1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.113
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  İnternet evliliği bitiriyor

  Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  Merhaba meleklerim, özellikle evli olan arkadaşlarım bu konuyu iyi anlayacaklardır, zira evlilikte internet kullanıcılığı daha doğrusu internete çok zaman ayırmak malesef bu birliktelikleri bitme noktasına getiriyor... Bununla ilgili haberimizi vermek istiyorum.
  Günümüzde teknolojinin gelişimiyle insanın bağımlılıklarına yeni bir kavram daha eklendi. Bilgisayar ve internet bağımlılığı... Bilgisayar başında geçirilen vakitler insanların sosyal ilişkilerini, iş ve okul hayatlarını olumsuz etkileyip, içe kapanmaya ve başarısızlıklara neden olmaktadır. Sanal bir ortam yaratılıp, gerçek yaşama adaptasyon sorunları yaşanmaya başlandı. Sağlıklı ve doğru kullanıldığı sürece insanlara yararlı olduğu düşünülen ve insan tarafından yaratılan bu makinenin, insan kölesi haline gelmeye başladı.

  Bağımlılık ne şekilde olursa olsun insan yaşamına zarar veren bir durumdur. İnsan daha iyi bir yaşam sürmek için kullandığı araçların kölesi haline dönüşürse fayda yerine zarar görür. Nedir peki bu bağımlılık dediğimiz şey? İnsanın sahip olduğu herhangi bir şeyi sürekli yanında istemesi, kaybetmek istememesi, kaybedeceği endişesi ile ona sıkıca sarılması, zarar verdiğini bildiği halde kontrolsüz bir şekilde ondan kopamamasıdır. Bir anlamda takıntı haline dönüşmesidir.

  Nasıl ki alkol ve madde kullanımlarında ve yoksunluklarında davranış bozuklukları oluşuyorsa, bu konuda da bu tür sorunlar yaşanmaktadır. Yalan söyleme, sinirlilik, huzursuzluk, dikkat ve konsantrasyon sorunları, korku ve kaygılar, depresyon, gerçek yaşamdaki kişilerle iletişim sorunları ve gerçek yaşamdaki olaylara ilgisizlik, uyku ve yeme düzensizlikleri, iş ve okul performansında düşüş gibi...

  "Gerçek" paylaşımları azaltıyor!

  Çoğu zaman anne ve babalar çocuklarının bilgisayara olan bağımlılıklarından yakınırken, kendileri de bilgisayar başından kalkamamaktadır. Evliliklerinde sorunlar yaşayanların ve boşanmaların arttığı gözlenmektedir. Aynı ev içinde yaşayan iki yabancı durumuna gelmektedirler.

  Cinselliği de engelliyor!

  Eşi ile konuşmak ve paylaşmak yerine sanal ortamda başka kişilerle paylaşımlar ve aldatmalar oluşmakta, bilgisayar başında uzun zaman geçirmekten dolayı cinsel yaşamları bozulmakta ve yine cinsel yaşamı da sanal ortamda yaşamalar artmaktadır. Birbirine yabancılaşan eşler bir süre sonra da birbirinden tamamen kopmakta ve çareyi boşanmakta bulmaktadır. Bu tür sorunlarla merkezimize başvuranların sayısında önemli bir artış bulunmaktadır.

  İş yaşamınız tehlikede!

  Tüm bu yaşanan sorunlar kişiyi çevresindeki kişilerden soyutlamakta ve yalnızlığa itmektedir. İlişkilerde yaşanan olumsuzluklar tabii ki iş yaşamına da taşınmaktadır. Sabahlara kadar bilgisayar başında kalındığından uykusuz ve yorgun bir şekilde işe giden kişinin performansını önemli ölçüde etkileyecektir. İşine odaklanamayacaktır. İş ortamında performansın düşmesiyle iş kaybı da yaşanabilecektir.

  Oyun ve alışveriş tehlikesi...

  Bilgisayar başında oynanan oyunlar, yapılan alışverişler de kişinin maddi kayıplar yaşamasına sebep olmaktadır. Gerçek hayatta yaşadığı başarısızlıkları kişi, sanal ortamda hırs yaparak oyun ortamında başarıya dönüştürmek isteyecektir. Bunu yaparken de temel ihtiyaçlarını karşılamayan kişi sağlıklı düşünemez hale gelecektir. Bilgisayar başından ayrılmayan kişilerin kimi zaman paranaoid düşünceler ve hezeyanlar geliştirdiği de gözlenmektedir.

  Psikolojik sorunların yanı sıra bel, boyun, sırt ağrıları ve gözlerde kuruluk gibi fiziksel şikayetlerde ortaya çıkmaktadır.
  Ayrıca kimi zaman medya aracılığıyla duyduğumuz olaylarla kötü niyetli kişilerin bilgisayar ortamında maddi manevi kişileri zarara uğrattıklarını öğreniyoruz.
   
İnternet evliliği bitiriyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bu 7 sebep evliliği bitiriyor

  Bu 7 sebep evliliği bitiriyor

  Özellikle ilişkinizin ilk dönemlerinde karşınıza çıkacak olan bazı engelleri aşmanız şart. Bunları birer sınav olarak düşünün. Başarıyla geçerseniz ödülünüz sevgiliniz olacak. Ailesiyle tanışmak için evlerine akşam yemeğine gittiniz. Size olan tavırları oldukça soğuk. Ya da sabahın beşine kadar onun evini aradınız ama kimse telefona cevap vermedi. Onun için endişeleniyorsunuz. Bu durumda ne...
 2. 30'lu yaş kadını bitiriyor

  30'lu yaş kadını bitiriyor

  30 lu yaşlarda kadın 30'lu yaş kadını bitiriyorYaşam koşullarının kadınlar üzerinde yarattığı baskının birçok hastalığa yol açtığı ortaya çıktı. Top Sante güzellik ve sağlık dergisinin yaptırdığı bir ankette yaşam koşullarının kadınlar üzerinde yarattığı baskının birçok hastalığa yol açtığı ortaya çıktı. Özellikle 30'lu yaşlardaki kadınların annelik, kariyer ve ev işleri ile verdiği...
 3. Affetmek ilişkiyi bitiriyor mu?

  Affetmek ilişkiyi bitiriyor mu?

  Affetmek ilişkiyi bitiriyor Affetmek, güçlü ilişkilerin yapı taşı olarak görülebilir. Ama yeni bir araştırma, 'Affetmeden önce bir daha düşünün' diyor. Kolay bir şekilde affedilmeyenlerin, aynı davranışı tekrarlamaları ihtimali daha düşükken, bunda sevilen kişinin tepkisi, suçluluk duygusu ve tecrübe edilen yalnızlık etkili oluyor. ABD'deki Tennessee Üniversitesi psikologları tarafından...
 4. Tom Cruise ve Katie Holmes 6 Yıllık Evliliklerini Bitiriyor....

  Tom Cruise ve Katie Holmes 6 Yıllık Evliliklerini Bitiriyor....

  Tom Cruise ve Katie Holmes Tom Cruise ve Katie Holmes Boşanıyor mu Yakışıklı oyuncu Tom Cruise Ve Güzel oyuncu Katie Holmes 6 Yıllık evliliklerini bitirme kararı aldı....Tom Cruise nin 3. evliliği olan bu evlilikten bir kızı bulunuyor...Ne diyelim Tom Cruise bu yakışıklılıkla daha çok Hollywood güzelinin kalbini çeler....:) Tom Cruise ve Katie Holmes Boşanıyor ABD'li ünlü çift Tom...

Sayfayı Paylaş