ingilizleri sok eden isim

kar_tanesi

Yeni Üye
Üye
ingilizleri sok eden isim
İngilizleri şok eden isim! İngiltere'de en popüler çocuk isimlerinden biri bugüne kadar George'du. Ancak ülkedeki dini ve etnik yapının değişmesi ile bu isim alt sıralara düştü. Onun yerini ise Muhammed ismi aldı.

Haberi The Daily Telegraph gazetesi verdi. "Muhammed" ismi değişik şekillerde yazıldığı için en çok konulan adlar sıralamasında iki ayrı yerde bulunuyor.

İngiltere'deki en yaygın yazılış şekli olan Mohammed, en çok konulan isimler listesinde 22. sırada... Bu sıralama ile en çok tercih edilen George ismini geride bırakmış durumda.

Listede, diğer yazılış şekli ile "Muhammed" adı da 44. sıraya yerleşti. 2006 yılında 1422 çocuğa Muhammad verildi.

Muhammed isminin iki ayrı yazılışının da İngiltere’de popüler isimler listesinde yer alması önemli bir kültürel değişimin habercisi olarak değerlendirildi.

Cevap: ingilizleri sok eden isim

beni,m oğlumun adıda muhammed benc eböyle bir isim koydukları için guru duymalılar ben duyuyorummm

Aaa çok ilginçç ama çokda güzel bir haberr umarım bıraktıkları George ismini biizim türkler sahiplenmezz :haha:

bence orası hiç belli olmaz cünkü insanlarımız artık ne yaptıklarını bilmiyorlar üzülerek söylüyorum tskler yorumlarınız için

onlar bize biz onlara özeniyoruz ama aferim ingilizlerde büyük değişim olmuş

Geri