İnternet ve Televizyon Ortamında Kişisel Bilgilerin Kötüye Kullanılması Durumu

TİTAN

*Melekler Mekanı*
İnternet ve Televizyon Ortamında Kişisel Bilgilerin Kötüye Kullanılması Durumu
Bu konu internet ortamında kişisel bilgilerin kötüye kullanılması hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, gelişen çağa ayak uydurmaya çalışan insanoğlu artık hemen her işini internet ortamında halledebiliyor. Alışverişten tutun da fatura ödemeler dahil her işlemin yapılabildiği internet ortamı bazen akla sorular da getirebiliyor. Bilhassa banka işlemleri yaparken verilen kişisel bilgiler kötü niyetli kişilerin eline geçerse ne olur ? Bu bilgilerin başkalarınca kullanılması suç mudur ?

internet-46.jpg

Öncelikle bu durum kişi hak ve hürriyetlerine aykırıdır. İnternetin hayatımızdaki yeri tartışılmaz; televizyonun da öyle. Ancak hayatımızda çok yer kaplayan bu iki olgu aynı zamanda pek çok tehlikeyi de beraberinde getiriyor.

Televizyon veya internet ortamında kişisel bilgilerin izinsiz alınması herşeyden önce hırsızlıktır. Bu bilgilerin kişilerin izni olmaksızın kullanılması ise kişilik haklarına saldırıdır.

Bu ve bunun gibi olayların engellemesi için ülkemizde henüz bir denetim ağı yoktur. Bu da bilgi hırsızlığını had safhaya ulaştırmıştır.

Bende internetten bilgilerime bakan biriyim hatta snal ortamda bir kaç defa alışveriş yaptım ama çekinerek çünkü paranı yatırıyorsun karşındaki gönderiyomu bilmiyorsun sözüne tabisin ve banka içinde konuşursak onlara güveniyorum şifrelerini gir işlemini yap ama hackerlar işi iyi ilerletip banka ara yüzüyle şifre çalabiliyolar napalım bizede düşen dikkaytli olup bunun için önlem alan yasaların çıkmasını beklemek

Geri