1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  İnternet ve Televizyon Ortamında Kişisel Bilgilerin Kötüye Kullanılması Durumu

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu konu internet ortamında kişisel bilgilerin kötüye kullanılması hakkında bilgiler vermektedir.


  Sevgili melekler, gelişen çağa ayak uydurmaya çalışan insanoğlu artık hemen her işini internet ortamında halledebiliyor. Alışverişten tutun da fatura ödemeler dahil her işlemin yapılabildiği internet ortamı bazen akla sorular da getirebiliyor. Bilhassa banka işlemleri yaparken verilen kişisel bilgiler kötü niyetli kişilerin eline geçerse ne olur ? Bu bilgilerin başkalarınca kullanılması suç mudur ?


  < Konu Resmi..>  Öncelikle bu durum kişi hak ve hürriyetlerine aykırıdır. İnternetin hayatımızdaki yeri tartışılmaz; televizyonun da öyle. Ancak hayatımızda çok yer kaplayan bu iki olgu aynı zamanda pek çok tehlikeyi de beraberinde getiriyor.

  Televizyon veya internet ortamında kişisel bilgilerin izinsiz alınması herşeyden önce hırsızlıktır. Bu bilgilerin kişilerin izni olmaksızın kullanılması ise kişilik haklarına saldırıdır.

  Bu ve bunun gibi olayların engellemesi için ülkemizde henüz bir denetim ağı yoktur. Bu da bilgi hırsızlığını had safhaya ulaştırmıştır.


   
 2. AYŞEDEN

  AYŞEDEN Hamiş Melek

  Kayıt:
  5 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  1.024
  Beğenilen Mesajlar:
  614
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  istanbul
  Bende internetten bilgilerime bakan biriyim hatta snal ortamda bir kaç defa alışveriş yaptım ama çekinerek çünkü paranı yatırıyorsun karşındaki gönderiyomu bilmiyorsun sözüne tabisin ve banka içinde konuşursak onlara güveniyorum şifrelerini gir işlemini yap ama hackerlar işi iyi ilerletip banka ara yüzüyle şifre çalabiliyolar napalım bizede düşen dikkaytli olup bunun için önlem alan yasaların çıkmasını beklemek
   
İnternet ve Televizyon Ortamında Kişisel Bilgilerin Kötüye Kullanılması Durumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Grev hakkının ve lokavtın kötüye kullanılması

  Grev hakkının ve lokavtın kötüye kullanılması

  Madde 47 - Grev hakkı ve lokavt iyi niyet kurallarına aykırı tarzda toplum zararına ve millî serveti tahrip edecek şekilde kullanılamaz. Bu kurala aykırı olarak uygulanan grev veya lokavt, bir tarafın veya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının başvurusu üzerine 15 inci maddeye göre yetkili iş mahkemesi kararı ile durdurulur. Kanunî bir lokavtın işyerini temelli olarak kapalı tutmak amacıyla...
 2. msn kişisel durum ve ruh hali avatarları

  msn kişisel durum ve ruh hali avatarları

  durum mesajları durum mesajı komik mesajları komik iletileri yazıları
 3. internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesine dair usul ve esaslar hakkında...

  internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesine dair usul ve esaslar hakkında...

  internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesine dair usul ve esaslar hakkında yönetmelik hakkında iblgiler rica ediyorum tam olarak kanunsal maddeler nelerdir yazar mısınız lütfen.
 4. internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesine dair usul ve esaslar hakkında

  internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesine dair usul ve esaslar hakkında

  internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesine dair usul ve esaslar hakkında yönetmelik internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesine dair usul ve esaslar hakkında kanun internet ortamında kişilere ait özel bilgilerin izinsiz yer almasının sakıncaları Bildiğiniz üzere internet ortamında pek çok bilgi, yazı, şiir, şarkı ve video paylaşılıyor melekler. Bu dökümanın sahibinin izni...
 5. İnternetin Bulunuşu Ve Gelişimi hakkında bilgi istiyorum

  İnternetin Bulunuşu Ve Gelişimi hakkında bilgi istiyorum

  Selam arkadaşlar sizlerden mümkünse İnternetin Bulunuşu Ve Gelişimi hakkında bilgi paylaşmanızı rica ediyor ve şimdiden tşklerimi sunuyor iyi günler diliyorum.

Sayfayı Paylaş