İlköğretim Kurumları Yönetmeliği

Ce: İlköğretim Kurumları Yönetmeliği

İKİNCİ BÖLÜM
Son Hükümler
Yürürlükten Kaldırılan Mevzuat
Madde 158 — 7/8/1992 tarihli ve 21303 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği ile değişiklikleri yürürlükten kaldırılmıştır.
Yürürlük
Madde 159 — Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
Yürütme
Madde 160 — Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Eğitim Bakanı yürütür.
________________________________________________________________________________________________________________
(1) Bu bölüm başlığı "BEŞİNCİ BÖLÜM" iken, 21/10/2004 tarihli ve 25620 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan yönetmeliğin 15 inci maddesiyle metne işlendiği şekilde değiştirilmiştir.
(2) Yönetmeliğin 52 ve 58 inci maddeleri ile EK-2'de geçen "Okul Değiştirme Belgesi" ibaresi, 21/10/2004 tarihli ve 25620 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan yönetmeliğin 14 inci maddesiyle metne işlendiği şekilde değiştirilmiştir.
(3) Yönetmeliğin 16 ncı maddesinde yapılan değişiklik ve yürürlüklükten kaldırma 1/9/2005 tarihinde, yürürlüğe girer. Söz konusu tarihe kadar aşağıdaki dördüncü ve beşinci fıkralar yürürlüktedir.
İlköğretim okullarının 4 üncü ve 5 inci sınıflarında özel bilgi, beceri ve yetenek isteyen beden eğitimi, müzik, resim-iş, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil, iş eğitimi ve bilgisayar dersleri, branş öğretmenleri tarafından okutulabilir. Hangi derslerin branş öğretmenlerince okutulacağı Bakanlıkça belirlenir.
Ancak yeterli sayıda branş öğretmeninin bulunmaması durumunda, beden eğitimi, müzik, resim-iş, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil, iş eğitimi ve bilgisayar dersleri, bu alanlarla ilişkilendirilmiş ek branşı olan sınıf veya branş öğretmenlerince okutulabilir.
(4) Bu fıkrada geçen "Okul Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği" ibaresi, 21/10/2004 tarihli ve 25620 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan yönetmeliğin 17 inci maddesiyle metne işlendiği şekilde değiştirilmiştir.
(5) Bu ibare "ilçe öğrenci disiplin kurulu" iken, 21/10/2004 tarihli ve 25620 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan yönetmeliğin 23 üncü maddesiyle metne işlendiği şekilde değiştirilmiştir.
(6) Bu maddede geçen "İç Hizmetler Şefi" ibaresi 21/10/2004 tarihli ve 25620 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan yönetmeliğin 21 incincı maddesiyle yürürlülükten kaldırılmıştır.
(7) Bu maddede geçen "okul koruma derneği " ibaresi 21/10/2004 tarihli ve 25620 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan yönetmeliğin 26 ncı maddesiyle yürürlülükten kaldırılmıştır.
(8) Bu maddede geçen "vakıflar" ibaresi 21/10/2004 tarihli ve 25620 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan yönetmeliğin 26 ncı maddesiyle yürürlülükten kaldırılmıştır.

Geri