1. mukerreme

  mukerreme Forum Okuru

  -İnsan hayatında aile ortamı önemli midir? Niçin?

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında mukerreme tarafından paylaşıldı.

  insan hayatında aile ortamı önemli midir niçin aile niçin önemlidir insan hayatında aile önemlimidir
   
 2. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.113
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113
  İnsan hayatında aile önemlimidir ?
  Elbetteki önemlidir. Hepimizin çok küçük yaşta öğrendiği bir kavramdır aile, anne baba ve kardeşlerimizden oluşan en yakınımızdaki birimdir.

  Her zaman içinde yer aldığımız, destek aldığımız paylaştığımız ve sığındığımız bu kurum doğumdan ölüme kadar hayatımızın en önemli unsurudur.

  Genelde çocuklar için aile daha önemli gibi görülsede yetişkinler içinde bir o kadar önem içermektedir. Aile kurumunun güçlülüğü ve sürekliliği hem çocuklar hemde yetişkinler için oldukça pozitif bir etki oluşturmaktadır. Dağılmış yada sorunlu aile ortamlarından çocuklar kadar yetişkinlerde etkilenmekte, problemli bir aile yapısı ailenin tüm üyelerini olumsuz yönde etkilemektedir.

  Özellikle anne babanın boşanması yada ayrı yaşamaya karar vermesi gibi durumlarda yetişkin çocukların küçük çocuklara göre daha fazla etkilendiği belirlenmiştir. Bu tür durumların çocuğun ruh sağlığının bozulmasına kadar gidebilecek bir sorunlar zinciri oluşturabileceği unutulmamalıdır.

  Türkiye gibi aile yapısına önem veren bir ülkede yaşayan bireyler için aile birliğinin öenemi 2-3 kat daha artmaktadır. Son dönemlerde giderek zayıflamakta olan aile kurumuna gereken önemi vermek ve her zaman aile kurumunu güçlü tutmak hem yetişkinlerimiz hemde çocuklarımız için daha sağlıklı bir geleceğe adım atmanın en doğru yolu olacaktır.

  Ali Akdeniz
   
 3. selenay kilic

  selenay kilic Forum Okuru

  cook anlamli ve harika bir duygu bunu okumak canimm türkiyem :cheer2:
   
-İnsan hayatında aile ortamı önemli midir? Niçin? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. aile hayatımız

  aile hayatımız

  AİLE HAYATI Erkek, ailenin reisidir.. Töre ve din böyle buyurmuş; her ne kadar buna karşı olsanız da bu ancak sizi teselli eder, zira realite, erkeğin reisliği yönündedir, istediğiniz kadar kanun çıkarın, eşittir diyin, farketmez, yerleşik kalıbı ve tabuyu toplumdan kolay kaldıramazsınız. En medeni toplumlarda bile erkek eşini döver ya da hakaret eder. Bu bir eğitim meselesi değildir,...
 2. Horlama ortadan kaldırılabilir mi?

  Horlama ortadan kaldırılabilir mi?

  Horlama ortadan kaldırılabilir mi? Kilo fazlalığının horlamanın en önemli nedenlerinden biri olduğu bilinmektedir. Kilo fazlası olup zayıflayan hastaların %80'inde horlamanın önemli derecede azaldığı veya tamamen ortadan kalktığı görülmüştür. Kilo verme, özel şekilli yastıklar, ağız veya buruna yerleştirilen bazı cihazların kullanılması, uyku ilaçları, sakinleştirici ilaçlar ve alkol...
 3. Çölün Ortasında Şaşırtan Hayatlar

  Çölün Ortasında Şaşırtan Hayatlar

  Alabildiğince uzanan sarı kumlar üzerinde bir damla su bulabilmek neredeyse imkansızdır. Oysa çöllerin bazı kısımlarında öyle doğal harikalar vardır ki insanı hayretler içinde bırakır. İşte dünyanın çeşitli yerlerinden derlenen çöl içindeki vahalar.Ben çok şaşırdım görünce çölde hiç su olurmu demeyin oluyomuş:D bi bakın hayran kalacaksınız:) Huacachina Vahası - Peru...
 4. Hayatınızdaki en önemli tarih?

  Hayatınızdaki en önemli tarih?

  Evet sevgili melekler gün geçtikçe yeni oyunlarımızı siz oyun severlere sunuyoruz.İşte yepyeni bir oyun daha.Hayatınızın en önemli tarihi??? Bakalım en önemli tarihiniz hangisi ve neymiş???:D Eee tabiki yarışmayı başlatan ben başlıyorum:D 26 ARALIK 2006 oğllum doğdu :amigo:
 5. Aile içinde tartışabilmek niçin önemli?

  Aile içinde tartışabilmek niçin önemli?

  Aile içinde tartışabilmek niçin önemli? Niçin tartışıyorsunuz? Fındıkkabuğunu doldurmayacak şeyler için sürekli tartışıyor musunuz? Tartışmalarınız sonucunda her hangi bir anlaşmaya varabiliyor musunuz? Birbirinizi anlamak, dinlemek için mi, yoksa eşinize üstünlük sağlamak için mi tartışıyorsunuz? Tartışma, bozulan ilişkileri düzeltmek için yapılıyorsa, güzeldir. Yalnızca üstünlük sağlamak,...

Sayfayı Paylaş