1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  İlker İnanoğlu hayatı

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  sezer inanoğlu kimin oğlu ilker inanoğlu kimdir sezer biyografi kaç yaşında ilker inanoğlu hayatı, kimdir, kısaca hayatı, biyografi, dizileri, filmleri, resimleri, hakkında bilgiler  En son "Arka Sokaklar" dizisinde komiser rolünü başarı ile oynayan ve sinema dünyasının küçük yıldızları arasında olan, şimdilerin büyük yıldızı İlker İnanoğlu hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler.


  < Konu Resmi..>


  1965 yılında İstanbul’da doğdu. Annesi Filiz Akın, babası yönetmen – yapımcı Türker İnanoğlu olan küçük İlker yürümeye ve konuşmaya başlayınca soluğu setlerde aldı.
  Türk sinemasının ünlüleri İlker’in rn yakın dostları oldu, onların kucağında büyüdü.

  Sinemamıza İlker İnanoğlu adında yeni bir çocuk yıldız kazandıran Yumurcak filmi, Türk sinemasında bir çığır açmıştır… Daha önceki yıllarda Zeynep Değirmencioğlu (Ayşecik), Parla Şenol gibi kız çocuklarının kahraman oldukları filmler büyük ilgi toplamışlardı. İlker İnanoğlu’nun oynadığı Yumurcak filmi ise, Türk sinemasına ilk kez bir erkek çocuk yıldız kazandırmıştır.

  Antalya Film Festivalinde “En iyi Çocuk Oyuncu” ödülünü kazandı.

  Yumurcak filmleriyle ünlenen İlker İnanoğlu’nu daha sonra ülkede artan terör eylemleri üzerine babası İsviçre’nin Cenevre şehrindeki Leman Koleji’ne kaydettirdi.

  1986 yılında, Türkiye’ye gelen ve babasıyla çalışmaya başlayan İlker, Biricik adlı bir kızla tanıştı. Uzun bir flört döneminden sonra Biricik ile evlendi.ama mutluluğu uzun sürmedi.1986 yılında evlendiği eşinden 1988’de ayrıldı.

  İlker İnanoğlu Amerika’da sinema mastırını yapmak için gittiği LosAngelas’ta tanışıp evlendiği Amerikalı eşi Chloe’den bir oğlu oldu. Adını amcasının adını “Berker” koydular.

  Daha sonra çeşitli televizyon yapımlarında rol aldı.

  2006 yılında Yeşil Salkım’la evlendi.

  İlker İnanoğlu (d. 20 Ağustos 1965, İstanbul) Türk sinema ve dizi oyuncusu. Yönetmen Türker İnanoğlu ve oyuncu Filiz Akın çiftinin oğludur.
  Sinemadaki ilk önemli rolünü Türker İnanoğlu’nun Yumurcak'da oynadı.İlker İnanoğlu konuşmaya ve yürümeye başladığında soluğu stüdyolarda aldı.Namı yumurcaktır.

  Ödülleri
  İlker İnanoğlu Antalya Film Festivali'nde En İyi Çocuk ödülünü aldı.

  Hayatı
  1986 yılında,Türkiye ye gelen ve babasıyla çalışmaya başlayan İnanoğlu,Biricik adlı bir kızla tanıştı.Ve aynı yıl onla evlendi.Ama ilişkileri uzun sürmedi ve 1988 yılında İlker İnanoğlu, Biricik'ten ayrıldı.Sonra İlker İnanoğlu,Amerika da mastırını yapmak için gittiği Los Angeles da Amerikan eşi Chole'den bir oğlu oldu.Adına Berker Koydular.Daha sonra çeşitli dizilerde rol aldı.2006 yılında Yeşim Salkım ile evlendi.

  Filmleri

  Arka Sokaklar
  Üç Tatlı Cadı
  Babam Çok Değişti Anne
  Son Yüzleşme
  Kurşun Asker (Aynı zamanda bu filmde yönetmenlik,yapımcılık ve senaryo yazarlığı yapmıştır)
  Anne Babamla Evlensene
  Yeşil Işık
  Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni
  Küçük Şahit
  Le Ricain
  Yumurcak Belalı Tatil
  Yumurcak Veda
  Yumurcak Küçük Kovboy
  Yumurcak Küçük Şahit
  Yumurcağın Tatlı Rüyaları
  Yumurcak Köprüaltı Çocuğu
  Yumurcak


   
İlker İnanoğlu hayatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sezer İnanoğlu hayatı

  Sezer İnanoğlu hayatı

  sezer inanoğlu kimin oğlu sezer inanoğlu hayatı inanoglu biyografi kimdir sezer inanoğlu hayatı, kimdir, biyografi, biyografisi, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, filmlerl, kimin oğlu, annesi, ilker inanoğlu, babası Hepimiz onu Sezercik olarak biliyoruz. Sansasyonel hayatı ile bizi şok eden ünlü yıldız Sezer İnanoğlu, Filiz Akın ve Türker İnanoğlu çiftinin oğludur. Şimdi gelin Sezer...
 2. İlker İnanoğlunun evi

  İlker İnanoğlunun evi

  ilker inanoğlu evi ilker inanoğlu, evi, evinin resimleri, burada arkadaşlar. Başarılı ve yakışıklı oyuncu İlker İnanoğlu'nun bekar ama ağırbaşlı evini merak eden Melek'ler, sizler için İlker'in evinin resimlerini sunuyoruz :) AĞIRBAŞLI BİR BEKAR EVİ İlker İnanoğlu, yapımcı-yönetmen Türker İnanoğlu ile Türk sinemasının dillere destan oyuncusu Filiz Akın’ın oğlu... Haliyle setlerle...
 3. Gamze Özçelik ve İlker İnanoğlu Arka Sokaklar'a Gerimi Dönüyor

  Gamze Özçelik ve İlker İnanoğlu Arka Sokaklar'a Gerimi Dönüyor

  gamze özçelik arka sokaklara geri mi dönüyor gamze özçelik arka sokaklara dönüyor mu gerimi dönüyormu ilker inanoğlu dönecek mi Arka Sokaklar, Gamze Özçelik, İlker İnanoğlu, diziye gerimi dönüyor hakkında detaylı bilgiler arkadaşlar Kanal D ekranlarında yayınlanan sevilen dizi Arka Sokaklar'a Gamze Özçelik ve İlker İnanoğlu yenidenmi geliyor... Şimdi geçiyorum haberin detaylarına melekler...
 4. İlker İnanoğlu trafik kazası yaptı

  İlker İnanoğlu trafik kazası yaptı

  ilker inanoğlu trafik kazası ilker inanoplu arabası haberleri burada arkadaşlar. Arkak Sokaklar dizisinin yakışıklı komiseri İlker İnanoğlu trafik kazası geçirdi Melek'lerim. İlker İnanoğlu arabası ile Bebek'e kadar gitti ve yardımcısını çağırdı. İşte o haber melek'ler!İlker İnanoğlu, önceki gece saat 03.00 sularında otomobiliyle kaza yaptı. Ama aracını olay yerinde bırakmayıp Bebek’e kadar...
 5. İlker Başbuğ Kimdir Hayatı

  İlker Başbuğ Kimdir Hayatı

  Arkadaşlar İlker Başbuğ Kimdir Hayatı hakkında bilgi istiyorum

Sayfayı Paylaş