Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  İngiltere Kraliçesi I.Elizabeth'in Saçı Yok muydu?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  ingiltere kraliçesi, 1.elizabeth, kel miydi, saçı yok muydu, Şehir efsanesi, ile ilgili bilgiler burada melekler


  < Konu Resmi..>  Sevgili melekler,
  Bir şehir efsanesiyle karşınızdayız.Saçlarla ilgili bu efsane bu güne kadar gelmiş.Okuduğunuzda size de ilginç gelecek melekler..

  Tarihte yazılanlara göre Kraliçe I. Elizabeth'in kel olduğuna dair söylentiler vardı.Bahsedilene göre İngiliz Kraliçesi 30′lu yaşlarında kel olduğu bu sebeple de 80 farklı çeşitten oluşan bir peruk koleksiyonuna sahip olduğudur.

  Ancak yabancı kaynaklara göre Kraliçe Elizabeth’in 60′lı yaşlarında dahi saçının olduğuna dair kayıtlar bulunuyor. 1580 yılında Philip Sidney’e gri saçlarından bir bukle verdiği ve bu saçın halen Wltshire’daki Wilton Evinde sergilendiği kayıtlarda geçiyor. Bundan birkaç sene sonra da Kraliçe ölüyor.

  Kraliçe Elizabeth’in tablolarında sanatçıların onu açık alınlı bir şekilde çizmesi bu söylentilere sebep olmuş olabilir. Evet bu tablolarda Kraliçe’nin alnı abartılı bir şekilde açık gösteriliyordu, ancak bunun sebebi açık alnın zekilik alameti kabul edilmesiydi.

  Ayrıca devrin modası gereği peruk taktığından saçlarının ön kısmını kazıtmak zorunda kalmış da olabilir kraliçe, böylelikle peruğun kafasına daha rahat oturması sağlanır. Zaten bu kadar geniş bir peruk koleksiyonu olan Elizabeth’in bunları kullanmaması düşünülemez. Ancak ne olursa olsun, Kraliçe Elizabeth bir kel değildi.
   
 2. uyuzmuyum_neyim:)

  uyuzmuyum_neyim:) Banned

  Kayıt:
  9 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  898
  Beğenilen Mesajlar:
  687
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ankara
  ben filmini izlemiştim orda da saçları çok azdı yok gibi bir şeydi bence kel olma olasılığı yüksek hahaha
   
 3. denizo

  denizo Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Kel değildir.Saçı azdır bence.O kadar da olmaz.
   
İngiltere Kraliçesi I.Elizabeth'in Saçı Yok muydu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bİr Selam Yok Mu

  Bİr Selam Yok Mu

  SELAM MELEKLER BEN CEMRE YASEMİN NİYE ADIMA BAYAN ÇOK BİLMİŞ YAZCAĞIMI SORCAKSINIZ BU BENİM LAKABIM NEYSE 14 YAŞINDAYIM DELİ EĞLENCELİ KOMİK NEŞELİ...........BİRİYİM ;););)EEEEEEE ;););) BİR SELAM YOK MU
 2. Var mısın? Yok musun?

  Var mısın? Yok musun?

  Var mısın? Yok musun? Bugün Varım, Yarın Yokum “Hepimiz yolcuyuz bu fanide Bugün varız yarın yokuz kim bile?” Bir zamanlar ne var olmaya gücümüz, ne yokluğumuza dair bilgimiz vardı. Yokluk ile varlık arasındaki sonsuz mesafeden de haberimiz yoktu. Bir zamanlar, zahiren varlığımızın sebebi olan anne ve babamız, atalarımız yoktu. Canlılar ve yaşadığımız dünyamız da yoktu. Ancak bütün bunları...
 3. Var misin, Yok musun?

  Var misin, Yok musun?

  Yurdum insani bazen degil nerdeyse herzaman cok komik olur :) Birazdan asagida gazete haberindeki beyfendi cocuklariyla iddaya girdikten sonra naptigina bakin bi.
 4. mat. yok mu?

  mat. yok mu?

  mat. yok mu?
 5. kiracıların hakları yok mu

  kiracıların hakları yok mu

  Sürekli ev sahipleri yazıp yazıp duruyor ama biz kiracılar ne olacağız ? Ev sahipleri de bazen illallah ettiriyor. Kiracıların hakları neler, onları da bilelim lütfen..

Sayfayı Paylaş