1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.311
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  ilişkiye girerken canım yanıyor nedeni nedir?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  ağrılı ilişki nedir,ağrılı ilişki nedenleri,ağrılı ilişki sebepleri,birliktelikte ağrı olmasının sebepleri,birliktelikte ağrı neden olur,ağrılı ilişki hakkında bilgiler


  < Konu Resmi..>


  Birçok kadın ve hatta erkek cinsel ilişki sırasında acı çekiyor olabilir. Cinsel ilişki sırasında acı duyulmasına Disparoni adı verilmektedir.
  Cinsel ilişki sırasında duyulan ağrının nedeni fizyolojik bir hastalığın habercisi olabileceği gibi psikolojik bir nedene bağlı da olabilir. İlişki sırasında ağrı duyan kadın mutlaka jinekolojik muayene olmalıdır.
  Cinsel ilişki sırasında acı çekme ilk cinsel deneyiminden itibaren başlamışsa birincil daha sonra oluşmuş ise ikincil disparoni adını alır. Doktorun bu ayrıntıyı bilmesi hastanın hastalığının seyri açısından çok önemlidir.


  Yüzeyel disparoni vaginanın girişinde derin disparoni ise cinsel ilişki sırasında penisin girmesi ile birlikte derinlerde hissedilen ağrıdı. Ayırıcı tanı yönünden ağrının şekli çok önemlidir. Kadınların %1-2 sinde şiddetli derecede ağrı hissi olmaktadır. Hasta ağrısını genital bölgede yırtılma şeklinde tarif eder. Vagina girişine bağlı nedenler olabilir. Kızlık zarı sert olabilir.


  Menapoz döneminde dokular esnekliğini kaybettiği için ağrı olabilir. Yeterince ilişkiye hazır olmadan ilişkiye girilirse ağrı ve tahriş olabilir. Genital bir Enfeksiyon varsa ağrı olabilir. Uterusta sarkma ve sistosel varsa ağrı olabilir.
  Endometriozis varsa buna bağlı yapışıklıklar meydana gelir. Bu nedenle ağrı olabilir. Kabızlık, idrar yolu Enfeksiyonları, Hemoroid cinsel ilişki sırasında ağrı hissedilmesine sebep olabilir.
  Partnerle uyumsuzluk en büyük ağrı sebeplerinden bir tanesidir. Psikolojik sebepler korku ağrıya sebep olabilir. Öncelikle bir kadın doğum uzmanı ile görüşülür. Smear testi ve idrar kültürü yapılır.
  Çok şiddetli ağrısı olanlarda gerekirse biyopsi alınır. Derin disparonilerde mutlaka laparoskopik inceleme yapılmalıdır. Eğer sorun organik bir nedene bağlı ise tıbbi tedavi ile giderilir.
  Psikolojik bir nedene bağlı ise kişi bir Psikiatri uzmanı ve aile Terapisi için eşi ile birlikte bir psikoloğa yardım alması için yönlendirilir.
   
ilişkiye girerken canım yanıyor nedeni nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. canım yanıyor

  canım yanıyor

  ya ben staj olduğum yerde çalıştığım kşiye aşık oldum. bunuda en ii arkadaşıma söyledim. sonra çocuğun sevgilisi olduğunu duydum bende ağlarken oradan bir abi gördü sordu söylemedm. sonra en ii arkadaşıma gitmiş o senn söylmeni istedi demiş. o da hemen söylemiş sonra bu çocuğa gidip bu seni seviyor demiş çocuk bütün gün yüzüme çok kötü baktı. bana ters ters konuştu. şefe gitti bunu...
 2. Birliktelikte canım yanıyor nedeni nedir?

  Birliktelikte canım yanıyor nedeni nedir?

  ağrılı ilişki nedenleri,ağrılı ilişki sebepleri,ağrılı ilişki neden olur,birliktelikte ağrı olması,ağrılı birliktelik hakkında bilgiler Yüzeyel disparoni vaginanın girişinde derin disparoni ise cinsel ilişki sırasında penisin girmesi ile birlikte derinlerde hissedilen ağrıdı. Ayırıcı tanı yönünden ağrının şekli çok önemlidir. Kadınların %1-2 sinde şiddetli derecede ağrı hissi...
 3. İlişkiden sonra ağrım oluyor nedeni nedir?

  İlişkiden sonra ağrım oluyor nedeni nedir?

  ilişkide ağrı olması,ilişki sonrası ağrı nedenleri,ilişki sonrası ağrı neden olur,ilişki sonrası ağrının tedavisi,ilişki sonrası ağrı hakkında bilgiler Eğer ilişkiden sonra ağrılarınız varsa bu agrılar hafife alınmamalı ve bir uzman doktordan yardım istenmelidir aslında her ilişkiden sonra genelde erkekleri suçlar ama bu agrılar kendi kendine bazen ilişkiden sonra kasıklarda ağrı Kadınlar...
 4. İlişki sonrası lekelenmem oluyor nedeni nedir?

  İlişki sonrası lekelenmem oluyor nedeni nedir?

  Cinsel ilişki sırasında veya ilişkinin ertesi gününe kadar ortaya çıkan vajinal kanamalar,önemli hastalıkların habercisi olabilir,bu tarz bir vajinal kanama yaşadıysanız mutlaka jinekolojik muayenenizi ertelemeden yaptırın. En olası neden,klamidya adını verdiğimiz mikroorganizmanın rahim ağzını enfekte etmesiyle olur,klamidya rahim ağzı enfeksiyonu olan servisit durumuna yol açar,rahim ağzı...

Sayfayı Paylaş