İlk önce kapatıcı mı fondöten mi sürmek gerekiyor?

• Konbuyu başlatan Keşkül sever
  • Başlangıç tarihi
K

Keşkül sever

Forum Okuru
İlk önce kapatıcı mı fondöten mi sürmek gerekiyor?

İlk önce kapatıcı mı fondöten mi melek kadınlar kulübü forum'da.​

Kızlar her sabah işe gidiyorum mecburen makyaj yapmam gerekiyor ama makyaj sıralamasını bilemiyorum doğru makyaj sıralaması nasıl olmalı ilk önce kapatıcı mı fondöten mi sürülmeli siz nasıl yapıyorsunuz hangisi daha uygun. Ben normalde nemlendirici yani makyaj bazı ve sonrasında fondöten kullanıyorum kapatıcı da ondan sonra kullanıyorum doğru mu yapıyorum acaba?

Merhabalar
Elbette makyaj yapmanın da sırası ve incelikleri var doğru şekilde yapılması çok önemli sırasını karıştırdığımız zaman çok tuhaf görüntüler elde edebilirsiniz örneğin sizin sorunuzda yer alan ilk önce kapatıcı mı fondöten mi sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz önce fondöten tabii ki fondötenden önce nemlendiricinizi makyaj bazınızı sürdükten sonra fondöteninizi cilt tipinize uygun sürüyorsunuz bundan sonra kapatıcıyı sürüyorsunuz. İlk önce fondötenin sürülmesinin sebebi cilt tonunun eşitlenmesi cilt tonu eşitlemeden önce kapatıcıdan başlarsanız göz çevreniz veya cildinizin farklı yerlerindeki kusurları gizlemekte sorun yaşarsınız onun için ilk önce fondöten fondöten ile birlikte cilt tonunu eşitler ek eğer varsa usurunu kapatmak istediğiniz bir yer kapatıcı ile devam edebilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki linkten "fondöten sürmenin incelikleri nelerdir" konu başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Fondöten seçimi ve fondöten kullanımı da önem isteyen bir mesele fondöteni yanlış seçtiğiniz zaman çok abes görüntüler oluşabilir.

Geri