1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  İlk tanışmada beden dilinin önemi

  Konu, 'Kadınca' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  ilk tanışmada neler konuşulur ilk tanışmada ne konuşulur beden dilinin önemi konuşulması gerekenler ne giyilir İlk tanışmanızda, karşınızda ki kişide beden diliniz sayesinde oldukça olumlu izlenimler bırakmanın tüm sırları bu yazımızda Melek'ler!


  < Konu Resmi..>


  Yurtdışında yapılan bir araştırmada iletişim gücünün yüzde 55’ini vücut dilinin oluşturduğu ortaya çıkmış. Bu nedenle biriyle tanıştığınızda yüzünüzün, gözlerinizin, tokalaşmanızın, duruşunuzun ve kafa hareketlerinizin hiç de küçümsenmeyecek önemleri var! İşte biriyle tanışma esnasında dikkat etmeniz gereken beden dili detayları...

  Yüz

  Bedenimizin, gözlerden sonra, en çok anlam ifade eden bölgesi yüzümüzdür. Örneğin biriyle tanışma esnasında bu durumdan memnun olduğunuzu ona pozitif bir gülümsemeyle ifade edebilirsiniz. Gülümsemeniz abartılı bir şekilde olup yapaylık yaratmamalı; bu nedenle biriyle tanışma durumunuzda ağzınız kapalı gülümsemeyi tercih edin.

  Gözler

  Samimi ve direk temasın sağlandığı nokta gözlerdir. Uzun uzun karşısındakinin gözlerinin tam içine bakmak, üstünlüğünü kabul ettirme ihtiyacı veya korkutma belirtisi olarak yorumlanabilir. Gözünü sürekli olarak kaçıran ve genelde yere doğru bakan gözler ise boyun eğme, zayıflık veya sinsilik olarak yorumlanabilir.

  Tokalaşma

  Biriyle tanıştığınızda tokalaşırken, gözlerinin içine bakmanız ne kadar nazik olduğunuzu gösterir. Karşınızdaki kişinin elini sıkıca, dinamik bir şekilde ve çok uzatmadan sıkarsanız bu sizin samimi, özgüven sahibi ve etkileyici olduğunuzu gösterir. Yapılan araştırmalar gevşek bir şekilde yapılan tokalaşmanın insanların yüzde 66’sında özgüven ve karakter eksikliği anlamına geldiğini ortaya çıkarmış. Ellerin nemli olması ise sinirlilik ve kaygı anlamına gelir.


  Doğru pozisyon

  Eğer koltukta oturuluyorsa, tamamen dik oturmak; kollarla bacakları birbirine dolar pozisyonda durmamak (kapalılık ve ret izlenimi yaratır); ve etrafınızdaki konuşmacı/dinleyici kişilere doğru bakmak gerekir. Eğik bir şekilde oturmak halinizden memnun olmadığınız anlamına gelir.

  Ellerinizi dizinize koyabilirsiniz; ama avuçlarınız gözükür şekilde olursa bu, boyun eğme veya güçsüzlük izlenimi verir. Eğer elleriniz yumruk şeklindeyse bu, agresif olduğunuzu gösterir.

  Konuşulan kişinin bölgesine saygı duymak amacıyla, konuşurken çok fazla yakınlaşmamak ve kollarınızla kişiye temas etmekten kaçınmak gerek. Yaklaşık 60 cm’lik bir mesafeyi korumak saygıyı korumak açısından doğru olacaktır.


  Kafa hareketleri

  Karşınızdaki kişiyle konuşurken onu cesaretlendirme ve ona olan ilginizi göstermek amacıyla, onu dinlediğinizi ifade eden kafayla onaylama hareketi yaparsınız. Halbuki onu dinlediğinizi belli etmek için kafanızı sürekli hareket ettirmenize gerek yok! Kafanızı hafif bir şekilde eğerek onu dinlerken de ilginizi göstermiş olursunuz.


   
İlk tanışmada beden dilinin önemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yabancı dil bilmenin önemi

  Yabancı dil bilmenin önemi

  dil bilmenin önemi yabancı dil bilmenin önemi ingilizce almanca Yabancı dil bilmenin önemi Fare bir peynir kokusu duyup, kafasını dışarı uzatmıştı. Fakat bunun kedinin bir tuzağı olabileceğini düşünüp dışarı çıkmadı. Bekledi ve biraz sonra “miav” diye bir ses duydu. Ertesi gün de peynir kokusunu aldı ve “miav” sesini duydu, yerinden çıkmadı. Sonraki gün “havhav” diye bir ses duydu ve...
 2. Dili Öğretmenin Önemi, Yöntemleri

  Dili Öğretmenin Önemi, Yöntemleri

  öğretmenin önemi rüyada öğretmenle konuşmak Diğer insanlarla iletişim kurma ihtiyacı , insanın en temel ihtiyaçlarından biridir. Her anne-baba iletişimin çocuğu için ne kadar önemli olduğunu bilir. Özürlü çocuk için, ihtiyaçlarını ve isteklerini dile getirme becerisi kazanması yardım gerektirir ve birçok kapı açar. Bu beceri çocuğa, çevresini kontrol etme ve bu çevreden “öğrenmek”...
 3. Evliliğe İlk Adım-Tanışma Adabı

  Evliliğe İlk Adım-Tanışma Adabı

  tanışma soruları ilk tanışma sözleri ilk tanışmada söylenecek sözler tanışmada sorulacak sorular evlenilecek kıza sorulacak sorular Eşler birbirinin rızkı gibidir. Bu rızık da Levh-i Mahfuz'a yazılmıştır; zamanı gelince, sahibini bulur. Ancak yine de bizler bu rızkı edebine uygun aramakla yükümlüyüz. Dr. Dilaver SELVİ Evlilik, ilahi takdirle belirlenmiştir ve kimin kime nasip olacağını ancak...
 4. Resulullah'ın Diliyle Sahurun Önemi

  Resulullah'ın Diliyle Sahurun Önemi

  sahurun önemi ramazanda sahurun önemi İşte Allah Resulünün (a.s.m.) dilinden sahur vakti meleklerim :tik: “Sahur yemeği yiyin! Sahurda bereket vardır.” buyurmakta ve sahura kalktığımızda bizi bekleyen manevî bereketleri müjdelemektedir. “Sahur yapmak berekettir sakın onu bırakmayın! Bir yudum su ile dahi olsa sahur yapın! Sahur yemeği yiyene Allah rahmet eder melekler de bağışlanmaları için...
 5. ilk tanışma

  ilk tanışma

  ilk tanışma mesajları kadınlarla ilk tanışma mesajı mesajları etkili slm nbr nasılsın

Sayfayı Paylaş