Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  İnternetin Bulunuşu Ve Gelişimi hakkında bilgi istiyorum

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Selam arkadaşlar sizlerden mümkünse İnternetin Bulunuşu Ve Gelişimi hakkında bilgi paylaşmanızı rica ediyor ve şimdiden tşklerimi sunuyor iyi günler diliyorum.

   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  İnternetin keşfi İnternetin Bulunuşu ne zaman
  Yıl 1962.Massachusetts intitute of technology’de ‘galatik ağ’ Kavramı tartışmaya açıldı.Bu kavramla küresel olarak birbirine bağlanmış bir çok veri kaynağına istenilen bir yerden , her hangi bir zamanda ulaşabilmenin mümkün olduğu fikri ortaya atılmıştı. Bu kavramın sahibi ise daha sonradan ABD Savunma Araştırmaları Projesi bilgisayar bölümünün başına geçecek olan J.C.R Licklider isimli bilim adamıydı. Bu nedenle internetin kesin bir mucidi olmamakla beraber , çoğu kaynakta Lawrence Roberts’in ismi geçer. 1965 senesinde iki bilgisayarın birbiri ile haberleşmesi sağlandı. 1966’da is dört üniversite’de Bulunan bilgisayarlardan oluşan bir küresel ağ oluşturuldu. Bu ağa ARPANET adı verildi. Bu Sisteme bir çok bilgisayarın bağlanması ile 1972’de NCP protokolü ile başarı sağlandı. Yine aynı sene içerisinde dünya üzerindeki ilk E-Mail gönderildi. Tarih 1 Ocak 1983’ü gösterdiğinde TCP/IP Keşfedildi. Bu protokol hala internet ağının ana halkasıdır. 1980’li yılların ortasında ABD savunma bakanlığı ARPANET üzerinden çekildi ve MİLİTARY-NET isimli kendi ağını kurdu. Bu tarihten Sonra ARPANET Beş süper bilgisayar merkezi ile NSFNET ismini aldı. NSF’nin omurga işletmeciliğinde çekilmesi ve İnternic’in dahil olması ile birlikte ‘galatik ağ’ Projesi internet ismiyle son şeklini aldı. Yıllar içerisinde ağa dahil olan bilgisayar sayısı milyonları buldu. Dünya internetin keşfi ile birlikte yeniden şekillenmeye başladı. 90’lı yıllarda hayatımıza giren yeni bir kavram vardı “internetten önce internetten sonra”.
   
İnternetin Bulunuşu Ve Gelişimi hakkında bilgi istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cahit arf hayatı biyografisi ve hakkında bilgiler istiyorum.

  Cahit arf hayatı biyografisi ve hakkında bilgiler istiyorum.

  Arkadaşlarım selamlar, bana cahit arf ile ilgili bilgi gerekiyor. hayatı biyografisi ve bilinmeyen yönlerinin yazıdlığı bir konunuz varsa linkinin, yoksa konunun açılarak tarafıma bildirilmesini rica ediyorum.
 2. Abbasiler Dönemi Kültür Ve Medeniyeti hakkında bilgi istiyorum

  Abbasiler Dönemi Kültür Ve Medeniyeti hakkında bilgi istiyorum

  Dün sizden Abbasiler Dönemi hakkında bilgi rica etmiştim hatta Abbasiler Dönemi nedir diye de sormuştum. Bu gün ise sizden Abbasiler Dönemi Kültür Ve Medeniyeti hakkında bilginiz varsa benimle de paylaşmanızı istiyorum.
 3. Çocuklarda Suçluluk Duygusu ve Gelişim Evreleri Hakkında Bilgiler

  Çocuklarda Suçluluk Duygusu ve Gelişim Evreleri Hakkında Bilgiler

  Bu konu; çocuklarda suçluluk duygusu ve gelişimi hakkında bilgiler vermektedir. Sayın misafirimiz, çocuklarımızın fizyolojik sağlığına ihtimam gösterdiğimiz gibi ruhsal sağlığına dikkat etmemiz de büyük önem taşır. Geleceğe sağlıklı bireyler yetiştirmek ve çocuğumuzu en iyi şekilde büyütmek istiyorsak ruhsal sağlığı hakkında da bilgi sahibi olmalıyız. Çocuklarımız kendilerini tanıma...
 4. 3 aylık bebeğin gelişimi hakkında bilgi istiyorum

  3 aylık bebeğin gelişimi hakkında bilgi istiyorum

  Selamlar 2 aylık kızım var ve bebeğimle birbirimize alışmaya çalışıyoruz. Merak ettiğim 3 aylık bebeğin gelişimi . Sanki kızım biraz iri , yaşıtlarından önde gidiyor :)
 5. Metronet Elektrikli İnternet Hakkında Bilgiler

  Metronet Elektrikli İnternet Hakkında Bilgiler

  Bu konu; Metronet Elektrikli İnternet Hakkında Bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, değişen dünya ve gelişen teknolojiyle birlikte artık hemen her evde internet bulunuyor. Buna bağlı olarak ta çeşitli firmalar tüketiciye en hızlı, en güvenilir ve en uygun fiyatlı interneti sağlamak için yarışıyopr, kampanya üstüne kampanyalar yapıp, reklamlar veriyorlar. İnternet dünyasına yeni katılan...

Sayfayı Paylaş