İlk kez makyaj yapacağım nasıl yapmalıyım?

• Konbuyu başlatan ceylinnnece
  • Başlangıç tarihi
C

ceylinnnece

Forum Okuru
İlk kez makyaj yapacağım nasıl yapmalıyım?

İlk defa makyaj yapmak melek kadınlar kulubü forum'da.​

Arkadaşlar ablalarım ben 18 yaşındayım şimdiye kadar sadece annemin rujunu kullandım yani hiç makyaj yapmadım. Acaba makyajla arası iyi olan ablalarım makyaj nasıl yapılır? Aşama aşama anlatır mısınız bana ben de yapmak ve başlamak istiyorum artık. İlk defa makyaj yapmak için neler lazım acaba bilgi verir misiniz bana? Makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyim cildimi de korumak istiyorum aynı zamanda.

Merhaba
Canım benim daha yaşın çok küçük inan bana ileri ki yaşlarında ararsın bu bebeksi cildini. Daha çok gençsin. Zaten güzelsindir neden daha da güzelleşmeye cildini mahvetmeye çalışıyorsun canım. Bence hafiften ruj sürmeye devam et sen :) Yazık cildine etme eyleme. Ama sana yine de doğru makyaj aşamalarını anlatalım. Bilmeyenler daha yeni makyaja başlayanlar varsa mutlaka bu sırayla düzene göre makyaj yapmalısınız. Örneğin fondötenden önce makyaj bazını sürmezseniz cildinizi mahveder fondöten cildinizi mahveder bir de o makyaj yüzünüzde akşama kadar kalırsa cildiniz yıllar geçtikçe mahvolur.

''İlk defa makyaj yapacaklara tavsiyeler''​

• Cildinizi öncelikle nemlendirin
  • Nemlendirme işleminden sonra makyaj bazı uygulanır
  • Bazdan sonra cilt tipinize ve renk tonunuza uygun fondöten uygulanır
  • Bu aşamadan sonra göz altlarınızda renk bozukluğu morluk varsa göz altı kapatıcısı kullanabilirsiniz
  • Bu aşamadan sonra pudra ile yüzünüzdeki fondöten ve kapatıcıları dengeleyebilirsiniz şeffaf pudra tercih ederek daha iyi sonuç elde edebilirsiniz
  • Bu aşamadan sonra far eyeliner çekilir, maskara yapılır
  • Bu aşamadan sonra allık uygulayabilirsiniz
  • Aydınlatıcı ile burun ucuna elmacık kemiklere alına çene ucuna üst dudak çizgisine vurgu yapabilirsiniz
  • Sıra geldi dudaklara önce kalemle belirlemek sonra ruj uygulaması yapılır
Arkadaşlar makyaj konusunda daha fazla bilgiye sahip olmak isteyenler hemen aşağıdaki yazımızı inceleyebilirler. ''makyaj tavsiyeleri'' yazımız hemen aşağıda dostlar.

Geri