1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Implant kimlere yapılır ?

  Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  implant kimlere uygulanır,implant kimlere takılmaz,implant kimlere uygulanır,implant kimlere uygulanmaz,implant kimlere takılabilir, < Konu Resmi..>


  İmplant; diş kaybı olduğunda yerine yapay diş uygulamasıdır. Aparatlarla diş sabitlenir.
  İmplantın uygulanabilmesi için; çene ve diş yapısı uygun olmalıdır. Neticede implantın belli bir genişlik ve yüksekliğe sahip olması gerekir.
  Kişinin ağız yapısı kemik eksikliği sebebiyle implanta uygun değilse, ekleme ve yumuşak doku greftleme teknikleri ile uygun hale getirilir.
  Hasta ergenliği doldurduğu sürece; her yaşta kişiye implant yapılabilir.
  Diş implantı diş eksikliği olan ya da hareketli protezini tam olarak kullanamayan kişilere kullanılabilir. İmplant uygulanacak kişinin genel sağlığının implant diş yapımına uygun olması gerekmektedir. Örneğin kontrol altında olamayan diabet hastaları, ciddi kemik hastalıkları, çok ciddi tansiyon, kalp ve şeker hastalıkları gibi durumlarda implant yaptırmak isteyen kişilerin doktorları ile iletişime geçilerek implant yapılmasının uygun olup olmadığı değerlendirilir. Bunun dışındaki durumlarda genel sağlığı yerindeyse hastalara öncelikle bir ağız içi muayene, bir panaromik filmle beraber bir çene filmi, çok gerekli görüldüğü durumlarda da 3 boyutlu bir film çekilerek hastanın implant diş yaptırmaya müsait olup olmadığına karar verilebilmektedir. Her şeyin uygun olduğuna karar verildikten sonra da yapılacak olan implantın boyu, çapı ve protetik açıdan değerlendirilmesi yapılır. Sonrasında hasta ameliyat için hazırlanır.


  Diş implantı tekli yapılabildiği gibi çoklu da yapılabilir. Örneğin eski usul damak protezi kullanan bir hastanın bu durumdan memnun olmadığı durumlarda kendisine implant protez yapılarak komple, boydan boya, implant dişlerini kullanması sağlanabilir. İmplant protezin kullanımı ve temizliği damak proteze nazaran çok daha kolaydır.
  Diş implantları aynı zamanda geleneksel tedavi yöntemlerini yaptırmak istemeyen ve diş eksikliği olan hastalara da etkin bir çözüm sunar. Kuron veya köprü gibi geleneksel diş tedavisi uygulamalarında sorunlu dişin yanındaki komşu dişlerde tedavi süresince bir miktar olumsuz etkilenebilmektedir. Çünkü bu dişlerden destek alınmaktadır. Fakat implant diş tedavisinde komşu dişlere hiç bir şekilde zarar verilmez. İmplant kökü tek başına kendisine sağlam bir dayanak oluşturur.


   
Implant kimlere yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Retinal Implant - Yeniden Görme

  Retinal Implant - Yeniden Görme

  Yeniden Görme Retinal İmplantla Yeniden Görme Bazı araştırma grupları retina bozulması nedeniyle görme duyusunu yitiren hastaların, yeniden görmelerini sağlamak için, retinaya doğrudan iliştirilen bir çeşit elektriksel implanlar geliştirmeye uğraşıyorlar. Hayvan deneylerinin umut veren sonuçlarına karşın, retinal protezlerin klinik kullanımındaki bazı büyük engellerin aşılması...
 2. Liposhaping kimlere uygulanabilir kimlere yapılır kızlar

  Liposhaping kimlere uygulanabilir kimlere yapılır kızlar

  Kızlar selamlar, Liposhaping kimlere uygulanabilir herkese uyggulanabilir mi kimler liposhapinf yaptırır yada yaptıramak tam olarak ne anlam taşımaktadır bana bilgi verir misiniz lütfen. Sağolun.
 3. Organ Nakli Kimlere Yapılır

  Organ Nakli Kimlere Yapılır

  Organ Nakli Kimlere Yapılır ve hangi organların nakli yapılabilir? Arkadaşalr sorularımın cevabını bilenleri bu sayfaya bekliyorum.
 4. Gebelik aşısı kimlere yapılır?

  Gebelik aşısı kimlere yapılır?

  gebelik aşısı nedir,gebelik aşısı kimlere uygulanır,gebelik aşısıyla hamile kalan varmı,gebelik aşısı hakkında bilgiler Tüp bebek te amaç eşlerin sağlıklı gebelik elde etmesidir. Laboratuarda spermle yumurtanın döllenmesi ve gebelik oluşması sağlanmaktadır. Fakat kaliteli embriyonun rahim içine yerleştirilmesine rağmen her zaman gebelik oluşmamaktadır. Bunun sebebi genellikle ; Embriyonun...
 5. Histeroskopi kimlere ne için yapılır?

  Histeroskopi kimlere ne için yapılır?

  Histeroskopi bir teleskopla rahim içerisine girilerek tanısal ve cerrahi işlemlerin gerçekleştirilmesine yarayan endoskopik bir cerrahi girişimdir. Histeroskopi muayene ortamında anestezi uygulanmadan veya ameliyathane ortamında uygulanabilir. Muayenehanede uygulanan ve ofis hiteroskopi adı verilen sistemde sadece kullanılan cihaz çok ince olduğu için rahim ağzının genişletilmesine gerek...

Sayfayı Paylaş