İnsanların Duyamadığı Sesleri Hayvanlar Nasıl Duyar

ya lütfen cevabı söyleyin işitmediğimiz sesler var mıdır diyorum ya siz bana hayvanların nasıl duyduğunu çıkartıyosunuz lütfenn yarın fen var hemde üst üste 2 ders lütfen yardım edinnn

ben size söyleyeyim arkadaşlar ne kızıyosunuz
11 tane iyi duyan hayvanları :)

1. tavşan 2. yarasa 3.köpek 4.at 5.kuş 6.tavuk 7.baykuş 8. kedi 9. balina 10.karınca 11.yunus

11 adet söyleyeyim: Köpek,yarasa,baykuş,kedi,yunus,at,tavşan,fare,tavuk,kaz ve horoz

en iyi duyabilen canlılar

lütfen en iyi duyabilen hayvan isimleri acele ederseniz sevinirim :)

yetmezse devamını bekleyin

evet cevap yarasa köpek kedi yunus at tavşan fare baykuş fil felek geyik tavuk yetmezse bekleyin

insan kulağının duyamadığı titreşimleri duyabilen hayvanlar insanların duyamadığı sesleri duyan hayvanlar insan kulağının titreşimleri duyabilen hayvanlarla ilgili araştırma
İnsanın duyabileceği ses dalgalarının boyu 20-20.000 Hertz arasında değişir. Bunun yanında bazı hayvanlar insanın duyamayacağı sesleri rahatlıklar duyabilirler. Hatta birbirleri arasındaki iletişimi bu biçimde sağlarlar. Örneğin yarasalar ses dalgalarıyla yönlerini bulurlar ve 10.000- 120.000, yunuslarsa 10-200.000 000 Hertz’e kadar olan sesleri duyabilirler.

İnsanın duyamadığı ıslık sesini bir köpek ya da kedi nasıl duyabilir?

Bir köpeğin işitme duyusu son derece gelişmiştir. Bir insan 100 yard uzaktan duyabilirken ,bir köpek 440 yard (402 metre) uzaktan duyabilir (1yard = 0,9144 metre). Üstelik, köpekler ve kediler ultrasonik sesleri duyma konusunda da yeteneklidirler. Bu sesler insanların duyabileceği seslerin çok ötesindedir. İnsanın duyabildiği en yüksek frekans saniyede 20 kHz 'dir. Ancak köpeklerde bu miktar 35 kHz, kedilerde ise 65 kHz' dir.

İnsanların duyabildiği en düşük ses erişim hızı 20 Hz(hertz) ile en yüksek ses erişim hızı 20 kHz(kilo hertz) sınırları arasındadır.

Bu sınır kedilerde 48 Hz ile 85 kHz ve köpeklerde 67 Hz ile 45 kHz arasındadır.

Geri