inci kalbin köşesi....bakmaz mısınız???

NaZMeLeK

Yeni Üye
Üye
inci kalbin köşesi....bakmaz mısınız???
arkadaşlık meleklerin resimleri iran yemekleri arkadaşlık resimleri tahran
dünyanın ta öbür ucunda 2 melek daha var..belki onlar melekler mekanına ayak basıp bizden olmadılar ama benim nazlı tatlı meleklerimler...birisi canım annem öbürü de kardeşim....

özlem ve gözyaşı benim iki ayrılmaz ve sadık arkadaşım...ben bırakmak istesem bile onlar beni bırakmiyorlar......

ben de buraya...yani meleklerin olduğu bir mekana gelmek istedim..inaniyorum ki burdaki melekler beni de kanatlarının altına alırlar...

burda çooook güzel vakit geçiriyorum tabiri caizse üzüntülerimi unutuyorummm

Son düzenleme:
hoşgeldin tatlım melekler mekanına..köşen hayırlı olsun..bu papatyalarda benden köşene canım :)

papatya_2.jpg

www.resimcity.com_guller.jpg

Köşen hayırlı olsun arkadaşım.Köşende güzel ve bol sohbetler diliyorum....

bebekler.....
ne güzel tatlı ve hayatdolular
baktığında için gidip
dokunduğunda titrersin.....

keşke ALLAH herkese hayırlısından nasip etse de hiçbir annişin gözü yaşlı gönlü hüzünlü olmasın....

bir aşk var içimde...ah öyle büyük ki....

Gördüğüm en güzel rüya senin olduğun,
Duyduğum en derin sevgi senin eserin,
Gördüğüm en güzel dünya senin gözlerin,
Ve kurduğum en güzel hayal sensin

Dünya unutursa dönmeyi,
Rüzgar unutursa esmeyi,
Aşıklar unutursa sevmeyi,
Belki o zaman unuturum seni

Belki hatıralar unutulup gidecek,
Belki bu sevgiler yok olup eriyecek,
Ama şunu unutma,
Bu kalp sonsuza dek seni sevecek

Ay yıldıza mutluluk fısıldarken.Gökyüzü sevincini yeryüzü ile paylaşırken.Ben sana bir parça mutluluk yolluyorum.içindeki umut çiçekleri hiç solmasın diye

Hani gözler varya sözleri anlatır, Hani sözler varya gözleri aglatır, Hani anlar varya değeri geç anlaşılır,Bir de aşk varya seni bana anlatır..

Başını göğsüme yasladığında tek bir düşmanım vardır: O da geçip giden zaman...

Şimdi daha iyi anlıyorum ki, Nefes almak değilmiş, yaşamak. Ateşlerde yanmak gibi bir şey, Seni severken,sensiz olmak...

göz kırpardın uzaklardan sessizce. Bense hep seni bekledim, kırık kalbim, yaşlı gözlerimle.

Aynaya bakınca kendimi değil kocaman bir yürek .Ve o yürekte ondan da büyük bir sen gördüm.

Yağmur vuruyorsa pencerene,Anla ki o zaman ben ağlıyorum. Yağmur pencerene vururken ,Benim gözyaşlarım da kalbime vuruyor; Tıpkı yağmur gibi..

Ya durgun olmalı deniz ; ya durmalı ya da kudurmalı, Sonuna kadar saplanamayacksa hançer kınıda durmalı , Seven ölene dek sevilmeyecekse baştan unutulmalı.

Sen en büyük sevgiyi hakedecek kadar mükemmel , Herkesin sevmeyi haketmeyeceği kadar özelsin.

Sen dünyaya sürgün bir meleksin .Ve ben seni o kadar çok seveceğimki .Bir daha cennetine dönemeyeceksin

Hayatta üç şeyi sevdim; seni, kalbimi, ümit etmeyi...Seni sevdim, sensin diye, kalbimi sevdim, seni sevdi diye, ümit etmeyi sevdim, Belki seversin diye...

Birgün biri çıkıpta güneşe adını buzla yazarsa ,Bilki o seni benden daha çok seviyor...

Son düzenleme:
burası benim doğduğum ve büyüdüğüm yer...TEHRAN

Tarihçe
Tahran çok genç bir şehirdir. 1876 yılında sadece bir köy olan Tahran, Ağa Mehmet Han Kacar tarafından başkent olarak seçildi, böylece şehirleşme başlamış oldu. Yaklaşık 100 yıl önceye kadar Tahran başkent olmasına rağmen bazı diğer İran şehirlerinden daha küçüktü, öyle ki Rey şehrinin bir kasabası olarak geçiyordu. Şimdi o şehir Tahran'ın bir bölgesi olarak tanınmaktadır.

Kacar hanedanından sonraki devletlerin merkeziyetçi yaklaşımlarından dolayı diğer eyaletlerden göç alması sonucunda şu an en büyük İran şehri ve Ortadoğu'nun en büyük kentlerinden biri olarak tanınmaktadır.

Tahran (Farsça: تهران Tehrān), İran İslam Cumhuriyeti'nin başkenti ve Tahran Eyaleti'nin merkezidir. 9 milyonu aşkın nüfusuyla İran'ın en büyük kentidir.

tipik bir bozkır ikliminin hüküm sürdüğü Tehran'da kışlar soğuk ve kar yağışlı yazlar ise sıcak ve kuraktır.yağışlar en çok kış mevsimindedir.
1979'den sonra ülke nüfusuna paralel olarak kentin nüfusu 2,5 kat artmış ve 9 milyona yaklaşmıştır.

Kent,Elburz Dağlarıneteklerindeki bir yaylaya kurulmuş olduğundan ve çevresinde nehir, göl, deniz gibi bir su kaynağı bulunmadığından (başta hava kirliliği olmak üzere) ciddî çevre sorunlarıyla boğuşmaktadır. Kenti tehlikeli bir biçimde etkileyen hava kirliliğinin bir nedeni de Tahran'ın dünyaca ünlü trafik sorunudur. Çevre yollarının göreceli olarak geç yapılması ve yetersiz oluşu; kentteki toplu taşımacılığın tekerlekli taşıtlarla yapılması; kullanılan araçların eskiliği buna neden olmaktadır. Ama trafik sorunununa çözüm olarak Ortadoğu'daki en büyük metro ağlarından biri olan Tahran metrosu yapılmıştır ve hatları uzatılmaya devam edilmektedir.

Ben kumdum, denizin altında yatardım.
Sonra bir istridye kabuğunun içine doldum,
Kabuk beni işledi inci yaptı.
Bir kabuğun içindeki inciden kimin haberi olur ki?
Sen derinlere daldın çok derinlere…
Bu kabuğu avuçlarına aldın sudan çıkardın.
Sen kabuğun içinden inciyi çıkarıp adımı inci koyana kadar
Ben kum tanesiydim.Senin avuçlarında inci oldum.
Sevda oldum. Nolur beni yeniden rüzgarlara bırakma.
Ben bir kum tanesiyim..yok olur giderim… Canım sayfan hayırlı olsun....

Bol sohbetli bol paylaşımlı bir sayfa diliyorum..... Herşey gonlunce olsun canımcım...

Dünyada birçok insan vardır.Kimi mutlu,kimi mutsuz,kimi ağlayıp,kimi gülüyor;ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var ki o da şu an bu mesajımı okuyor.:nazar:

Geri