insanların birbirini anlamama nedenleri ne olabilir??

*LavinyA*

Yeni Üye
Üye
insanların birbirini anlamama nedenleri ne olabilir??
insanlar birbirleini neden anlamazlar sizce??

Cevap: insnaların birbirini anlamam nedenleri en olabilir??

tabiki empati yoksunlugu kimse kendinden baskasını düşünmez,kendini onun yerine koyup yargılamazsa böyle devam eder

tabiki empati yoksunlugu kimse kendinden baskasını düşünmez,kendini onun yerine koyup yargılamazsa böyle devam eder

kurabişime katılıyorum...kimse kendini karşındakinin yerine koymuyor...karşındakinii durumlara göre acımasızca eleştirilir....onun halinden kimse anlamaz

insanlar artık birbirlerine önyargıyla yaklaşıyor mecburlar aslında kızmıyorum onlara günümüze bakarsak olan olaylara haklılar ama olmasa güzel olurdu
dert anlatmaya sohbet etmeye doktorlar var artık ama bana para vererek dertleşmek saçma geliyor
bide birtek ben anlatıyorum o dinliyor olmuyor ama önyargı bunların sebebi

Cevap: insanların birbirini anlamama nedenleri ne olabilir??

Önyargı insan ilişkilerinde aşılması zor duvarlar örüyor ne yazık ki, önyargıyla yaklaşmaya alışkın olan insanlar zaten empati yeteneğinden yoksundurlar. Kafalarında oluşmuş tekdüze ve sabit fikirler nedeniyle karşılarındaki insana farklı bir bakış açısıyla bakabilme gibi alternatiflere sahip değildirler. Belirli bir yargıya haiz insanlar karşılarındaki bireyler ne derlerse desinler kendi bildiklerini okuyacakları için, kişinin kendini ifade etme mücadelesinin hiçbir anlamı kalmaz bu durumda...

Geri