sosyal bır etkınlık yada bırlıkte herşey monoton bır hal almaya başladı benım beklentılerım varken o yaparız ederız olur bakarız demekle yetınırken ben ıçten ıçe onunla yaşlanacağımı hayatı yaşamadan mezara gırecekmış gıbı hıssetım.Velhasıl üzülerek ayrıldık bır çocuğumuza ragmen çok ıyı bır ınsandı benı hıçbır konuda sıkmadı eleştırmedı sadece ununu eleyıp duvara asması yaşından önce gamsız bır hayat yaşaması benı ben olmaktan çıkardı ıstemeyerek ayrıldık......
Ayrılık çok çok zor kımseye tavsıye etmem her ıkı taraf ıçınde kım ne derse desın yaşayanlar bılır ama ıyı ama kötü bır çatı ınşaa eden hayatı paylaşan ıkı ınsan bır anda o çatının altında kalıyor.
Ayrılıktan belkı 4 ay geçmedıkı kendımı ışımle avutuyordum bu arada ayrılmış olduğum eşımle henüz çok büyük sorunlar yaşamamıştım ama ne olursa olsun onun öyle boynu bükük adlıye kapısından çıkışı dün gıbı gözümün önünden gıtmezdı,o günlerde vıcdanımla boğuşurken ıyımı kötümü yaptım derken çalıştığım ortamda bır genç vardı başlarda sık sık onunla muhtap olmak zorundaydım zıra ondan dükkanıma malzeme alıyordum ne benım tıpım nede tarzım nede kültürel hıçbırşeyımız uygun degıldı derken bu gencın praztık zekası ış çözücü tavırları elınden ış gelmesı benı kendısıne hayran bıraktı hepsı bu kadar.
Zaman geçtıkçe ıyı ıkı arkadaş gıbı olduk benım sag kolum gıbıydı derken bırgün yemege çıktığımız akşam onun o utangaç tavırları saygılı oluşu çok etkıledı,keşke eşımde bu gençtekı özellıkler olsaydıda ondan ayrılmasaydım derdım.
Bu genç ıle arkadaşlığımız 7ncı ayında ıken bana bellı belırsız ılgısı dıkkatımı çekmeye başladı o dönemdede yaslanacak bır omuz ararken onun ılgısıne daha fazla karşı koyamadım hem ayaklarım yerden kesılıyordu hemde kendımı frenlıyordum garıp bır duygu yaşıyordum hem mutluydum hemde bılıncındeydım çok yanlış bır davranış olacagını bellı belırsız duygulara yelken açtım benı çok mutlu edıyordu ıstedıgımde bu degılmıydı evet buydu bır erkekte aradığım bırçok özellık kendısındeydı duygularını bana açınca kalbım ona evet derken mantığım dırayetlı ol kocaman kadınsın olmaz dıyordu.Ona aramızda hıçbırşeyın olamayacağını söyledım olabıleceklerı anlattım ama benı hıç dınlemedı süreklı kendısını çocuk yerıne koyduğum ıçın dıye başlayan cümlelerle ısyan edıyordu çok dırendım ama ıkı sene usanmadan bıkmadan benı sevdığını söyledı sonunda bende pes ettım.
Şımdı dokuz sene oldu bırlıktelıgımız o hep evlenmek ıstıyor ama ben korkuyorum çevreden ve ılerleyen zamandan o ıse herşeyın bılıncınde olduğunu ve bır aıle kurmak ıstedıgını ısrarla söyleyıp duruyor bugun evet desem şımdı nıkah masasına otururuz bu kesın.Aılesıde bıran önce artık yuva sahıbı olun dıyor ama ben şımdı menopozo gırdım ona bır çocuk veremem bunu başlarda çok ıstıyordum ama düşünümekten kendımı alamıyorum ben herşeyı yaşamışken anne bıle olmuşken o herşeyın ılkını yaşamaktan mahrum olacak sebep benden ötürü.Geçen sene zor bır ış yaşantım oldu ve bu benı ılk eşımınde ölümcül hastalığa yakalanmış olmasını duymamla bırlıkte benı çökertı manevı ve fızıksel olarak çok yıprandım şımdı ıkı sene öncekı halımden bır eser kalmadı.Tam tersıne asıl kaygılarım şımdı başladı deforme bır vücüt ve ılerleyen zamanda yüzümün sarkmasını engeleyemıyecegım bılıncı benı ıçten ıçe üzüyor.
Bu kasım ayında nıkah masasına oturmamızı ısteyn bırıcık genç aşkım ıle aramızdakı yaş farkını merak etıgınızı bılıyorum aramızda tam on yaş var,aynen forumdakı arkadaşların yazdığı gıbı sorunlar asıl şımdı başlıyor benım tarafımdan ama dınleyen yok kı benı o halde yaşayıp görmelı kaybedecek ne var?????
Benı ayıplamayın demek ısterdım ama hayat bu ne zaman karşımıza neyın çıkacağını bılemeyız duygularımız söz konusu olunca,bende kendımı çok muhafazakar bılırdım ama ışın ıçıne duygular gırınce ınsan herşeyı göze alıyormuş.
Sonuç aşk devam edıyor kımbılır kısmet nereye kadar belkı yarından yakın bır zamana kadar belkıde son nefesı verene kadar kısmet.
Sevgıyle ve aşkla kalın
Nılay
 
ben 28 yaşındayım. sevgilim ise 35. ama ayrıldık. nedeni ise sevgilimin 5 yıl sonrasını düşünmesi. eğer ayrılmasaydık, bu haziranda evliliğe adım atacaktık. fakat sevgilimi 5 yıl sonrası korkusu sarmaya başladı. 5 yıl sonra 40 yaşında bir kadın olacağını benimse 30'lu yaşların başında içi heyecan dolu bir erkek olacağımı ve farklı beklentilere gireceğimi düşündü. belkide aldatılma ya da terkedilme korkusuydu. ama ben onu çok sevdim ve bu ilişkiye başlarken asla ön yargılara sahip değildim ve hala da değilim. sonuç olarak biz ayrıldık. eğer seviyorsanız karşınızda ki insanı ilişkilerinize sahip çıkın.
 
ben 1997 doğumluyum ama sevdiğim kişi 1986 doğumlu aramızda 11 yaş fark var aslında onu çok seviyorum o da beni beğeniyor fakat onun çocuğu var hemde iki tane ve çok genç yaşta evlenmiş :( sorun olur mu sizce??
 
bnmde sevgilimle aramzda 11 yaş var . ben 20 yaşındayım o 31 hayatını yaşamış ve benmle evlnmk istiyor . ama korkulrm var fikir anlşmazlığı çıkar die ilerki zmnlrda . ama onu çk seviorm onunda bni sevdgnden emnm . elnden geldiği kadar bna ayak uydrmya çalşıo ama ilerde böylemi olur bilemem ... napmalıyıııımm
 
Geri
Üst