Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  İlkbaharda Çocuklar Nasıl Giydirilmeli ?

  Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  baharda çocuklar nasıl giydirilmeli bebekler nasıl giydirilmeli


  Malum melekler, Şubat ayı bitti sayılır. Önümüz Mart ayı. Mart ayının da yarısı yaz yarısı kış derler. Uzun lafın kısası bahar geldi çok şükür :) Havaların tam olarak ısınmadığı ancak çok ta soğuk olmadığı bu günlerde , bebeklerimizi çocuklarımızı nasıl giydireceğimizi şaşırırız. Bunun için aşağıda ki makalemizde versdiğimiz öneriler umuyoruz işinize yarayacaktır :tik:


  < Konu Resmi..>  İlkbahar, küçüklerin çok çabuk terleyip üşüttükleri mevsimdir. Gereksiz yere ve sık sık hastalanmalarını istemiyorsanız, aşağıdaki uyarıları dikkatle okuyun.

  Yetişkinlere oranla bebekler çok çabuk üşürler. Bebeklerin derilerinin yüzeyi, nispeten büyüktür. Bu nedenle çok çabuk ısı ve nem kaybederler. Fakat ısıyı dengeleme yetenekleri henüz gelişmediğinden sıcağa karşı aşırı duyarlıdırlar. Hemen terlerler. Serin bir hava akımının etkisiyle de derhal üşütürler. Bu nedenle bahar aylarında ve yazın bebeği gerektiği gibi giydirmek hayli zordur, hatta bazen kış aylarından bile daha zordur...

  Anneler, baharda bebeklerini giydirirken, şu kurallara dikkat etmelidirler:
  • Sıcak günlerde bile bebeğinizle birlikte gezmeye çıkarken yanınıza bir yün almayı unutmayın. Sağnağın ardından, ya da akşam olduktan sonra, hava serinleyebilir.
  • Bahar ve yazın, evdeki ısı, dışarıya oranla daha düşüktür. Bebeğinizi bu mevsimde sık sık açık havaya çıkartın. Dışarı çıkarken soymayı, içeri girerken de giydirmeyi ihmal etmeyin.
  • Sentetik iplikten yapılmış giysiler, bu mevsimde bebeklere giydirilmemelidir. Pamuklu ya da merserize kazaklar, pantolonlar ve çoraplar hem ısıyı kolay geçirir, hem de teri emerler.
  • Çok sıcak günlerde bebekler, çıplak ayakla dolaşmaya bayılırlar. Ayaklardaki kalın yağ tabakası, soğuğa karşı iyi bir koruyucudurlar. Deri çizmeler ve deri ayakkabılar, bebeğin ayaklarını terletmekten başka bir işe yaramaz. Hava serinlerse, bebeğin ayaklarına yün patik, ya da merserize çorap giydirmeniz yeter.

  DOĞRU GİYDİRİLDİĞi NASIL ANLAŞILIR ?

  Baharda bebeğe giydireceğiniz giysiler, elbette havanın serinliğine bağlıdır. Sıcak, güneşli mayıs ayına karşılık yağmurlu nisan ayları serin geçer, örtüleri kaldırın. Serin bahar günlerinde bile yün hırka, yün başlık ve sıcak bir battaniye yeter.

  Bebeğiniz emekleme dönemine bahar aylarında girmişse, uzun pantolon, uzun çorap ve kazak giymek zorundadır. Güneş hayli ısıtsa bile, yerler ve özellikle çayırlar, henüz ısınmamıştır. Kıştan yaza geçiş döneminde, bebeğin üşüyüp terlemediği sık sık kontrol edilmelidir. Kollar ve bacaklar sıcak olmalıdır, bebeğin başı, terden ıslanmamalıdır.

  EN ÖNEMLİ GİYSİ: BAŞLIK

  Yazın sıcak günlerinde bebeğinizi gölgede kısa kollu bir pamuklu gömlek ve kısa merserize tulumlarla gezdirebilirsiniz. Hafif bir başlık, ancak rüzgârlı havalarda, ya da bebeğinizin saçları azsa gereklidir. Bebeğinizin öğle uykusunu açık havada uyumasını istiyorsanız üstünü pamuklu bir battaniye ile örtün.
  Emekleyen bebeklerin en önemli giysileri, güneşe karşı koruyucu başlıklardır: Kafatası kemikleri kalın değildir, saçları da henüz sıklaşmamıştır, bu nedenle başlarına hemen güneş geçer. Bebeklerin sırtları ve omuzları da çok çabuk yanar. Bu nedenle, bebeğiniz güneşe alışık olsa bile, sıcak yaz günlerinde 20 dakikadan fazla güneşin altında çıplak dolaşmasına izin vermeyin.


   
İlkbaharda Çocuklar Nasıl Giydirilmeli ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bebek nasıl giydirilmeli

  Bebek nasıl giydirilmeli

  bebeklerin üşüdüğü nasıl anlaşılır bebeğin üşüdüğü nasıl anlaşılır bebek giydirilmeli yeni doğan dönemi yazın doğan bebek giydirilmeli yazın bebekler Normal doğum ağırlığındaki bir bebeğin giyimi bulunduğu ortamın sıcaklığına göre değişir. Bilinmesi gereken 3 önemli madde vardır. 1- Bebek üşüdüğü zaman nefes alma hızı artar ve huzursuzlaşır 2- Üstelik bebeklerin en büyük ısı kaybı...
 2. 2010 ilkbahar/yaz çocuk modası

  2010 ilkbahar/yaz çocuk modası

  çocuk modası 2010 çocuk modası 2010 yaz yaz ilkbahar Onlarında modayı takip etmeye hakkı var değil mi arkadaşlar işte 2010 ilkbahar/yaz çocuk modası
 3. Kadınlar erkekleri nasıl giydirilmeli?

  Kadınlar erkekleri nasıl giydirilmeli?

  Selam kızlar acaba Kadınlar erkekleri nasıl giydirilmeli?
 4. İlkbaharda Nasıl Giyinmeli ?

  İlkbaharda Nasıl Giyinmeli ?

  İlkbaharda Giyilen Kıyafetler Nelerdir İlkbaharda Giyilen Giysiler İlkbaharda Giyilen Elbiseler İçinde bulunduğumuz ilkbaharın bu günleri hasta olmaya en münasip günler melekler :) Güneşe aldanıp bir tişörtle dışarı çıkmanız ya da soğuktur deyip kat kat giyinip terli terli dolaşmanız sizi hasta edebilir. Peki ilkbaharda nasıl giyinmeliyiz ? İlkbaharda ne kalın ne de ince giysiler...
 5. Sıcaklarda Bebekler Nasıl Giydirilmeli bilgi verir misiniz lütfen!

  Sıcaklarda Bebekler Nasıl Giydirilmeli bilgi verir misiniz lütfen!

  Kızlar havalar çok sıcak biz yetişkinler bile dayanamıyoruz ve ben bebeğimi bu sıcaklarda nasıl giydireceğimi bilemedim acaba bu konuda bilgisi olan var ise aranızda bana Sıcaklarda Bebekler Nasıl Giydirilmeli bilgi verir mi?

Sayfayı Paylaş