1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  İnternet kafeye veri saklama zorunluluğu

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB) yurtdışından yapılan tüm yayınları ve yurtiçinden yapılan "müstehcen" yayınları engelleme olanağı tanıyan düzenlemenin 23 Kasım'da yürürlüğe girmesi öngörülürken, internet erişimi sağlayıcılar ile kamuoyunda internet kafe olarak bilinen işyerlerine de faaliyet belgesi alma yükümlülüğü getirildi. 'Telekomünikasyon Kurumu Tarafından Erişim Sağlayıcılara ve Yer Sağlayıcılara Faaliyet Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik', Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Düzenlemeye göre, erişim sağlayıcılar 1 yıl, yer sağlayıcılar ise 6 ay boyunca internet trafiğine ilişkin verileri saklayacak. Erişim sağlayıcılar yayınların engellenmesine dönük donanım ve yazılım kurmak zorunda olacak.

  İletişim bilgilerini yayımlamayan erişim sağlayıcıya veya yer sağlayıcıya TİB tarafından 2 bin YTL'den 10 bin YTL'ye kadar idari para cezası verilecek.

  Erişim sağlayıcılar, yükümlülüklerinden birini yerine getirmemeleri halinde ise 10 bin YTL'den 50 bin YTL'ye kadar idari para cezasıyla cezalandırılacak.

  Milliyet
   
İnternet kafeye veri saklama zorunluluğu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Büro Edinme Zorunluluğu:

  Büro Edinme Zorunluluğu:

  avukatın büro edinme zorunluluğu Madde 43 - Her avukat, levhaya yazıldığı tarihten itibaren üç ay içinde baro bölgesinde bir büro kurmak zorundadır. Büronun niteliklerini barolar belirtir. Bir avukatın birden fazla bürosu olamaz. Birlikte çalışan avukatlar ayrı büro edinemezler. (Ek cümleler: 02/05/2001 - 4667/29. md.) Avukatlık ortaklığı yurt içinde şube açamaz. Milletvekilleri,...
 2. Sir Saklama:

  Sir Saklama:

  Madde 36 - Avukatların, kendilerine tevdi edilen veya gerek avukatlık görevi, gerekse, Türkiye Barolar Birliği ve barolar organlarındaki görevleri dolayısiyle öğrendikleri hususları açığa vurmaları yasaktır. Avukatların birinci fıkrada yazılı hususlar hakkında tanıklık edebilmeleri, iş sahibinin muvafakatini almış olmalarına bağlıdır. Ancak, bu halde dahi avukat tanıklık etmekten...
 3. Saklama Kutuları

  Saklama Kutuları

  saklama kutusu saklama kutuları
 4. İnternetin Limitsiz Olduğunu Nasıl Anlarız bilgi verin

  İnternetin Limitsiz Olduğunu Nasıl Anlarız bilgi verin

  Selam arkadaşlar ben işyerimde ki netin limitsiz olduğunu düşünüyorum ama bundan emin olmam lazım bu yüzden de size İnternetin Limitsiz Olduğunu Nasıl Anlarız diye soruyorum:)

Sayfayı Paylaş