gebe
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  13.022
  Beğenilen Mesajlar:
  108
  Ödül Puanları:
  0

  İngilizler kredi kartını terkediyor

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  İngiltere’de yapılan bir araştırmanın sonuçları, ekonomideki kötü gidişten kaygı duyan İngilizler’in, kredi kartıyla harcama yapmaktan vazgeçtiklerini ve harcamalarını nakit olarak yapmaya başladıklarını ortaya koydu.
  İngiltere Ticaret Konsorsiyumu (BRC) tarafından 17 bin mağazada gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları, 2007 yılında yapılan nakit işlemlerin oranının yüzde 60 olduğunu, bunun da nakit harcamalarda 2006 yılına göre yüzde 54’lük bir artışa işaret ettiğini gösterdi.

  BRC uzmanları, bu durumun halkın artık kendisine ait olmayan bir parayı harcamaktan ciddi biçimde korktuğunu ve finansal durumunu daha kontrollü götürme eğilimine girdiğini gösterdiğini bildirdi.

  BRC direktörü Stephen Robertson, ortaya çıkan tabloyu değerlendirirken, İngiliz halkının artık nakit parayı daha ‘’elle tutulur ve sağlam’’ bulduğunun görüldüğünü bildirdi. Halkın harcamalarında hala büyüme görüldüğünü, ancak kredi kartı-nakit harcama dengesindeki farkın ise nakit lehine geliştiğini belirten Robertson, ‘’bu durum da İngilizler’in artık mali durumları üzerinde sıkı bir kontrol oluşturmak istediklerinin kanıtıdır’’ dedi.

  Bu arada, İngiliz hükümeti de ayak sesleri duyulan ve halkta kaygı yaratan ekonomik krizi önlemek amacıyla bankalara destek vermeye hazırlanıyor. Gordon Brown’ın yönetimindeki hükümetin tutsat (mortgage) kredisi sağlayıcılarına 50 milyar sterlinlik destek vereceği, bunun da söz konusu kuruluşlara verilecek tahviller karşılığında, bu bankalara ait ipotekli varlıkların güvence kabul edilmesiyle mümkün olacağı belirtildi.

  Ancak, hükümetin atmaya hazırlandığı bu adım, muhalefet, ekonomi çevreleri ve basın tarafından eleştirildi. Muhalefet sözcüleri bu adımı bankaların muhtemel kayıplarının vergi mükelleflerinin sırtına yüklenmesi girişimi olarak nitelerken, bankaların, karları gibi kayıplarına da sahip çıkmaları gerektiğini kaydetti.

  Hürriyet

   
 2. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.382
  Beğenilen Mesajlar:
  394
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Ce: İngilizler kredi kartını terkediyor

  bilgiler için tşkler
   
İngilizler kredi kartını terkediyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hangi Kredi Kartını Kullanıyorsunuz?

  Hangi Kredi Kartını Kullanıyorsunuz?

  hangi kredi kartı hangi kredi kartı daha iyi Hangi kredi kartını kullanıyorsunuz melekler?
 2. kredi kartını kullanırmısınız???

  kredi kartını kullanırmısınız???

  kredi kartını kullanırmısınız?
 3. Kredi Kartına SMS'li takip

  Kredi Kartına SMS'li takip

  finansbank takip servisi Finansbank, kredi kartı müşterileri için yeni bir uygulama başlattığını açıkladı. İşte SMS'li borç takibinin ayrıntıları... Finansbank, kredi kartı müşterileri için yeni bir uygulama başlattığını açıkladı. Açıklamaya göre bankanın kredi kartı sistemi Cardfinans, “Harcama Uyarı Servisi” ile müşterilerinin kredi kartı harcamalarını kontrol altında tutmasını sağlayacak....
 4. Kredi kart harcamaları azaldı

  Kredi kart harcamaları azaldı

  Mevduat bankalarında tüketici kredileri ve kredi kartları tutarı bir haftada 812,6 milyon lira azaldı. Mevduat bankalarında tüketici kredileri ve kredi kartları tutarı 20 Mart tarihi itibarıyla 112 milyar 665.8 milyon liradan 111 milyar 853.2 milyon liraya indi. Bunun 80 milyar 146.6 milyon lirası tüketici kredilerinden 31 milyar 706.5 milyon lirası da bireysel kredi kartlarından oluştu....
 5. Kredi Kartını kim buldu, kredi kartının icadı

  Kredi Kartını kim buldu, kredi kartının icadı

  kredi kartı ne zaman bulundu, kredi kartı nasıl bulundu, kredi kartı ilk ne zaman bulundu, ilk kredi kartı ne zaman, gibi merak ettiğiniz herşey burada! Günümüz de kimimiz için, muhteşem olan, kimimiz için ise dertç ana kredi kartını ilk kim hangi tarihte buldu; buyrun öğrenelim Melek'ler:) Amerikalılar, bugün günlük hayatımızda kullandığımız, göze batmayan ama vazgeçemediğimiz pek çok...

Sayfayı Paylaş