1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  İlker Başbuğ Hakkında Bilgi

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  İlker Başbuğ Hayatı İlker Başbuğ biyografi
  İlker Başbuğ kimdir


  Merhaba Sevgili Melek'ler, bu sayfamızda İlker Başbuğ ve hayatı hakkında merak edieln tüm bilgileri sizler için ve misafirlerimiz için paylaşıma sunuyor ve İlker Başbuğ Hakkında Bilgiler aktarıyoruz.

  < Konu Resmi..>


  Bu sıralar Türkiye gündemindeki isimlerden biri olan Orgeneral İlker Başbuğ İnternet Andıcı soruşturmasıyla ilgili olarak tutuklandı.

  Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ İnternet Andıcı soruşturması kapsamında dün (5 Ocak 2012) şüpheli sıfatıyla sorgulandıktan sonra sevk edildiği İstanbul Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı.
  İlker Başbuğ Kimdir İşte Hayatı

  Orgeneral İlker Başbuğ 1943'de Afyon’da doğmuştur. 1962 Yılında Kara Harp Okulundan, 1963 Yılında Piyade Okulundan Mezun Olmuştur.
  1971 Yılına Kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığına Bağlı Çeşitli Birliklerde Takım Ve Bölük Komutanlığı Yapan Orgeneral İlker Başbuğ, 1973 Yılında Kara Harp Akademisinden Mezun Olmuş, Ardından Kurmay Subay Olarak; Genelkurmay Plan Ve Harekat Daire Başkanlığında Proje Subaylığı Ve Harp Akademileri Komutanlığında Öğretim Üyeliği Yapmıştır.


  İlker Başbuğ 1989 Yılında Tuğgeneralliğe Terfi Etmiştir. 2002 Yılında Orgeneralliğe kadar Terfi Etmiştir.

  Orgeneral Rütbesi ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı, 30 Ağustos 2006 Tarihinden Geçerli Olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığı Görevine Atanmıştır.
  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın yaş haddinden emekliye ayrıllmasıyla Genelkurmay Başkanlığı'na Orgeneral İlker Başbuğ getirildi.

  Orgeneral İlker Başbuğ, 4 yıl olan Genelkurmay Başkanlığı görevini yaş haddi nedeniyle 2 yıl yürüttü ve 30 Ağustos 2010 tarihi itibariyle emekli oldu.

  İlker Başbuğ Sevim Başbuğ İle Evli ve 2 Çocuğu Vardır.


  Kaynak:Genelkurmay Başkanlığı,
  Anadolu Ajansı


   
  EnCey bunu beğendi.
İlker Başbuğ Hakkında Bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İlker Başbuğ Kimdir Hayatı

  İlker Başbuğ Kimdir Hayatı

  Arkadaşlar İlker Başbuğ Kimdir Hayatı hakkında bilgi istiyorum
 2. Mavala Manikürü Hakkında Bilgiler

  Mavala Manikürü Hakkında Bilgiler

  Mavala Manikürü Mavala Manikürü Yapılışı Sevgili melekler, manikür ve pedikür yaptırmak için illa ki kuaföre gitmeniz gerekmiyor. Eğer eliniz biraz yatkınsa siz de pekala evde manikür pedikür yapabilirisiniz. Bu konumuzda sizlere anlatacağımız manikür ise mavala manikürü. Bu manikürün özelliği kesici hiçbir alet kullanılmadan sadece tek kullanımlık tahta çubuklarla tırnak eti uygulamasının...
 3. İlker Kaleli Hayatı Hakkında Bilgiler

  İlker Kaleli Hayatı Hakkında Bilgiler

  Bu konu; İlker Kaleli hayatı hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, ekranlara yeni sezonda merhaba diyen Kayip Şehir dizisi ilgiyle izlenirken, oyuncuların hayatlarına dair bilgiler de merak ediliyor. Dizini başrol oyuncularından İlker Kaleli bu sayfamızın konusu. Oyuncu Gökçe Bahadır 'ın canlandırdığı Aysel karakterine aşık olan İrfan karakterine hayat veren İlker Kaleli hayatı...
 4. Hd Ready hakkında bilgi

  Hd Ready hakkında bilgi

  Merhaba.Televizyon almayı düşünüyorsunuz ve hd ready özellikten bahsediyor bazı televizyonlarda.Nedir bu özellik ?
 5. Endometriozis Hastalığı Hakkında Bilgiler

  Endometriozis Hastalığı Hakkında Bilgiler

  Endometriozis hastalığı Endometriozis nedir Endometriozis tedavisi Endometriozis hastalığı çok fazla duyulmasa da kadınlar arasında oldukça yaygın olan bir hastalıktır. Kadın hastalıklarından biri olan Endometriozis hakkın da bilgi sahibi olmak isteyen üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz için gerekli bilgileri uzmanlardan sizler için aktarıyoruz. Endometriozis kadınların yaklaşık yüzde onunu...

Sayfayı Paylaş