1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  İlişkinizin altını mı kazıyorsunuz?

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  Erkekler pek önemsemez aşkı evliliği hep bencildirler bence:DAma kadın öyle değildir kadın hep çoğuldur.Yani ben merkezci değil çocuk eş ,eşin aile vs.dağılımcıdır.Kadın olmak zaten ayrı bir güzellik.İlişkiye yön veren ilişkiyi derleyen toplayan yine kadındır.Ama bir sorun var ilişkinizin altını mı kazıyoruz die??Sizce de öylemi??Buyrunuz okuyalım:)


  Son yıllarda hızla artan boşanma davaları artık ilişkileri olumsuz etkileyen bir çok faktör olduğunu açıkça gösteriyor. Peki bunların ne olduğunu biliyor musunuz?


  1- FARKLI AİLE YAPILARI: ANNEM BÖYLE İSTİYOR.
  İlişkiyi bireyin geldiği aile yapısı da şekillendiriyor. Bireyler genellikle ailelerinde gördükleri ilişki biçimini model alarak eşlerinin buna uygun davranmasını bekliyorlar. Aileler de çiftin yaşam tarzına sürekli müdahalede bulunduğunda yeniden yapılanma aşamasında olan çiftin ilişkisi zora girebiliyor. Ne yazık ki çok iyi anlaşmalarına rağmen bazı çiftlerin sürekli olarak ailelerinin etkisi altında kalmaları ilişkilerini bitme noktasına kadar sürükleyebiliyor.
  Çözüm: İki farklı aile yapısından gelen bireylerin kendi evlerinde yeni bir yapı belirlemeleri gerekiyor.

  2- EŞİT OLMAYAN GÖREV DAĞILIMI: 'EVDE EŞİTLİK BEKLİYORUM'
  Günümüzde kadınlar da çalışma hayatına yoğun bir şekilde katılıyor. Dolayısıyla rol ve sorumluluklarda da değişiklikler oluyor. Ev işleri dışarıda çalışsa bile genelde kadına kalıyor. İşinden eve gelen kadınlar ise evdeki eşit olmayan görev dağılımından yakınıyor en çok. İşten gelen kadının ev işlerinde eşinden yardım beklemesi ve bunu dile getirmesi sonucunda da gerginlikler yaşanıyor. Ancak zaman içinde kadınlar daha fazla gerginlik oluşmasın diye bu taleplerinden vazgeçip durumu kabullenmeye başlıyorlar. Böylece evlilik kadın için bir yük olmaya başlıyor ve eşler arasına mesafe giriyor.
  Çözüm: Çözüm tabi ki kadının daha sabırlı olması ve bu talebini eşine hiç bıkmadan düzgün bir şekilde açıklamasından geçiyor.

  3- DEĞİŞİM TALEBİ: 'ÖNCE SEN DEĞİŞ SONRA BEN MUTLAKA DEĞİŞECEĞİM'
  Çiftler genellikle partnerlerinin olumsuz davranışları karşısında kendilerini kurban olarak görüyor ve onların değişmesini istiyor. Partnerleri de aynı talep ile geldiğinde değişime hazır bile olsalar önce değişim talebiyle gelen kişinin ilk adımı atmasını istiyorlar. Bu da ilişki içinde işbirliği kurulamamasına ve uzlaşma sağlanamamasına neden oluyor.
  Çözüm: İşbirliği ve uzlaşma ilişkinin gelişimi için çok önemli iki öğe. Bu iki öğe yerine getirildiğinde sorun da ortadan kalkıyor.

  4-GERÇEK DIŞI BEKLENTİLER: 'EŞİM BEN SÖYLEMEDEN NE İSTEDİĞİMİ ANLAMALI!'
  İlişkilerde en sık rastlanan sorunlardan biri de eş veya ilişki ile ilgili gerçek dışı beklentiler… Bu beklentilere şu örnekler verilebilir: ‘Eşim ben söylemeden ne istediğimi ve hissettiğimi bilmeli’ ‘Birbirimizi sevdiğimize göre her zaman mutlu olmalıyız'' Eşim benim isteklerimi ve ihtiyaçlarımı tahmin edebilmeli' 'Her konuda hemfikir olmalıyız' 'Birbirimizi seviyorsak ailelere veya arkadaşlara ihtiyaç olmaz' 'Cinsel hayatımız birbirimize olan ilgimiz hep aynı düzeyde devam edecek'. İlişkide bu beklentilerin gerçekleşmemesi ya da gerçekleşmeyeceğinin görülmesi hayal kırıklıklarına umutsuzluğa gerginliğe yol açıyor. Eşler karşılıklı olarak birbirlerini suçlamaya başlıyor.
  Çözüm: Bu beklentilerin mantıklı olmadığını karşılıklı konuşarak anlatmak ve anlamak gerekiyor. Bu aşamada çiftlerin mutlaka anlayışlı olması gerekiyor   
İlişkinizin altını mı kazıyorsunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hakan Altun - Nazara Mı Geldik?

  Hakan Altun - Nazara Mı Geldik?

  Cümle alem gıpta eder, Özenirdi aşkımıza Beni sana seni bana Pek hoş görürlerdi canım Dertten uzak çok mutluyduk Ne olduysa oldu bir anda Yollarımız ayrıldı Kalakaldık çok uzakta Göze geldik Söze geldik Bu aşkın sonu böyle miydi? Göze geldik Söze geldik Bu aşkı kimse çekemedi Ona şuna buna başkalarına Yar etmem seni Bizim aşkımız çok güzeldi Ah be güzelim nazara mı geldik?
 2. Mezarlarını Kazıyorlar!!

  Mezarlarını Kazıyorlar!!

  İnanılmaz olay. Hayattalar ama kendi mezarlarını kazıyorlar. Neden mi? Kenya’da 56 üyeli bir aile, arazileriyle ilgili bir sorunun çözülmemesi halinde topluca intihar edecekleri tehdidinde bulunurken, bir yandan da kendi mezarlarını kazmaya başladı. Gatundu’da yaşayan ailenin bir üyesi, diğerlerinden habersiz ortak arazilerini 4 bin 600 dolara satınca aile fertleri isyan etti. Arazinin...
 3. İlişkinizin Geleceği Var mı?

  İlişkinizin Geleceği Var mı?

  İşte size sevgilinizle birbirinize uygun musunuz yoksa ilişkiniz gelecek vaad etmiyor mu yu tekrar düşündürecek birkaç not... Sesiniz değişiyorsa Partnerinizle beraberken sesinizin daha derinden gelmesi onu ne kadar istediğinizin gösterir. Eğer sesiniz yükseliyorsa bu kendinizi ona yakın hissettiğinizi gösterir.Kendinizi frenlemiyorsanız Eğer ona saçmasapan da olsa herşeyi...
 4. Negatif enerji tesiri altında mısınız?

  Negatif enerji tesiri altında mısınız?

  melek enerjisi negatif enerjiden korunma güzellik olumlamaları pozitif olumlamalar kötü enerjiden korunma NEGATİF ENERJİ TESİRİ ALTINDA MISINIZ? Aşağıdaki maddelerin en az 4 tanesini yaşıyorsanız negatif bir enerjinin tesiri altında olduğunuzu söyleyebiliriz. Sürekli huzursuzsanız,endişeliyseniz ve nedenini bilmiyorsanız. Yaşamınızda sürekli aynı sorunlar defalarca karşınıza çıkıyorsa ve...
 5. Aşk var mı Yokmu ilişkinizde?? mutlaka okuyun....

  Aşk var mı Yokmu ilişkinizde?? mutlaka okuyun....

  aşk varmı yokmu mehmet coşkundeniz soru sor tarota sor aşk varmıdır yokmudur mehmet coşkundeniz ilişkiler mehmet coşkundenizin yazılarını çok seviyorum,adam gerçekten aşktan iyi anlıyo,aşk doktorum gel gör beni beni aşk neyledi:D:D ben çok beğendim umarım sizde beğenirsiniz,buyrun.... Ya aşk vardır ya da hiçbir şey yoktur... Bir insana ya aşıksındır ya değilsindir, ortası olmaz bunun....

Sayfayı Paylaş