Ilk Baş Kaldırışı :

Ilk Baş Kaldırışı :
İLK BAŞ KALDIRIŞI : Atatürk, oldu olası Arapça derslerinden, yere bağdaş kurarak oturmaktan ve dizleri üstünde durarak yazı yazmaktan hiç memnun değildi.Yine dizlerinin üstünde durmaktan dizlerinin ağrıdığı bir gün ayağa kalkarak dersi ayakta dinlemeye başladı.Fakat bu seferde hocası bundan memnun olmamıştı ve Atatürk´e yerine oturmasını söyledi.Atatürk ise dizlerinin ağrıdığını ve oturamayacağını söyledi. Bunun üzerine hocası sinirlenip, deliler gibi haykırarak ; "Neee bana karşımı geliyorsun " dedi.
Atatürk bunun üzerine ;

"Evet karşı geliyorum" dedi. Tam bu anda diğer bütün çocuklarda ayağa kalkıp ;
"Evet karşı geliyoruz" diyerek aynı sözleri tekrarlayınca,hoca ne yapacağını şaşırarak onlarla uzlaşmak zorunda kalmıştı. Bu onun ilk baş kaldırışıydı. Liderlik vasfının ve kitleleri peşinden sürükleyen karizmasının ilk ortaya çıkışıydı.

Gebeliğin ilk 3 ayında neler yaşanır? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
beta hcg ve gebelik ? bhcg sonradan yükselir mi adetime 8 gün var beta hcg ve gebelik ? bhcg sonradan yükselir mi adetime 8 gün var
kızlar ovulasyondan snra mide bulantısı ve yanması bas dönmesi agzımda acı bir tat var belimde kısa kısa egilip kalktıgımda agrı olusuyor bas agrısı ve kasık agrısı özellikle sol arada sag ani kalkıslarda filan basım dönüyo tuafım böyle salak...
Bilmedikleriniz 3
hamile olabilirmiyim kızlar dua bekliyorum sizden ? hamile olabilirmiyim kızlar dua bekliyorum sizden ?
kızlar ovulasyondan snra mide bulantısı bas dönmesi agzımda acı bir tat var belimde kısa kısa egilip kalktıgımda agrı olusuyor bas agrısı ve kasık agrısı özellikle sol arada sag adetime su an tam 8 gün var 2 gün önce kan testi yaptırdım beta...
Bilmedikleriniz 1
En erken hamilelik belirtileri nelerdir? En erken hamilelik belirtileri nelerdir?
Sayfamıza sıklıkla gelen sorular dan yola çıkarak, en erken gebelik belirtileri hakkında bu makaleyi yazma gereği duyduk.En erken gebelik belirtileri, gebelik belirtileri ne zaman başlar,gebeliğin ilk belirtisi nedir , en erken hamile...
Gebelik 1
Hamileyim sırasıyla hangi testleri yapmam lazım? Hamileyim sırasıyla hangi testleri yapmam lazım?
İdeal olan bir kişinin gebelik öncesi bir jinekologa gidip muayene olması ve sonrasında bilinçli şekilde gebe kalmasıdır. Ancak maalesef pek az bayan gebelik öncesi biz hekimlere gelip muayene olmaktadır. Normal bir gebelik izlemindeki...
Gebelik 0
Gebeliğin ilk 3 ayında neler yaşanır? Gebeliğin ilk 3 ayında neler yaşanır?
Gebeliğin erken dönemindeki bulantı ve kusmalarda; plasentadan salgılanan hormonlar, annenin psikolojik sıkıntıları, B6 vitamini eksikliği, gebeliğe bağlı mide-barsak sistemindeki değişiklikler, tiroid bezinin normalden çok çalışması gibi pek çok...
Gebelik 0