1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  İnternet İle Evde Yüksek Lisans

  Konu, 'Egitim' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  ebelikte yüksek lisans programları ebelikte yüksek lisans internetten Gazi Üniversitesi, evden çıkmadan, çalışanların işini aksatmadan, işverenden izin almadan yüksek lisans yapabilmesi için yüksek lisansı eğitimini internet ortamında verme kararı aldı. Gazi Üniversitesi, bu eğitim döneminde Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans diplomasını internet ortamında uzaktan eğitimi ile verecek.

  Gazi Üniversitesi 2006'dan bu yana sürdürmekte olduğu iki yıllık uzaktan eğitim ön lisans programlarına yeni açtığı yüksek lisans programlarıyla devam ediyor. Bilişim Sistemleri Uzaktan Eğitim Tezsiz yüksek lisans programı 2008-2009 öğretim yılı Bahar döneminde Bilişim Enstitüsü bünyesinde açılıyor. Öğrenciler yer ve zamandan bağımsız yüksek lisans yapabilecekler ve programı başarıyla tamamlayanlar Gazi Üniversitesi Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans diploması alacaklar.

  ÖĞRENCİLER DERS SAATLERİNİ KENDİ BELİRLEYECEK

  Bir öğrenim yönetim sistemi üzerinden yürütülecek eğitimlerde öğrenciler ders içeriklerini kendi çalışma takvimlerine göre takip edebilecek ve haftalık sesli ve görüntülü sohbetler ile öğretim elemanları ve sınıf arkadaşları ile sanal ortamda bir araya gelebilecekler.


  Uzaktan eğitim yüksek lisans programı özellikle çalışmakta olanlar ve örgün eğitim ile yüksek lisans yapma fırsatını yakalayamamış olanlar ya da buna vakit ayıramayanlar tarafından tercih ediliyor.
  Programa kayıt olan öğrenciler, derslerini 7 gün 24 saat açık olan “Öğrenim Yönetim Sistemi” üzerinden takip edebilecekler. Öğrenciler; derslerini metin, grafik, animasyon, video, ses desteği ile alabilecek, öğretim elemanları ve sınıf arkadaşları ile gerek mesaj gerekse forum ve sohbet ortamları sayesinde sürekli iletişim halinde bulunabilecekler.

  UZAKTAN EĞİTİM TÜRKİYE’DE GELİŞİYOR

  Gazi Üniversitesi, bünyesinde açtığı uzaktan yüksek lisans programı ile Türkiye'de uzaktan eğitime olan ilginin de anlaşılmasını sağlayacak. YÖK'ün Türkiye'nin Yükseköğretim Stratejisi raporuna göre Türkiye'de e-öğrenme uygulamalarını geliştirmek adına yeni adımlar atılırken YÖK'ün onayıyla birçok üniversitede uzaktan eğitim ile ilgili girişimlerde bulunulmaya başladı. Gazi Üniversitesi, uzaktan eğitim konusunda girişimlerde bulunan ilk 10 üniversiteden birisi konumunda bulunuyor.


   
 2. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Evet bu sistem çok iyi olur..
   
 3. gfbmerve

  gfbmerve Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  66
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Denizli
  aman bune bee.... ben :(:(:(:))))) SÜPER SÜPER ŞAKKAAAAAAA:D
   
İnternet İle Evde Yüksek Lisans konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Lisans

  Lisans

  Rüyada bir üniversitede lisansta bulundugunuzu görmek, isinizde basarili olmak için çok fazla etüt yaptiginiza ve konunuza ait bir çok tecrübeler geçirerek kitaplari incelediginize delalet eder
 2. Beyaz yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar

  Beyaz yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar

  Beyaz yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar asrı asrı memlekete kız vermesinler asrı asrı memlekete kız vermesinler annesinin bir tanesini hor görmesinler annesinin bir tanesini hor görmesinler uçanda kuşlara malum olsun ben annemi özledim hem annemi hem babamı ben köyümü özledim babamım bir atı olsa binse de gelse...
 3. mf - 2 puanı ile öğenci alan bölümler lisans proğramları

  mf - 2 puanı ile öğenci alan bölümler lisans proğramları

  Merhabalar mf2 puanım ile girilebileceğim bölümler hakkında bilgi rica ediyorum Saygılar. Mehmet Metin Gökçe
 4. Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri 2012

  Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri 2012

  Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri 2012 Merhaba arkadaşlar Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri ne zaman bu konuda bilgi bekliyorum sizden
 5. 2012 Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri

  2012 Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri

  Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri 2012 2012 Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda 2012 Yüksek lisans başvuru tarihleri hakkında ki bilgilere yer veriyoruz ve konuya dair merak ettiklerinizi paylaşıyoruz. Yüksek lisans başvuruları sene içerisinde Güz ve Bahar dönemlerinde olmak üzere iki defa yapılmaktadır: Başvuru tarihleri okula göre çok farklılık...

Sayfayı Paylaş