1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.735
  Beğenilen Mesajlar:
  2.377
  Ödül Puanları:
  113

  İmplantasyon pıhtılı olurmu ?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Hamilelik sırasında lekelenme veya kanama gördüğünüzü fark ettiyseniz paniğe kapılmayın.Bunun nedeni, daima bir sorun veya düşük anlamına gelmez. Bu nedenle, önce kanamanın nedenini , rengini ve süre uzunluğunu analiz etmeniz hayati önem taşır! Bu makalede implantasyon kanamasın da pıhtı görülmesinin her hangi bir sakıncası olup olmadığı hakkında ki bilgiler vereceğiz.

  < Konu Resmi..>


  İmplantasyon kanaması her gebelikte olurmu?
  Tipik olarak, başarıyla doğum yapmış olan tüm hamile kadınların neredeyse yarısı hamilelik döneminde bir miktar kanamayı fark etmiştir. Kanamadan kastımız aslında bir kaç damla lekelenmedir. İmplantasyon kanamasının herhangi bir zararı yoktur. Fakat karın ağrısı ve kanamanın süreklilikle şiddetli seyretmesi tehlike arz edebilir.İmplantasyon kanaması , döllenmiş yumurtanın uterus astarına yerleşmeye çalışmasıyla oluşur. Genellikle, vajinadan çıkan kanama hafif olma eğilimindedir ve çoğunlukla kahverengimsi görünür. Bununla birlikte, deşarj çok ağır ve birkaç pıhtı varsa, o zaman bir düşük yapma işareti olabilir. Hamilelik sırasında kanama yaşarsanız, doktora gitmeyi asla geciktirmeyin.

  Hamileyim pıhtılı lekelenmem var ne yapmalıyım ?

  Birinci trimesterde kan pıhtılaşması ile aşırı kanama, düşüğün semptomatik belirtisi olabiliyor. Bununla birlikte, günlerce devam eden ağır kanamalar, ektopik hamilelik gibi çeşitli diğer konuları da gösterebilir. İlk üç aylık dönemde kanamayı fark eden tüm kadınların yarısının düşük geçirdiği doğrudur.İkinci ve üçüncü trimesterde de kanama geçirmeniz mümkündür. Bu çoğunlukla ciddi bir durumdan kaynaklanmaktadır ve endişe nedeni olmalıdır. Ayrıca, kanamalar çok pıhtılır ve şiddetli kramp pelvik ağrı gibi çeşitli diğer semptomlarla ilişkili olduğunda bir doktora görünmeniz daha da önem kazanmaktadır.

  Gebelikte kanama ve lekelenmenin diğer olası nedenleri

  Her menstrüel döngü sırasında bir kadının organizması gebelik için kendisini hazırlıyor ,progesteron seviyesi yükseliyor, endometriyal kalınlık artıyor, besleyici maddeler hücrelerde birikiyor , ancak gebelik oluşmazsa endometriyum parçalanması meydana gelir.Döngü sırasında lekelenmenin yalnızca hamilelik değil aynı zamanda iltihaplı ve onkolojik hastalıklara da tanıklık edebileceğini akılda tutmak önemlidir. Genel sağlığın bozulması ,kusma eşlik eden artan ve aşırı derecede ağrılı kanama, şu belirtilerin göstergesi olabilir: Ektopik gebelik,anormal gebelik ve düşük..

  İmplantasyon kanamasını nasıl ayırd edicem ?

  Her lekelenme implantasyon kaynaklı değildir.Başka tıbbi sorunlar olabilir.Farkı öğrenmenin yolu, implantasyondan önce vücudunuzu tanımaktır. Bunu yapmak için, normal adet döngülerini izlemelisiniz ve nasıl başladıklarına dikkat etmeniz gerekir. Bir diğer ayrıntı şu. Adet kanaması bilindiği üzere bir kaç ped kirleticek kadar yoğun olmaktadır. Ama yerleşme kanaması çok küçük boyutlarda lekelenme diye tabir ettiğimiz şekilde az olmaktadır.

  İmplantasyon kanaması veya lekelenmesi genellikle pembemsi veya koyu kahverengi olurken, dönem kanı parlak, canlı kırmızı olma eğilimindedir.implantasyon kanaması, ancak yumurta kendiliğinden uterusa sabitlenirken birkaç saat veya 1-2 gün kadar sürebilir. İmplantasyon kanamasın da pıhtı olmaz . Pıhtılı ve yoğun kanama varsa bu implantasyon yani yerleşme kanaması değildir.


  İmplantasyon kanamanın ne kadar süreceğini bilmek çok önemlidir. Çoğunlukla gebeliğin en erken döneminde olur. Kanama lekelenme cinsel birliktelik sonrasında olabilir .İmplantasyon kanaması, herkes için aynı süre kadar sürmez. Her kadın ve her gebelik farklıdır. Genel olarak, implantasyon sırasında kan görürseniz, bunu yalnızca bir kez veya belki iki kez farkedeceksiniz. Hamile olduğunuzdan şüpheleniyorsanız ve birkaç gün yaşadığınız lekelenmenin implantasyon kanaması olduğuna inanıyorsanız, başka bir şey olmadığından emin olmak için önce gebelik testi yapın sonra hekime görünün..
   
 2. Derya alık

  Derya alık Forum Okuru

  slm bu ay adetim 2 gün erken geldi ilk dfa sancılı oldu 4 gün sürdü kırmızıydı herzamanki çoğunluktaydı sizce yinede hamile olabilirmiyim?
   
 3. HemşireniZ

  HemşireniZ Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ocak 2017
  Mesajlar:
  254
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  18
  Merhaba, hamile değilsiniz çünkü normal periotta regliniz gerçekleşmiş.Regl 3-4 gün erken 1-2 gün geç gerçekleşebilir.
   
İmplantasyon pıhtılı olurmu ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Preimplantasyon (Genetik Tanı)

  Preimplantasyon (Genetik Tanı)

  Dünyanın en ünlü tüp bebek ve genetik uzmanları Antalya'da düzenlenen 5. Dünya Preimplantasyon Genetik Tanı Kongresi'nde bir araya geldi. Tüp bebekteki son gelişmeler, embriyolarda preimplantasyon genetik tanı, mikroenjeksiyon, kök hücre nakli, gen tedavisi, klonlama, embriyolarda kanser riski tanımlanması, organ geliştirme, yapay rahim gibi ilginç konuların yer aldığı kongrede, işin etik...
 2. implantasyon kanaması nasıl olur?

  implantasyon kanaması nasıl olur?

  Merhabalar melekler, benim bir sorum olacak sizlere daha doğrusu sizlerden ben bir bilgi istiyorum. Şimdi sorum şu implantasyon kanaması nasıl olur? Kaç gün sürer? Normal adet kanamasından farkı nedir? Bu konular hakkında bana detaylı bilgi verirseniz çok minnettar kalacağım. Saygılar.
 3. Parçalı pıhtılı kanama

  Parçalı pıhtılı kanama

  adet döneminde parça düşürme,adet döneminde pıhtılı kanama,adet döneminde beyaz parça düşürme,adetliyken et parçası düşürme hakkında bilgiler Adet döneminde et parçası gelmesi; bayanlar da bazı dönemler de meydana gelen, adet kanamaları sırasında görülen ve adet döneminde et parçası düşürmesi olarak adlandırılan bu sorun aslında normal ve olağan olan bir durumdur. Ancak et parçasının...
 4. İmplantasyon kanaması kaç gün sürer

  İmplantasyon kanaması kaç gün sürer

  implantasyon kanaması nedir,implantasyon kanaması nasıl anlaşılır,implantasyon kanaması adet kanından nasıl ayrılır,implantasyon kanaması hakkında bilgiler implantasyon kanaması daha çok gebeliği işaret eden erken bir belirtidir. Döllenmiş durumda olan yumurtanın rahim duvarına yerleşmesi sonucunda meydana gelir. Fakat bu bir süre sonra yani 6-12 gün arasındaki bir süreci kapsar. Kanama...
 5. İmplantasyon kanaması her gebelikte olurmu?

  İmplantasyon kanaması her gebelikte olurmu?

  Döllenmiş yumurta, büyüme sürecine başlamak için rahmin iç astarına yerleştiğinde , implantasyon kanaması olarak bilinen bir şey başlar. Yumurtanın bu hareketi, tamamen normal olan ve herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmeyen hafif kanamaya neden olabilir.İmplantasyon kanaması, adet döngüsünden kısa bir süre önce ortaya çıkan kahverengi veya pembe lekelenme ile karakterizedir....

Sayfayı Paylaş