İnsan vücudunun mucizeleri

büşra.shid

büşra.shid

Yeni Üye
Üye
İnsan vücudunun mucizeleri
insan vücudunun sırları vücusumuz hakkında bilinmeyenler şaşırtıcı gerçekler hiç duymadıklarınız hepsi burada melekler
İnsan vücudunun mucizevi yapısına itirazımız yoktur sanırım melekler.Dün de sizlere ses tellerimizi paylaşmıştım,görsel anlamda daha iyi anlaşılıyor bu mucizevi yapımız.Ki zaten hala açıklanamayan sebebi bulunamayan bir sürü soruyu da barındırıyor organizmamız.

Vucut-3c7.jpgO kadar çok karbon taşırız ki bunları bîr araya toplayıp kullanmak mümkün olsa; 9000 adet kurşun kalem yapabiliriz. 2200 kibrite yetecek kadar fosforumuz, 250 gramdan fazla sürfürümüz, bir kaşık dolusu muz mağnezyummuş, 5 cm boyunda bir çivi yapacak kadar demirimiz vardır.
Vücudumuzda 25 milyar oksijen alıcı kırmızı kan yuvarlakları bulunmaktadır. Bunları bir yüzey üzerine yayacak olursak 2570 metre karelik bir alanı kaplar. {mosgoogle none}
Bebekken 270'den fazla kemiğimiz varken, büyüdükçe bunların bazısı birbiriyle kaynaşarak sonunda sadece 206 kemikle kalırız.

Kalbimiz normal olarak dakikada 70-72 kere atar. Bu atışa göre, 70 yaşındaki insanın kalbi 2500 milyon kere atmış ve bu süre içindede 167561600000 kilo kan, damarlarımıza pompalamıştır
Normal bir vücut ısısı ile, insanın dayanabileceği en sıcak suyun ısısı 110°C 'dir.
Normal bir insan vücudunda bulunan elektrik, 25 Wattlık bir lambayı dakikalarca yakabilir.
Esmerlerde 120 bin, sarışınlarda ise 140 bin adet saç teli vardır. Her geçen gün başımızdan 25.000 arasında saç teli kopar ve yerine yine aynı sayıda yenileri çıkar.
Tek bir dakika içerisinde 1025 cm küplük havayı içimize çeker, 4 kilograma yakın kanı vücudumuz içinde devrederiz.
Yapılan araştırmalara göre 6 dakika su altında kalabilir, 20 dakika nefesimizi tutabilir, sıfırın altında 103 derecelik bir soğuğa karşı koyabiliriz. 30 gün aç 110 saat da uykusuzluğa dayanabiliriz.
Tırnaklarımız bir yılda 3,75 metre kadar uzar.
İnsan doğduktan bir kaç gün sonraya kadar, hiç birşey duymayacak kadar sağırdır.
Vücudumuzda bulunan yağla 7 iri sabun kalıbı yapabiliriz.

"Ben neymişim be!" mi diyorsunuz kendinize :) haklısınız meleklerim, vücut sizin büyük hazine doğrusu.E bize de düşen ona iyi bakmak.Sosyal mesajla kapatıyorum konuyu,sigara içmeyin meleklerim içenleriniz de bıraksın yahu yapmayın bunu kendinize.Böylesine muhteşem bir organizmayı zehirlemek de neyin nesi..Değerlisiniz ve kendinize verdiğiniz değeri gösterin :tik:
 

Benzer İçerikler

Üst